Soacra... (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Eu am mai observat un lucru.
Mamele care au doar UN copil sunt mai tirziu soacre mai dificile decit mamele cu mai multi copii.
P.S. Eu de asta am mai facut unu`

Si femeile mai simple,mai modeste sunt mai de treaba ca soacre, decit alea cu mari aere de "doamne".

Si acum sa va mai spun un lucru bun. Soacra-mea sta la 2400 de km distantza de mine....
Ma invidiatzi ?

Pupici si capul sus,daca sotzul e de partea voastra totul va fi bine !!!

Alba,mami de Darian (7 ani) & Cassian (1 anisor)

http://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian



"Intreaga suferinta din lume apare din dorinta egoista de fericire doar pentru sine.
Intreaga fericire din lume apare din dorinta de a-i face fericiti si pe ceilalti."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

alba, prostul nu-i prost destul daca nu-i si fudul, cred ca asta ai vrut sa spui la al doilea paragraf.Dar macar de ar fii doamne dar sunt.
A mea soacra are 3 copii si e cel putin
tcelen sa i fie rusine soacrei tale.Eu nu inteleg, ce mame denaturate pot fii aceste persoane.dica dupa ce au trait bine o viata intreaga si nu au facut nimic in viata lor, ca apartamentele in care stau au fost cumparate la preturi de 2 lei, mai au si pretentii sa le intretinem noiAr trebui sa le fie rusine, ca nu au fost in stare de nimic, decat sa isi petreaca concedii de odihna cate 2-3 saptamani pe la mare si la bai, si acum nu le ajunge pensia de 4-5 milioane.Trebuiau sa isi mai adune din bani, nu sa se lafaiasca o viata intreaga.Si noi ca trebuie sa ne bagam in credite pentru niste amarate de apartamnete cate 20-25 de ani, si avem 2-3 servicii sa putem face fata cheltuielilor, si odata ca te duci la mare 7 zile, vine scarba si zice" ce bine o duceti voi".Pai iti vine sa o , cel putin
Sunt niste nesimtitesi gata
Putine au fost in stare sa faca ceva in viata, si le apreciezi pe cele de 45-60 de ani, care sunt plecate din tara i au realizat ceva pentru copii lor, nu pe " doamne" ca a mea soacra, care se plange de pe acum, cum se va descurca ea cu 5.000.000 pensie?Dar lucreaza 5 opre pe zi, si nici pana la banca nu se duce fara masina, iar daca nu poate fii duse, spune ca nu are timp.
Sper sa nu va fii plictisit cu aceasta poveste, dar mi se face rau cand vad asemenea maem in lumea asta.In loc sa faca totul sa fie bine si sa nu sufere proprii copii.Dar eu cred ca o femeie desteapta si o adevarata doamna face acest lucru, noi se pare insa ca nu am avut noroc de asemenea soacre, dar prefer un sot bun care sa fie de partea mea,
o zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Olim,

te - ai exprimat mai bine decat mine si ai spus tot ce doream eu sa spun.
Ai dreptate. A mea nu a realizat NIMIC in viata, noi ne am straduit sa facem multe in 3 ani de cand suntem impreuna si am reusit fara nici un ajutor si de asta sunt foarte mandra.
Si cand scriau unele fete de pe forumul asta ca sunt invidioase, atunci sa le credeti ca asa este. Am trecut si eu prin asta. Dar la mine e mai usor ca dupa multe lacrimi ( ca ma trezeam atacata pe nedrept)in sfarsit am bagat si eu la cap ca e casa sotului si el mi a zis sa fac ce vreau. Ca de, eu am zis sa ii cer si ei parerea si da asta au iesit scantei la inceput dar asa mi se parea normal.
Anul asta cand am facut fatada la casa nici macar nu am intrebat o ce culoare este de parere sa o facem. Statea in casa si cand a iesit in curte s a trezit cu fatada de alta culoare.
Si sa nu credeti ca sunt eu rea de felul meu dar asa s- a purtat, de ceea ce a facut e mai rau decat orice, iar acum nu i mai iert nimic.

