Oligospermie(26)- putini da'(ne)buni!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Asa stiam si eu! Dar m-am mai informat si am aflat ca multi-maca de la F.L. are mai multe chestii prin ea. Pt. detalii citeste prima pagina de la azoospermie! Miki-miki a postat informatii mai mult decat suficiente. Spor la citit! Oricum acest produs nu are numai maca in continut ci si tribulus si multe altele! Oricum pretul e muult mai ridicat si sunt si mai putine comprimate!Eu iau deja de 2 sapt. iar sotziorul meu ia de o saptamana! Am luat decizia de a-i stopa zincul si ac. folic pt. ca le lua fara intrerupere de peste 2 ani si ceva...si am zis ca e bine sa faca o pauza! Asa ca l-am trecut pe Multi-maca!Acum vreo luna a luat si tribulus si maca de la Innovatics!De aia sunt tare curioasa cu spermograma... dar nu mai ajunge si pe acolo
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vgabitza spune:

asta e link-ul pentru tamoneprin http://www.farmaline.ro/index.php?cid=1&pid=4800 sau http://www.farmaline.ro/?cid=1&pid=4710
dar pe mine prospectul mai mult m-a bagat in ceata. nu am crezut o clipa ca o sa functioneze. ce treaba are cancerul la san cu oligospermia??? aparent nici una. si totusi...functioneaza! amandoua tin de endocrinologie, probabil. cand doctorita ne-a dat tratamentul asta am crezut ca e nebuna. sincer. acum imi vine s-o pup. nu spun ca e valabil pentru toata lumea, dar cred ca o incercare ar merge. se ia fara reteta, costa vreo 25 ron cutia cu 60 pastile, se ia una pe zi, seara, si dupa 4-6 saptamani se vad rezultatele.
va doresc la toti si toate sa va vedeti visul implinit si nu va pierdeti speranta! doamne-doamne are grija de noi, sunt sigura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Vgabitza Din cate am citi eu Tanomeprinul scade estrogenul. Sotul tau a facut ac analiza inainte de a incepe tratamentul? Estrogenul dc e ridicat la barbati da oligospermie si de aceea v-a fost recomandat de dr vostru.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Dany , incepusem sa ma intreb ce-i cu tine, tineam minte ce mi-ai spus si tare eram curioasa cand te bagi inapoi in actiune, trece timpul mai usor asa.
Cu SuperMacca o sa ai super foliculi, si-un endometru lung cat metrul de croitorie, sa ai grija ca n-o sa mai incapi in fuste in perioada ovulatiei!
Ioana ai grija de sotior sa nu se streseze, da-i niste tribulus ca am auzit ca-i bun.
Eu i-am intrerupt toate medicamentele, mai rau n-are ce sa fie, orium n-a reactionat la ele. Mai degraba niste injectii i-as face sa vada ce dureroase sunt !
Interesant medicamentul, suna infricosator dar rau nu pare, asa zic eu. Si daca mai este o speranta…
Eu mananc carnita si pulpita de curcan, bag ananasi la greu, zici ca-s Mowgly!


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetelor , am primit pachet de acasa cu tratamentul Liviei pt. oligospermia sotului.
Voi cum le-ati dat sotilor pastilele si ceaiurile. Va scriu mai jos ce o sa-i dau :
1.VITAMINA C
2.TABLETE DE TELINA
3.SPIRULINA
4.CEAI NAPRASNIC
5.POLEN
6.PASTILE ULEI DE CATINA
7.TINCTURA B.U.
8.MACA
9.TINCTURA PROPOLIS
10.TINCTURA BUSUIOC
11.ZINC
12.COENZIMA Q 10
13.VITAMINA E
14.LAPTISOR MATCA
Cam asta ar fi lista.
Si as lua si eu MACA , vit. E si B.U., cum sa le iau, eu n-am probleme, sunt OK, dar poate pt. intretinere n-ar fi rau sa iau.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Chiar nimeni nu mai intra pe aici ? Sa inteleg ca numai sotul meu are probleme ? Heeeeeeeelp!!!!!!!!

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Buna.
sunt noua pe forum. va citesc de vreo 2 zile..mai exact de marti cand am aflat in urma spermogramei ca sotul are oligo astenoteratospermie...""nasol rau"" mi-a spus un medic din giulesti..asa ca sa-l citez..
ideea e urmatoarea..pe langa faptul ca sunt super stresata...tot citind informatiile voastre..am inteles ca vitamina e nu e buna.
eu i-am dar sotului sa ia...intr-o program de genul..luni,miercuri si vineri cate una dimineata....si cred ca a golit o cutie..oare influenteaza cu ceva faptul ca a luat vitamina E? doamne, cred ca m-as impusca..va rog din suflet ajutati0-am cu o informatie...
nu prea stiu multe nici despre oligospermia asta...
sunt cu nervii la pamant si incerc sa fiu tare pentru el...caer saracu a plans cand a aflat..
ne iubim tare mult si vreau sa fac tot posibilul sa fie bine.
ce trebuie sa fac? unde sa merg?
medicul acela mi-a spus ca nu am nici o sansa normal..
dar nimic altceva..
era prea preocupat cu altcineva care avea o sacosa plina..
ce trebuie sa faC?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.do spune:

inuta12fruntea sus, pentru ca nu de asa ceva are nevoie sotul tau. Ce medic de la Giulesti ti-a spus asta si fara alte explicatii? Eu cred ca trebuie sa mergeti la un urolog bun si sa ascultati sfaturile lui. Bine ca esti tu bine si incurajeaza-ti sotul. Am o prietena care dupa un asemenea diagnostic a facut 2 inseminari nereusite si cand nu se mai astepta decat sa se pregateasca pentru fiv a ramas insarcinata. Exista minuni pe lumea asta si DD o sa aiba grija si de noi!
cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Inuta, fruntea sus ca nu a fost nimeni impuscat inca.
Cumva doctorita M ti-a dat asa vestea?
Da-ne si noua toate datele din spermograma.
Iti recomand sa mergi la un urolog, mie personal mi-a placut de dr. Bucur, este si la Giulesti si la Centrul Medical Unirea. Eu una m-as duce la CMU, cat platesti consultatia ai da si la spital poate ca atentie, are f multa rabdare si sta si o ora daca este cazul cu tine. La spital nu stiu daca are atata timp. Si poti intra si tu in cabinet sa tragi cu urechea.
Si are mult bun simt. Veti sti daca este ceva de tratat, operat sau altceva.
Apoi cand va mai lamuriti cum stati mergeti pt imbunatatirea val la dr.Soare.
Si nu in ultimul rand citeste tot ce s-a scris la acest subiect, dand cautare in forum dupa restul capitolelor. Sunt foarte multe de spus.
Abia cand veti face toate investigatiile si analizele si vei primi mai multe opinii veti sti cum stati. Nu te speria, daca dati bice nu dureaza mult.
Dar acum fuguta la urolog.
Uite, sotul Lianei a avut oligo si acum au ajuns la normospermie, la alte fete s-a imbunatatit simtitor (ex Danyalo), altele au reusit de-au ramas insarcinate chiar natural.
Bafta multa!

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

inuta capul sus mama..se rezolva toate pana la urma!!!
Sheritoooo io sunt suta'mie convisa ca de madam e vorba
alooo?oligospermisti?mi'ati urmat sfatul si barncuiti?brancuiti?
greuleee nici macar un sen?o raza?un par ceva?

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput