Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-17

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Un nou capitol plin de gravidute noi va doresc!!
Felicia multumim pentru noul capitol si ma bucur ca a deschis una dintre noi acest capitol care sper va fi plin de vesti bune! Poate chiar tu Feli ne vei da o veste foarte buna, tin pumnii!!
Amely iubita sa-ti traiasca baietelul, felicitari!!! Vedeti prima veste buna a sosit si Amely e acum mult mai linistita, sper!!
Laura69silk iubita mea finutza, ma bucur ca ti-ai mai revenit putin din socul zilelor trecute si sper in continuare sa fie bine! Astept rezultatul betaHCG-ului si sper sa iasa asa cum trebuie!
Kitty_nic am auzit ca l-ai vazut pe bebe la eco, felicitari!!!
Alexia28 ma bucur ca ai trecut cu mult curaj si optimism peste!!! Cu siguranta vei fi mamica in curand!!!
Zenobia tin pumnii si pentru tine!!!
Diddy i-mi pare rau ca nu a fost luna asta, tin pumnii pentru noua luna, sa fie cu mai mult noroc!!
Teodora ce mai faci iubita??
Kristind tin pumnii pt. laparo!!
Maria08 scuza-ma ca nu ti-am raspuns mai devreme! Da, scrie ca nu am voie cafea, zahar, bauturi acidulate, nici apa plata, sau minerala. Tie cum i-ti merge tratamentul, l-ai inceput??? Eu ma simt bine de la el si am rezolvat deja 2 probleme: circulatia periferica si constipatia, cu cea mai mare problema: bebe, nu se stie???? Sa speram ca va fi bun si vom avea noroc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Laurica ce ai facut iubita?sper ca a fost bine si a iesit ok beta hcgul sa stii ca m-am rugat ptr tine toate ziua curaj si Doamne ajuta.
Amely sa ti traiasca baiatelul.
Felicia ma bucur ca ai deschis tu capitolul stiu ca ai mana buna sper sa fie cu noroc poate o sa fii chiar tu prima aleasa luna asta...
Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Intru si eu repejor, ca saptamana asta nu mi-am vazut capul de treaba!
Va pup pe toate si va admir atat pentru puterea pe care o aveti de a trece peste momentele grele, cat si pentru felul in care stiti sa le incurajati pe cele aflate la nevoie. Nu e putin lucru sa ai astfel de oameni alaturi, fie si numai virtual uneori. Sunteti minunate si asta o stiti toate.
Laura, Alexia, imi pare tare rau ca a trebuit sa treceti prin asta, dar am vazut ca sunteti puternice si cu siguranta va veti implini visul, ca noi toate, de altfel.
Marinar, mi-a facut mare placere sa vorbim si iti doresc tot binele din lume, sa fii fericita alaturi de frumusetea pe care o ai in burtica.
Bonitta, si eu am fost azi la monitorizare, din pacate a treia oara nu mai pot merge, ca pleaca domnul doctor. Dar, asta e, sper sa se sparga foliculul, desi - foarte ciudat- luna asta nu am avut simptome de ovulatie, insa azi mi-a spus ca foliculul de pe ovarul drept, care era mai mic, se eliberase...In fine, oi vedea. A, si azi m-a amuzat foarte tare domnul doctor, fiindca atunci cand am intrat in cabinet a intrebat-o zambind pe asistenta: "mai, dar noi de fata asta cand scapam, cand ramane gravida?", iar eu i-am raspuns spunanadu-i ca nu are nicio sansa sa scape de mine asa de curand.
Alexia28, Bonitta, Claucia, Felicia, IoanaTugs, KoraPop, kristind, lachione, Laurasilk, Lauravoinicu, Teodora, mmc_nd, marinar, Zenobia si toate tutunicile dragi, multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzirica30 spune:

Fetelor,
nu va cunosc f.bine dar citesc cu interes topicul acesta.Prietena mea e pacienta dr.T si e in plina monitorizare.Azi a vb.cu dl dr. si i-a spus ca programul de monitorizari in spital ramine cum s-a stabilit,se ocupa rezidentul lui,chiar daca el va fi plecat!
Asa ca,ana_p,poti merge linistita la spital sa stii cum stai cu foliculii.
Bafta multa va doresc si multa speranta pentru fetele greu incercatede destin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Fetele mele dragi,
Bine v-am gasit la un nou capitol si multumesc mult Feliciei pentru deschiderea lui si pt. ca m-a trecut pe listuta.
Azi nu am avut prea mult timp, acum am intrat sa vad ce se mai intampla pe aici.
Intai sa raportez eu, ca la mine e simplu: Z27 = Z 1,invazie totala. Asta e, bine ca macar o sa fiu bine cand ma duc la Tutu, pe 30.

