Oligospermie(26)- putini da'(ne)buni!

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Carry, ma bucur mult pentru imbunatatirea considerabila! Acum ai sanse sa faci FIV fara ICSI si vreau sa-ti spun din experienta ca embrionii obtinuti prin fecundare standard (naturala) sunt mult mai viabili ca cei supusi procedeului ICSI. O sa-l pun si eu pe sot pe multimaca, merci pt pont! Pupici si bafta maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Mercu mult Carry la FLP am fost si eu membru dar nu am crezut niciodata ca va fi eficient multimaca, dai uite am sa incercam oricum suntem in fata unui fiv la Szeged poate ajuta.
dar din pacate sotu are si hipotiroidism si hperprolactinemie, deci nu stiu nici ce sa fac sa nu se dea cap in cap. Ce zici?


DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_79 spune:

Irlandeza, cu 5% gigei buni se poate ramane? Si-a facut si sotul meu spermograma si au iesit 9 mil cu 10%(adica 25% vii, 10% normal formati, numai 10% si motilitatea ) cu diagnosticul de oligoastenoteratozoospermie.
Am facut mierciri IA (dar fara prelucrarea spermei) si suntem in asteptare de rezultat, dar cand citesc aici ma cam descurajez. FIV nu ne-am putea permite in nici un caz!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Avalon...chiar nu stiam nimic de efectele ICSI,oricum la noi mobilitatea e f slaba si nu stiu daca se vor descurca singurei, fara ajutor. Te pup
Magda...nu stiu sa-ti dau amanunte de tratamentul cu Multi Maca,poate te ajuta Miki-Miki
Big M i-a dat din nou reteta sotului pana la FIV, cica "ptr a-i mai inviora"cu zinc, potent-power si acid folic-2/zi si bineineteles ca va continua si cu Multi Maca.
Succes mult tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Liana, ce mai zici? Cum sta treaba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia77 spune:

Fetelor stie careva cum ajung la dr.Bucur?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by ami_79

Irlandeza, cu 5% gigei buni se poate ramane? Si-a facut si sotul meu spermograma si au iesit 9 mil cu 10%(adica 25% vii, 10% normal formati, numai 10% si motilitatea ) cu diagnosticul de oligoastenoteratozoospermie.
Am facut mierciri IA (dar fara prelucrarea spermei) si suntem in asteptare de rezultat, dar cand citesc aici ma cam descurajez. FIV nu ne-am putea permite in nici un caz!



Pai eu am ramas de 2 ori, deci se poate, cel putin la mine.
O sa caut rezultatele de la spermogramele sotului si o sa le pun aici sa le citesti.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_79 spune:

Irlandeza, ma incurajezi, imi redai optimismul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Aurelia cred ca vorbesti de Dr.Bucur , urologul...
Il gasesti la Spitalul CF2 , dar acum stiu ca este in concediu ...
Il mai poti gasi la CMU Unirea , joia intre orele 15.00-20.00.
Stiu ca si sotul tau urma un tratament de la Dr.Soare . Ce-ati mai facut ? Cum stati ? Cine vi l-a recomandat pe dr.Bucur ?

Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Hristos a inviat!
Pacea si bucuria Invierii sa va umple sufletul in toate zilele vietii si sa nu uitati ca Cel ce a facut Universul din nimic, a luat chip de om, s-a nascut, a patimit, a murit si a inviat pentru noi, este in stare sa faca si minuni mai marunte decat acestea. Nevoie este doar de credinta "cat un bob de mustar". Cu multa, multa dragoste............

Mergi la inceput