Soacra... (2)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Pe mine nuuuu ca nu mai am soacra!!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadira spune:

Gabi K, am vrut sa te intreb cum a-i reusit, dar vad ca tu a-i taiat raul de la radacina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Pai sa isi faca ele curat, ca doar atat pot face, cat depre curatenia la a mea soacra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micha08 spune:

Cred ca ar trebui sa intru si eu in cercul celor cu soacre "acre". E perfect faptul ca e f. departe de mine, ne ducem in vizita o data la 2-3 luni, ea la noi vine rar. Dar de fiecare data cand se vede cu fiu-sau se iau la cearta pentru ca ea se comporta ciudat, vrea sa dicteze in permanenta, sa decida ea cum trebuie facute lucrurile iar baiatului nu-i prea place asta. Si atunci.......
Eu incerc sa nu ma bag, sa nu tin partea nici unuia. Sotul meu mi se pare ca are dreptate dar nu vreau sa zica soacra-mea ca ne-am coalizat amandoi impotriva ei. Si stiti ce face.... asteapta pana pleaca el si incepe sa-mi spuna mie ca eu sunt vinovata, ca eu incerc sa creez tensiune, ca oricum, daca nu ma bag-tot eu generez discutiile, ca baiatul ei era muuuuuult mai bun inainte de a se casatori cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by micha08

Cred ca ar trebui sa intru si eu in cercul celor cu soacre "acre". E perfect faptul ca e f. departe de mine, ne ducem in vizita o data la 2-3 luni, ea la noi vine rar. Dar de fiecare data cand se vede cu fiu-sau se iau la cearta pentru ca ea se comporta ciudat, vrea sa dicteze in permanenta, sa decida ea cum trebuie facute lucrurile iar baiatului nu-i prea place asta. Si atunci.......
Eu incerc sa nu ma bag, sa nu tin partea nici unuia. Sotul meu mi se pare ca are dreptate dar nu vreau sa zica soacra-mea ca ne-am coalizat amandoi impotriva ei. Si stiti ce face.... asteapta pana pleaca el si incepe sa-mi spuna mie ca eu sunt vinovata, ca eu incerc sa creez tensiune, ca oricum, daca nu ma bag-tot eu generez discutiile, ca baiatul ei era muuuuuult mai bun inainte de a se casatori cu mine!




Draga de tine! Exista o solutie:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Si eu sunt la categoria "nora e introtdeauna de vina".

L-am tarat pe bietul ei fiu racit la munte de 1 Decembrie!!! Conta ca platisem deja cazarea de o luna si mai aveam si prieteni invitati? Sau ca atunci cand am ajuns sotului ii trecuse deja raceala?

Eu sunt de vina da stiti de ce? Ca am avut tupeul sa am ziua de nastere cand e fisu racit!!!!!

Si ultima dragalasenie a soacramii e aia cu "nu face copil, ca n-are unde sa creasca ca burta ei e plina cu grasime". Ei, acu creste un bebe la mine in burtica, sa vedem ce mai zice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by cristiama

Si eu sunt la categoria "nora e introtdeauna de vina".

Si ultima dragalasenie a soacramii e aia cu "nu face copil, ca n-are unde sa creasca ca burta ei e plina cu grasime".
cristiama





Scuze, dar nu am gasit cuvinte sa exprim ceea ce am simtit cind am citit!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Cristiama,socra-ta e si proasta si rea!
combinatie de zile mari!



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Micha, bine ai venit in club!
Cristiama, sa fie intr-un ceas bun, sa ai o sarcina usoara si un bb frumos si sanatos!!! Iar socrei... cred ca i-as arata degetul din mijloc

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Fetelor multumesct pt incurajari!!!

Si sa stiti ca de fapt combinatia "rea si desteapta" e mai grea pt nurori, ca daca e "rea si proasta" isi mai da cu stangu in dreptu, isi consuma credibilitatea cu lucruri de doi bani si verificabile.

Sa va povestesc sceneta "Prajitorul de paine"

Eram noi la masa la soacra si discutam ca s-a stricat prajitorul nostru de paine...ce ne-o fi apucat, nu stiu.
Soacra: Am vazut-o eu pe Cristina, adica eu, cum apasa pe buton si scoate painea inainte sa fie gata.
Sotul: Asa faci?
Eu: Asa functioneaza prajitorul nostru!!!!!
Soacra: Nu prajitorul vostru ci al meu.
Eu: Pai eu nu am prajit paine la dvs.
Soacra: Nu acum, alta data, te-am vazut eu cum te repezeai sa-l inchizi inainte sa fie prajita painea, da nu te-am lasat.

Eu am asa pe la 37 de ani, probabil ca inca mai am de invatat cum e cu prajitul asta complicat al painii!!!

Asa ca acum ce sa-i mai spuna sotului sa fie credibila daca ea minciuneste la asa niste nimicuri?

Dar o prietena de-a mea cu soara "rea dar desteapta" a ajuns aprope la divort!!!!
Noi doi dupa ce plecam de la ea glumim un pic, sotul eventual zice, stii ca nu te place mama si gata!

Mergi la inceput