Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Giova inainte Iarina mergea cu premergatorul de zici ca imediat o prinde radarul acum nu mai vrea numai foarte putin in el ca s-a plicti desi nu statea mult si acum cand o pun isi ridica premergatorul din fata si asa umbla deci face si muschi din cauza ca am covoare de alea groase si se cam chinuie ea putin sa se plimbe dar o las sa se si chinuie ca de cand merge pe covoare parca si sta mai mult singurica in picioare...o fi facut muschi la picioare

ali
albume IARINA(16.02.2006)
www.dropshots.com/new.php?userid=167280" target="_blank">filmulete Iarina
IARINA la 9 luni
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=186e8133ba34a30320abcc&skin_id=0&large" target="_blank">INGERASUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi! Ioana de Constanta
Razvan are al patrulea dinte, noroc ca il mai caut prin gura si ii descopar ca in rest face kk chiar tare, fara febra, mnu plange, nu suspina nik!
Bineinteles ca iar e racit, de 2 zile tuseste ca un magar si are si muci si cred ca din cauza ca il prea infofoleam noapte. Asta noapte a dormit doar cu body+pijama+sac de dormit (adica fara paturoi) si dimineata nu era transpirat fleasca. Mergem azi la dr sa vedem ce si cum!
Maraki uite aici e sticla http://ww w.bebe lusultau.ro/detalii.php?cod=NU122 doar ca a mea eare niste ursuleti desenati pe ea!(am pus 2 spatii, la www si intre "bebe" si "lusul" ca sa nu iau avertisment pt reclama ilegala)

Nu stiu daca v-am mai intrebat dar daca da imi cer scuze: copiii vostri scrasnesc din dint (unde e cazul) ca al meu, de cand are dintele de sus oppozabil scrasneste nonstop, si super tare. Nu stiu cum sa-l dezobisnuiesc!
AnaS, subscriu! De m-ar baga si Razvan in seama suficient de mult ca sa-i arat cate un animal ceva.......Al meu nici nu se uita la plusuri. Are o boala pe masinute si in general pe tot ce are roti. Daca mergem undeva, intr-iun magazin de bebei, pot sa stau linistita ca sta cate o ora si se joaca cu rotile de la carucioarele expuse, pedale etc!


Ioana si www.babiesonline.com/babies/r/razvan%5Fgabriel/" target="_blank">Razvan (03.12.2005)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Maraki, faza e ca eu stau in centru si crd ca maidanezii apar mai mult seara, oricum si sa-i vad nu as sari eu pe ei cu Alain ca sa-i arat cutu ca cine stie ce reactie au ....Noi ne intalnim cu cate un catel in lesa si mai vedem ci cate un actel maidanez care trece strada dar la ala si mai greu ajungem
Giova, f bine, asa sa faci.Ai rabdare cu el ac se adapteaza el din nou la programul lui.Azi Alain a stat in patut o jumate de ora pana a adormit dar n-a plans, la un moment adt l-am si schimbat ce se kk-cise si finut cum e nici vb sa adoarma asa.Am stat langa el sa ma vada si a adomit cumintel, dupa ce s-a saturat de joaca.De obicei adoarme singurel dar zi a foat mai mofturici.Plansul nu-i o slutie, eu una nu pot sa-l las sa planga...evident ac are si el cateodata faza cail pun in patut si plange dar cand ies din camera tace si se joaca asta e altceva, dar sa-l las sa planga mai mult nici vb, pupici de la noi.
Anda, ma bucur ca dai pe la noi tie si unul lui Mark sa-i treaca lovitura la nasuc.


