LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by Ripley

Hop si io fleask ca musca-n lapte:
Cami, dulce Dariuca foc, ce salata e aia cu varza rosie ca mor de pofta si-s la birou cu dotare de 1 punga pufuleti


Edit: bine mai Noki, mai lipsea la marele fix sa-mi amintesti de frigiderul de acasa cu cremvurstii din el.... neinfloriti ca n-are cine sa-i.... of of of


Ripley, aceea e o salata improvizata ... cu varza rosie, rosii, morcov, telina ... nu suna foarte bine, dar e racoritoare!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Buna fetele!!

Mai facem si noi prezenta ca sa nu ne uitati ,.....urez LA MULTI ANI copilasilor care au implinit un anisor in ultimile zile ,sa cresteti mari si voinici!!
Noi sintem iar maraiti ,dintii's de vina ,sper eu ,ca mi-e teama sa nu fie altceva ,ceea ce nu prea cred ca gingia lui de sus e ,,praf'' arata tare rau, umflata la maxim ,toata ,cred ca va fi o eruptie d'aia nasoala cu mai multi dintosi odata.
In rest toate bune ,am emotii ca vine ziua lui ,motul etc. ,ne pregatim de zor ,eu am tot umblat sa-i gasesc cadoul ,,perfect'' dar nu m-am hotarit ,aveti ceva sugestii???Voi ce-ati luat puiutilor la un anisor ,cei care au implinit deja ..
In weekend am iesit si eu ca-n vremurile ,,bune'' ,cu tati si citiva prieteni ,am bintuit simbata pina la 5:00 dimineata ,a ramas baiatul meu la bunici ,pentru prima data ,de obicei cind ieseam undeva venea cineva la noi sa stea cu el ,..tare naspa a fost cind ne-am intors acasa si el nu era ,abia am aformit ...
Camelia ,tare poza cu osu' ,dulcica foc printesa!!!


Fug ca s-a trezit ,revin!!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE 10 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Fetelor cochetelor multumum de aprecieri!
Vedeti ... cine poate oase roade!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Doooooamnelor s domnilor, mare anuntz mare:

Dupa 6 luni de zile!!!!! au iesit

DINTOSII, 2 LA NUMAR INTR-O SINGURA NOAPTE!!!!!!

Dar credetzi ca sunt cei care apar in mos normal, ei bine NU! Sunt incisivii laterali de JOS.

Gingia de sus, partea dreapta sta sa bubuie si aia, asa ca maine-poimaine mai apare si unul sus. va zic io, nu scpatzi!


Editez: Madutza - io i-am luat 2 body-uri cu gat, o pereche de pantaloni de raiati grosuti, o rochitza si o jucarie-masinutza care canta si merge singura. Si am platit petrecerea.

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 si www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank">3
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna ziua fetelor!!!

hop si eu ca ... am vazut ca ma uitati daca nu mai intru!!! asa ca...iata-ma!

Feli felicitari pt dintzosi!!! Ilinca mergatoare si dintzoasa!
Madau felicitari pt mers. Eu abia astept cu camera pregatita sa il trag can face primi pasi dar....deocamdata facem 5 pasi de o manutza ca de doua alergam de-a binelea. In premergator alearga dar...se poate accidenta si nu il mai folosesc decat ca spatiu de joaca. Se catzara si se urca singur in el.
Noki de ce aragaz Gorenje nu??? ca eu vreau sa imi iau dar...ma intereseaza de ce nu! Eu am masina de spalat gorenle de 7 ani cu viteza la centrifuga de pana la 1100 rotatii si inca functioneaza perfect si nu am avut nici o problema pana acum. Am combina frigorifica Gorenje de 2 luni si e ok. Ma gandeam si la aragaz Gorenje dar...nu am bani deocamdata!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Noki suuuper! Felicitari pt dinti!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Dordia- NU Gorenje pentru ca uite cae am patit io cu el - oi fi io ghinionista, dar nici chiar asa: in primul rand s-a stricat nu stiu ce ff repede, de au venit si mi l-au reparat. Apoi toata partea de inox e super-mega patata cu ...RUGINA!!!!!! Da. Pete mici si sigure. Au zis cretinii aia ca vin si rezolva problema si nu au venit. Asta de un an jumate incoace. Io nu am timp + chef sa ma tiganesc cu ei, ca altfel nu merge. Iar okiul mare de tot - care e chiar fff mare, ca asa e modelul - nu erge, ca pur si simplu nu tine flacara. Iar grillul din inetrior care e pe gaz, nu merge independent de cuptor. Sau unul sau altul. Si acuma d fapt nu merge deloc, ca tot asa, nu tine flacara.
Si uite asa am ramas io dupa ce am dat 13 mil - si l-am luat ieftin, ca am cautat mult - am ramas cu un rahat de aragaz, de-mi vine sa-l arunc pe geam afara!L-as schimba imediat. daca as avea fonduri si veci ururea nu ma mai prind aia de clienta.

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 si www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank">3
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Noi asteptam maselele care cred ca vor aparea curand ca isi roade degetele si tetina pe o parte. Aseara la 12 a adormit leganat de ta'su ca a distrus tot ce a prins in cale adica...a desfacut cearceaful de la patutz si l-a aruncat jos, jucarii;e de pe masa la fel...a tras fatza de masa, a aruncat pernele..etc. Dupa o juma de ora arata camera ca dupa razboi!
In rest suntem ok, vb intruna pe limba noastra dar ne intzelegem, ii place f. mult sa il plimb cu camionul. Am mancat pt prima oara supa de rosii si i-a placut enorm, papam orice...mai putin conopida. O sa mai incerc sa ii fac mancarica de conopida sa vad daca asa o papa dar...peste cateva zile.
Ne cataram peste tot, in premerg, in camion..in pat etc.

Cam atat despre noi!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

De inox nici eu nu vreau deloc ca se pateaza. Dar....cred ca ai avut ghinion. Sau poate nu!Ms ca mi-ai spus. Oricum eu vreau aragaz cu latime de 60 cm adica mai mare decat cele normale pt ca sa imi incapa 2 cratite mari in acelasi timp. Sora'mea are unul asa Beko si e super multumita de el. Asa ceva am vazut si la Gorenje dar e cam 16 mil si....Beko e 10 mil deci....maaare dilema. In rest....cele obisnuite eu zic ca BOsul e cel mai rezistent dintre marci dar....nu am auzit pe nimeni sa aibe deci...nu stiu exact!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by camelia_daniela

quote:
Originally posted by Ripley

Hop si io fleask ca musca-n lapte:
Cami, dulce Dariuca foc, ce salata e aia cu varza rosie ca mor de pofta si-s la birou cu dotare de 1 punga pufuleti


Edit: bine mai Noki, mai lipsea la marele fix sa-mi amintesti de frigiderul de acasa cu cremvurstii din el.... neinfloriti ca n-are cine sa-i.... of of of


Ripley, aceea e o salata improvizata ... cu varza rosie, rosii, morcov, telina ... nu suna foarte bine, dar e racoritoare!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)




mama, si cu crenvurstii lui noki... Noroc ca mi-am facut o salata de ton cu porumb, nah, ca am ce manca

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Cel mai destept cedeaza primul

Mergi la inceput