A! inca ceva!
Eu am avut o catelusa collie cand m am mutat la sot.
Mi a omorat- o
Ea singura s a dat de gol

Va scriu si mai tarziu ca m a bufnit plansul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Corectie: ca sunt invidioase soacrele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Grodear cum sa iti omoare catelul???? Socrilor mei ca le-a convenit sau nu, am adus catelul din Ro si nu au avut ce comenta in fatza mea! Ei nu le aveau cu animalele, sant crescuti la tara si vad cu alti ochi rostul animalelor Cum ai reactionat cand ai aflat ce a facut socrosenia cu catelul tau???

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki
http://www.dropshots.com/maraki1
http://www.dropshots.com/maraki2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Anul asta am aflat. Catelusa a fost omorata cand eu eram gravida in trei luni in scopul de a ma supara atat de tare si poate pierdeam bebele.Istoria pe scurt e asa:

Am fost intr o seara cu cateaua la filat si la un consult de rutina. Totul era perfect. Socrosenia nu a stiut unde am fost atunci.
Intr o zi , cand eram la serv. ma suna sa vin repede ca lui Lori ii este rau . Era 14.30.
La 14.50 am fost acasa. Sa nu radeti dar am luat un taxiu si am gonit prin Buc. disperata, cred ca si taximetristului i s- a facut mila de mine.
Intru pe poarta, soacra mea zice "sa nu te superi dar Lori a murit". Nu am avut atunci putere sa ma uit si m- am dus in baie si am plans. Noroc ca am avut o vecina care a venit la mine pana a venit sotul acasa (a doua zi ca era in cursa plecat, prin Ardeal)
Cand a venit sotul, a fost foarte mirat pentru ca a fost si el cu mine la control, cu cainele. Soacra mea atunci a aflat ca am fost la veterinar si s-a albit la fata, dar nu am dat importanta atunci.

Soacra mea vorbeste uneori singura in curte. A latrat mai mult un caine pe strada, erau geamurile deschise si am auzit-o spunand: Te omor si pe tine cum am omorato pe proasta aia de Lori"

Nu mi vine sa cred


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Am auzit-o in curte acum 2 zile. Zi si tu , ce sa fac? Eu nu pot sa fac asa ceva cu cainele ei, e un suflet si el cu toate ca nu ma joc cu ea si nu o plimb. E batrana si ii mai dai cate ceva bun de mancare. Nu ma omor dupa caini, dar nu le fac rau. Lori a mea, eu am salvat- o de la un nenorocit care si a batut joc de ea, era un catel superb si buna si blanda si a ajuns sa o otraveasca o nenorocita si o puturoasa?.

Ce sa i fac? Nu cred ca o sa recunoasca, am auzit -o din casa, era geamul deschis.
Tare as vrea sa recunoasca de fata cu fii su, ca nu ar ierta o el deloc. Poate mi vine vreo idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Grodear, imi pare rau pentru catelusul tau...
Sper ca daca iti mai cumperi vreodata catel, va fi un pitbull... si sa vedem cine-i mai tare cainele sau soacra?:)

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

pai daca ai putea sa o inregistrezi si sa ii arati sotului.
Eu as presiona pana ar spune ce s-a intamplat.Spune-i sotului si o presionati pana se declara inovata.
Ce suflet poate sa aibe nenorocita.
Pai daca a mea face astta, eu o dadeam la politie, asa ceva e inadmisibil.Si mai stai cu ea in casa
eu zic un rotwi, ca e mai bun.
Eu cand am luat casa la tara i-am spus soacrei ca voi cumpara doi si ii voi dresa sa deschida ei poarta musafirilor nepoftiti, si a tacut spunandu-i ceva sotului.Oricum , nu ma intereseaza parerea ei, la mine nu mai e binevenita dupa cum m-a barfit dupa nunta si inainte.
Iar sotul nu atre decat sa o viziteze cand poate ca e ma-sa, dar pt mine finish.
Sper sa nu vina la cluj sa ma vada, ca nu am chef de intalniri, si asa am destula treaba acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Multumesc, Gabi...

La asta nu m- am gandit, dar stii ca ar fi o idee?
Oricum, nu sunt genul sa ma dau batuta, o sa vada ea zile negre de acum incolo

Mergi la inceput