Imi amorteste mana stanga ....

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

Draga elbi,imi pare tare rau daca te-am suparat cumva...ti-am urmarit mereu afirmatiile..si nu pot spune decat ca esti demna de admirat!cu tot respectul:imi pare rau ca "mi-am permis"sa imi dau cu parerea..Dar tot ce am relatat Este Adevarat!O stie si d-na sau d-soara sheannamp dar Nu vrea sa o recunoasca!Cat despre Uscaturi..Adevarat ai grait!In orice bransa te lovesti de ele!sunt curioasa daca nu iti rapesc prea mult timp..imi poti da si mie cateva exemple despre lucruriile care zici ca se leaga totusi cu fitoterapia? Iti multumesc...DESCHISA PENTRU A CUNOASTE..

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbi spune:

mamy_taty, de ce sa ma supar?

activeaza-ti PM, sa-ti trimit cate ceva, daca te intereseaza,
ca aici e cam in afara topicului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

[quote]Originally posted by elbi

mamy_taty, de ce sa ma supar?

activeaza-ti PM, sa-ti trimit cate ceva, daca te intereseaza,
ca aici e cam in afara topicului.
Nu stiu daca reusesc sa activez..ia,,,sa vad..iti multumesc si astept sa imi dai detaliile..nu stiu de unde se introduce?!pm?!ajutooor!

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbi spune:

daca te uiti in stanga, sub profilul personal, putin mai jos,
ai sa vezi "Mesaje private".
da un click acolo si ai sa vezi options. intra acolo si activeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Off topic; Drept la replica
Ca de obicei in Romania tupeul invinge orice!
Din cauza asta, gogomanii de genul unora scrise aici sunt lasate deschise ca sa fie vazute de toata lumea si, Doamne fereste!, luate de bune si urmate!
Da, exista pe langa medicina moderna, tehnici precum acupunctura, homeopatia, fitoterapia care au mii de ani vechime si care, surprinzator, nu au nevoie si nici nu-si fac publicitate ca pseudovindecatorii mai sus mentionati!
Referitor la subiectul de fata, amorteli in mana stanga, Melinav a primit raspunsuri pertinente de la (curios nu?) medici precum si sfaturi privind conduita ulterioara. Cel mai corect a fost acela ca trebuie sa mearga la un consult medical.
E total inutil sa incep sa explic eu toate aberatiile in legatura cu "curatarea venelor si acumularea toxinelor in membre"! Inutil si penibil!
Repet, ar trebui ca aceste raspunsuri sa fie raportate la moderator si eliminate, raul pe care il fac acestui forum este mai mare decat injuriile sau atacurile la persoana de care se vorbeste in regulament!

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbi spune:

ai dreptate...
si eu le indrum la medic, ca vorba aia, doar nu poti pune un diagnostic online fara o prealabila discutie, examen clinic etc.
si mai cred ca sunt destul de mature persoanele respective sa-si dea seama de acest lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Mai, va certati degeaba ca nici unul nu are dreptate sau fiecare are partea lui de adevar...

Cred ca ce-a vrut sa spuna Mamy este incomplet sau prost reprodus si ca atare nu reflecta adevarul. Din cite stiu eu in timpul noptii din cauza lipsei de mobilitate, circulatia e mai slaba, in special pe partea pe care dormi din cauza presiunii mecanice. Singele are proprietatea denumita "thixotropism" (nu stiu in romana) care face ca sa devina mai viscos in lipsa miscarii. De aceea persoanele care stau la pat pe caz de boala fac ulceratii pe zonele de presiune. Ca se aduna sau nu toxine in zona respectiva e greu de precizat in cazul unui om sanatos care doarme bustean 10 ore pe mina stinga. Dar cu siguranta se intimpla in cazul omului "condamnat" la pat.

Nu cred insa ca teoria asta are ceva de-a face cu Melinav. Sint alte teorii mult mai valabile in cazul ei. Diagnosticul nu se poate da decit dupa INVESTIGATII COMPLETE care sa elimine multitudinea de probabilitati. Punct.

Cit despre medici si competenta lor, fara intentia de a fi "disrespectful" nu vreau sa spun decit ca unii sint asa de slabi, ca mai bine te duci la vraci sau la baba Rada din sat, decit sa pici pe mina lor. Plus ca medicina alopata e mic copil....Numai isi da cu parerea si face teste pe bolnavi in ce priveste 80% din bolile cunoscute astazi. Am exemple mii.
Eu sint Stan Patitul. Acupunctura m-a salvat dintr-o situatie grava in care medicii dadeau din umeri (ba chiar aveau tupeul sa spuna ca n-am nimic) si imi recomandau pastile care ulterior s-au scos din circulatie (noroc ca nu le-am luat) pe motiv ca aveau efecte secundare grave. Nu stiau ce am, dar imi prescriau pastile. Nice, huh?!
N-oi avea eu chiar 10 ani de facultate, dar "common sense" am din plin.




~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianas spune:

Haideti sa nu ne mai certam, forumul este un spatiu unde fiecare are dreptul (sau este chemat) sa-si exprime liber parerea (in limitele bunului simt, fara a jigni pe cineva). Fiecare cred ca are discernamantul necesar selectarii informatiei expuse, daca aceasta este inutila, eronata sau corecta.

Revenind la subiectul cu mana amortita, Melinav, nu stiu ce varsta ai si nici eu nu sunt doctor insa imi permit sa-ti sugerez o mamografie la sanul stang (atentie, mamografia, - din cate stiu eu - nu se face sub 30 de ani). Nu vreau sa sperii pe nimeni dar amortirea bratului este unul dintre primele semne ale cancerului de san. Repet, nu vreau sa sperii pe nimeni, si probabil ca nici nu este acesta cazul tau, dar e bine de stiut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Bocanila ai avertisment. la prima abatere iti inchid contul.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Mergi la inceput