In primul rand vreau sa o pup pe Laurica noastra, abia astept sa ne spuna de bine...ca sigur va fi bine. Sa-ti ajute DD

Teodora,Zenobia, Diddy,Ioanatugs,Kitty,Alexia, Maria08, Ana,Bonitta,Lachione

Continuam cu Amely, graviduta noastra dragape tine si pe , sa fiti sanatosi. sarcina usoara
Marinar drag, pupici multi pt. marinusha si pt. mami ei frumoasa.
La fel si pt. Marairsa ai o fetita dulce, scumpica, sanatoasa, mancacioasa si nastere usoara


Kristind, bafta multa la laparo, sa dea DD sa fie totul bine si sa firepede dupa. Stai linistita, eu am facut laparo si nu e chiar asa de rau

Pentru toate tutunicile, chiar daca nu le stiu pe toate, multi pupici si sa vedem cat mai multepe listuta


Valentina

Nu exista noapte prea lunga pentru a impiedica soarele sa rasara! Asa ca sper...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Vali, te-am fi trecut noi pe listuta mai repede...
Woooow, ai luminat toata pagina cu pupicii tai!
Se pare ca ai reusit sa gasesti partea buna a zilei 1... asa ca iti doresc ca dr sa reuseasca sa te ajute... si eu am fcut o prima laparo nereusita, iar dr T mi-a desfundat ambele trompe!
Laurici, ma bucur ca ai reusit sa iti aduni fortele... o sa fie bine pana la urma!
Pupici tuturor!

Poze1Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Felicia si restul dragelor, am o intrebare de baraj (va rog sa nu dati cu pietre): cum desfunda T trompele la laparo? Cum vede daca ai fibrom uterin? Eu din cate stiu, trompele sunt fff subtiri si este foarte greu de umblat pe ele...iar in uter nu intra cu laparoscopul, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Laura scumpa, ce valori de Beta HCG ai obtinut azi? Hai nu ne mai tine asa in suspans...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Diddy i-ti raspund eu la intrebarea de mai devreme: le desfunda cu un gaz special si unde e nevoie, face chiar reconstrutia lor, le vede la microscopul camerei(am inteles ca acea camera are si microscop incorporat).
Vali_delide i-mi pare rau pentru z1, nu fi trista, poate luna asta vei avea mai mult noroc!!
Mihailescu_Teodora unde esti iubita??? Sper ca nu te-am suparat cu ceva!
Felicia nici un semn nimic??? Tu ce crezi, vin sau nu vin???
Pitzirica30 multumim pentru aceasta pretioasa informatie si pentru incurajari!!!
Laura69silk nu poate intra in seara asta pe forum, e acasa si va intra maine de la birou sa scrie!!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna dimineata!
Dragele mele, va pupacesc pe toate asa de dimineata
Aproape in fiecare zi imi beau cafeaua citindu-va.....trebuie sa recuperez pentru ca nu prea reusesc sa ma sincronizez cu voi. Azi am ajuns din nou la concluzia ca sunteti minunate; ce bine ca v-am descoperit!!!!
Ioana: Multumesc pentru raspuns......de fapt am citit si eu mai bine si nu e voie cafea ( cred ca sunt aceleasi recomandari). Ma bucur ca deja simti cateva schimbari care se datoreaza tratamentului, poate se va intampla si minunea!!!! Noi ne-am hotarat sa incepem in ianuarie.....acum tinem postul, iar zarva din preajma sarbatorilor s-ar putea sa ne faca sa mai uitam de recomandarile d-lui Andritoiu. Deci vom impartasi impresii despre asta dupa Revelion.
Laura: Astept cu nerabdare sa spui ce rezultat ai ?! sa fie bine!!!
Diddy, vali- delide ,Teodora, Felicia, Pitzirica, Amely,Felicia, Kristind, Zenobia, Alexia, Bonitta, Kitty si pentru toate Tutunicile!
O zi buna!

Mergi la inceput