Mamici de iulie - august 2007 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

oaaaaaaaauu...JADI ce capitol frumos....
avem si link.uri..si tot ce ne trebuie!si sunt si io acolo in coditza
da sunt!ce frumos!multumim de asa primire...
uffff...ca ma tin astia ca pe ace cu analiza care nu mai e gata odata!

oana4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Deni, multumim pentru paginita, pentru linkuri...pentru tot.

Cat despre temeri,eu sunt la bb2 si tot am niscaiva emotii.

Mai e pe listuta vreo mamica din Iasi? Eu imi doresc fff mult sa nasc cu dr Grigore (Mihaela, parca) de la Maternitatea Cuza Voda, dar n-am ajuns inca la control, nici programare nu mi-am facut. Nu cred sa fie motive sa ma refuze.
Ma gandesc insa ca noi vom naste in perioada concediilor. Daca medicii sunt plecati atunci?
Of!


Oana DPN - 26 IULIE 2007 si Stefan-Vladimir - 11 MARTIE 2003



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

http://www.pragmaafterschool.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Fetelor, hop si eu...
vreau si eu pe listutza...JADI, plsss!
Fetelor, cum se calculeaza varsta sarcinii?
Se ia in calcul ultima menstruatie, nu?
in cazul meu 23 octombrie,deci asta inseamna ca am 4 saptamani de sarcina.
abia astazi am aflat, si pana luni,nu pot ajunge la medic ...va pup, si...bine ne-am gasit!!!


http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

NIKOLE tu ai dpn cu 2 zile dupa mine...adica 30 iulie!
vezi ca la inceputul capitolului JADI a fost atat de draguta si a postat un link...calculul datei nasterii...

oana4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

scuza nu JADI a postat ci pe prima pagina e primul subiect...sorry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Buna fetelor! Can i join the club?

Sunt o noua gravidutaz de iulie august si cu voia lui DD sper sa ajungem pana la DPN 29.07.2007. UM a fost pe 23.10.2006., iar maine mergem la prima eco ca sa vedem daca suntem ok.

vroiam sa va intreb daca vreuna dintre voi a avut dureri de burtica la inceputul sarcinii. eu una le am din z27.....




Andra
4+

"Cere si ti se va da!"
http://family.webshots.com/album/451122110ijEsvK
http://good-times.webshots.com/album/199397533PvSBWg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Felicitari Nikole si sarcina usoara!

Am pus in primul mesaj de la acest capitol si linkul la calculul varstei sarcinii la care sa adaugati 2 saptamani pentru un CM regulat de 28 de zile,

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

salutari burtici!
deni f frumoasa prima pagina ,multumim!
felicitari mamicilor noi le-am felicitat si la "asteptand un ingeras...".
nikole draga mea sa nu mai poftesti la ceva specialitati din romania ca nu stiu cum sa-ti trimitem!
azi a fost greva in spital si sanepidul in control asa ca ma duc maine seara la control la cabinetul privat....
in rest azi am simtit prima stare de greata,mi s-a intors stomacul pe dos dar nu am putut vomita.si ma treceau asa frigurile si tremuratul....a fost groaznic!
azi prima pofta pe fata:spaghete carbonara,mi-am luat sos si abia astept sa-mi fac!
la toata lumea si imi vine sa topai de bucurie cand vad ca suntem din ce in ce mai multe si se implinesc atatea dorinte!
tot ce me rog la DD e sa ajungem in aceeasi formatie pana in iulie!

alina
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Fetelor sunteti minunate!
JADI, m-am vazut pe listita, iti multumesc!
Alina, sa stii ca tot imi sta gandul la varza aia murata...am gasit aici ceva de genul, dar slaba tentativa de varza murata, e mai mult otetita decat murata.
Andra7, si eu tot pe 23 am avut UM, si ca tot veni vorba de dureri de burta, eu mai am un pic si ma urc pe pereti, intru la idei,.
Ma dor ovarele, burta , mijlocul rau, de o sapt.
Eu ma gandeam ca tre sa imi vina uratii si ma rugam sa vina mai repede sa scap de durerile astea sacaitoare...sunt ca un fel de crampe, sageti, nasol rau...
Oana, am gasit, m-am descaltat in sfarist...
va pup fetelor, aveti grija de burtici!!!

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estecri spune:

andra Z si nikole bine ai venit printre noi!
Si pe mine ma doare burta si parca sunt dureri de ciclu ca de multe ori 'dau o fuga" pana la wc sa verific ...nu cumva sa vina rushii!!!Sunt dureri in partea de jos a burtii si din ce am mai auzit eu ar fi normale pentru inceput ca se fixeaza sarcina. Tot pentru inceput am o somnolenta de imi vine sa adorm cu capul pe birou si imi e rusine sa nu intre careva sa ma gaseasca dormind la servici ....
O foame nebuna am avut pana ieri ( 5 saptamani si 2 zile de sarcina) azi vad ca m-am mai linistit si am fost mai cumintica! Inca nu am stari de voma , dar am inteles ca astea apar dupa 6 saptamani!
Cam astea sunt simptomele mele !

Multumesc fetelor care m-au incurajat in luarea utrogestanului.

Va pup pe toate!

sorina

Mergi la inceput