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

La noi e plin de maidanezi prin zona,plus ca la mami la bloc au caini in apartamente si toata ziua is pe afara,asa ca pe HAM il stie.La fel cu matzele.
Cu matzele e cam derutata ea,ca si tati ii miorlaie la greu cand vine pe la noi

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Ioana, Alain a scarsnit o perioada de m-am dus la dr cu el, ma temeam sa nu fie bruxism sau ceva pe fond nervos, m-a linistit zicand ca scarsneste deoarece poate si isi mai strange dintisorii ca il mananca atunci cand ii cresc.Sa-i distarg atentia cand vad ca face si gata.Asa am si facut, il prindeam de barbita si ma mainutaream la el si facea si el ca mine si uita, plus ca automat ii dadeam ceva de rontait, noi acum suntem mari funi ai jucariilor pt dentitie, roade tot ce-i dau.Pupici, sper sa fie tot asa ceva si la voi.


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_laila spune:

Ioana, si al meu scrasnea din dinti intr-o perioada. Lui cred ca-i placea , ca tare mai radea cand reusea, dar eu cand il auzeam ma strangea la inima. Incecam sa-i distrag atentia sau daca nu ii dadeam un covrig sa roada.
Acum a uitat are alte indeletniciri, ma musca pana la sange de umar sau de degete.

Theodor – darul lui Dumnezeu

Doina si Theodor (4 februarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Andaaaaaaaa N u ma uita cu ce te-am rugaaaaaaaaaaaat ! PLease! Dar oricum iti voi da un telefon prin decembrie!

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete (1) ,www.dropshots.com/annasebe" target="_blank"> (2)
tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Neatza fete....m-am trezit si eu azi ca oamenii normali la 11.15 A stat sotul cu Dani sa mai dorm si eu dimineatza ca in vremurile bune... si ciudat ca tot obosita sunt...
Trebuie sa citesc si ultima pagina din celalalt scutec ca sa vad ce ati mai scris.
La multi ani sarbatoritilor zilei de azi
Eu la Sandra i-am dat de la vreo 7-8 luni ou moale cu painica dimineatza si nu a patit nimic. La Dani numai galbenus tare i-am dat pana acum in pireu...M-am luat si eu dupa moda actula Ce bun e oul moale cu paine dimineatza...
Galbenusul si ficatul de pui e bun pt anemie
Eu cand vreau ca Dani sa vada caine merg la prietena mea ca pe langa bebe are si un caine asha ca....(dar sincer nu ma tenteaza sa merg la ea sa se tarasca Dani pe jos cu toate ca zice ca aspira zilnic..)
Am avut si eu pisica si cand am fost la mare socra mea a dat-o la tzara asha ca am ramas fara pisica... Dar era plin de par la mine, era o pisica care lasa par si degeaba aspiram ca peste tot era par.



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

La multi ani ANUTZA si OANA MARIA!Sa fitzi sanatoase si sa crestetzi mari!
LA multzi ani Pufu Mic!
Irina- eu zic ca nu e nimic ca a mincat si albus caci mai are 3 sapt si gata anul, asa ca stai linistta.
Anda- pupici si de la noi si sa ii treaca nasucu' lui Mark de la lovitura.
Giova- da mai atata a sta in magazin, a studiat ,ateriale,pretzuri , etc-- lasa ca il mai duc si va avea mereu de lucru, ca sa taca
Animalele:-stim de pe strada cainele,calul(ponei) si vrabiutzele si maimutza din casa si de la Tv a vazut pe un dvd de baby einstein, dar o data, ca am vazut ca nu e crazy dupa ele.
Aseara am incercat in paralel cu 3, nu cred ca a invatzat decat broasca, dar eu mai am parerea mea ca astfelde lucruri se invatza dupa ce s-au trezit sa fie odihnitzi si ca mai depinde de copil.
Ioana- da si emma o mai apuca si scrasneste din dintzi si a inetels ca enormal,ai alesca ei ii ai ies 2 clar..

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_laila spune:

Am vazut-o de Anuka lui Bee. Mai ce frumoasa e!!! Sunt topita.

Theodor – darul lui Dumnezeu

Doina si Theodor (4 februarie 2006)

Mergi la inceput