Nasterea la Spitalul Elias

Nasterea la Spitalul Elias | Autor: anamariaga

Link direct la acest mesaj

Buna dimineata mamici si viitoare mamici !!!!

Daca nu va suparati am si eu o intrebare , pentru mamicile care au nascut recent la Elias , in legatura cu nasterea la spitalul Elias , pentru ca in februarie 2007 urmeaza sa nasc la acest spital ma interesa , daca sotul poate asista la nastere ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Sarcina usoara in continuare! Vad ca esti noua pe forum. Au mai fost subiecte in care s-a discutat despre nasterea la spitalul Elias. Iata cateva dintre ele:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73905
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59822
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72107

Si sa raspund punctual la intrebarea ta: din cate stiu sotul nu poate participa la nastere. Cel putin sotul meu nu a avut acces...



Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariaga spune:

Draga Steluta,

Multumesc frumos pentru raspuns. Avand in vedere ca ai nascut recent la elias as dori, sa te intreb si de cati bani ai dat spaga ? la doctor ? la anestezist ? la asistente ?

Multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Incearca sa-ti activezi optiunea de Private Message (PM), pentru a-ti raspunde.

Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Steluta si eu voi naste la sf lui decembrie la elias si tare m-as bucura daca mi-ai trimite si mie un pm cu preturile .Si cateva detalii despre conditiile de la elias m-ar ajuta.( curatenia, cate sunt in camera, etc). Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Mihaela, ti-am scrie pe PM.

Va recomand sa cititi si ultimele capitole de la subiectul dr. Tutunaru. Acolo veti gasi mult mai multe detalii.

Sarcina usoara in continuare!



Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariaga spune:

gata steluta , mi-am activat mesajele private asa ca te rog cand ai timp sa imi trimiti si mie ce banuti ai dat .

multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by anamariaga

gata steluta , mi-am activat mesajele private asa ca te rog cand ai timp sa imi trimiti si mie ce banuti ai dat .

multumesc frumos



Gata am trimis PM.



Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Steluta de doua zile incerc sa iti trimit un Pm dar imi scrie ca nu le accepti. Oricum iti multumesc din suflet pt. raspuns si da-mi un semn cand o sa vezi care e problema cu Pm. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erikuta spune:

Steluta, eu am nascut pe 25 oct si am vazut barbati care asistau la nastere, totul este curat, asistentele, doctorii se poarta f bine, mai putin la neonatologie , dar ca sa rezolvi si aceasta probl poti sa-ti iei copilu' in camera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Buna Steluta! Iti multumesc tare mult ca mi-ai raspuns asa de repede.
Nu mi-ai zis cand ai nascut ca sa imi dau seama de actualitatea preturilor.Eu o sa nasc cu Dr. Tutunaru, tu cu cine ai nascut? Am cautat pe forum povestea nasterii tale dar nu am gasit-o. Poate n-am cautat eu bine, sau...?
As mai vrea sa stiu si eu cateva detalii despre conditiile din maternitate, cat este de curat , cum arata toaletele, etc. te invata cineva cum sa schimbi un pampers, cum sa speli bebelusul, cum sa alaptezi? esti invatata sa faci asta doar daca dai ceva sau indiferent?
Cum e cu anestezistul?(vreau sa nasc normal cu epidurala). Se pricep toti sa faca epidurala? Sau daca nu pot fi chemati de acasa? Cate zile ai stat in spital? Care este programul de vizite? ti-atrebuit ceva mai special in bagaj in afara de ceea ce gasim pe internet cva indicatii?
sper ca nu te-am zapacit prea tare cu intrebarile... dar am niste emotii...
iti multumesc anticipat! Pupici

Ti-am scris aici pt ca Pm tot nu accepti si nici mail nu am reusit sa iti trimit. chiar nu stiu ce se intampla... Oricum iti multumesc

Mergi la inceput