Oligospermie(26)- putini da'(ne)buni!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Nusy am fost la Dr.S. la sfarsitul lunii octombrie si i-a dat sotului meu un tratament pentru inca 3 luni , dar sa mai mergem la inceputul lunii decembrie din nou la el.Sa mai faca o spermograma si sa vada daca sunt rezultate dupa o luna de tratament , daca nu ....ii schimba tratamentul.
Sa stii ca noi l-am gasit relativ repede la telefon ....suna-l si dimineata si seara ....insista...sigur iti va raspunde...
Voi ce faceti ? In ce stadiu sunteti cu tratamentul ? Noi ne-am hotarat pentru FIV anul viitor ....daca nu se poate altfel....
Mai tinem legatura ......

Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Nusy, sa mi-i trimita cum o vrea, si la post-restant numai sa fie buni. Imi scrisese mai demult Melutzica de un tratament pt oligo idiopata Ergosum, Melutzic daca citesti spune-ne si noua daca l-a luat sotul si cum a reactionat. Eu m-am chinuit sa mi-l procur pe net dar nu am reusit.
La noi gigeii in cida imbrancelilor si tratamentelor, tot naspa au ramas, nu-s buni decat sa-i bagi cu forta in ovocit, acolo sa vezi ce treaba buna fac, rup tot ce prind in cale , dar in rest...seamana cu tac'su, baieti buni si somnorosi.
Daca caftangiu nu mi-a placut...


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ella, crede-ma ca l-am sunat " la greu"..si dimineata si seara...sper sa-l gasim maine,pt.ca sambata vrem sa ajungem la o spermograma.Noi tot FIV intentionam la anul,dar..daca tot s-a zvonit ca va face Tutu, astept sa inceapa ..ca la el m-as duce.Deocamdata,sotul ia naturiste...

Sheri,of,of,of...greu cu gigeii astia...nu vor ei sa-si faca treaba!!!! Sa le fie rusine! Poate apare Melutzica si ne spune despre tratament..ca n-am vazut-o de multa vreme pe forum...

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Fetelor, doreste cineva pastile tribulus terrestris din bulgaria?
Am doua cutii.
Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Liana dar la unguri care sunt valorile normale? Adica cati gigei tb sa ai ca sa fii normospermist?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetamaria spune:


AM SI EU O FETITA SE NUMESTEMARIA SI AM REZOLVAT OLIGOSPERMIA PRINTRUN TRATAMENT NATURIST
MA BUCUR CA V-AM CUNOSCUT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

De regula invingatorii in lupta cu oligospermia isi prezinta pe scurt povestea reusitei si tratamentul urmat.Asa ca le asteptam.Succes in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

greule salutare!!vazusem puntele si asteptam continuarea
nusy maine merg la posta..ii pun la plic
miki nu stiu mama ca nu m'am mai uitat la valori l'am intrebat doar "Titlul"asta m'a interesat mai mult dar o sa'l intreb acum cand merg si iti spun..vezi ca ai promis ceva si trecu sapatamana
Seritoooo ce nu fac io pt tine..o sa o anunt pe melutzica sa de'a o tura pe'aci ..da cand are timp ca e tareee osupata...sau daca nu o sa o sun sa o intreb..na!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Liana, stii de ce am intrebat?! Pt ca eu in spermogramele din Romania nu mai am incredere...


Miki, din cate stiu eu in Ungaria diagnosticul de normospermie se pune la cel putin 20 de mil de spemat., dar si o motilitate A+B (adica progresivi + lent progresivi) peste 50%. Sper sa nu gresesc da' parca asa era.

Oricum, pentru cei care pot, va recomand sa mergeti in Ungaria si sa va faceti si acolo o spermograma. Avand in vedere ca din 1 ianuarie 2007 cartea verde e inclusa in asigurare va va costa doar drumul si analiza si eu cred ca merita.

Greu, Titelu .

Va pupam.

Mami de Bogdan cel nazdravan
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Ramnonicooo stiam mama..ca nici io nu mai am
Bogdanel ce face?io il pupic..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput