PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns map spune:

Cred ca acum merge, m-a desteptat Dumnezeu!

Monica si Robert poze si
www.dropshots.com/map75ro" target="_blank"> filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaU spune:

adas, la 4 luni nu se face hep B, deci banuiesc ca Infanrix penta este fara hep B spre desoebire de cel hexa care il avea si pe asta - ala se face la 2 si la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

oncicu, eu am dus-o pe motanita mea la biserica duminica dupa slujba. Cam asa se procedeaza...dar poti sa vb si cu preotul din parohia ta sa vezi ce zice. La noi e usor ca eu din casa intru direct in biserica...e la 2 pasi.
Sabana, pupicei Alexandrei!
Eu tot Pentaxim ii fac Alexiei acum la 4 luni.

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

alisa raluca, bine ati venit la piersicute!iti trimit parole de la contul comun, acolo au trimis fetele carticele cu diversificarea;
a.cicel, mie mi-au spus ca alocatia mi-o dau in mana, iar pt indemnizatie, pe la mijlocul lui decembrie, prima data ma duc s-o iau personal, pe urma o s-o puna pe card; nu prea cred eu asta, pt ca, cumnata mea nici acum n-a primit pe card, ci tot personal a luat-o, si bebe are deja 9 luni;dar nu se stie, poate o sa-si faca treaba si ei;

anasia + Alessia Anca(14.08.2006)

pozici
intalnire 21.10.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

alisa, activeaza-ti pm, sa-ti trimit parola!

anasia + Alessia Anca(14.08.2006)

pozici
intalnire 21.10.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Fetelor m-ati zapacit cz vaccinurile astea. Eu iar i-am facut tetraxim la 4 luni si inca unul ptr hepatita, ca la 2 luni nu il facuse. Acum tot citesc ca faceti Pentaxim si nu stiu ce. Miercuri m-am programat la alt medic la Euroclinic, sa imi vada fata si sa imi spuna care e treaba cu vaccinurile astea.

Nemultumirea ei era ca nu mai plecam o data si la sfarsit cand a inceput sa planga mai tare, ca i-am pus caciula in cap. Nu prea suporta ea caciula. E o fandosita.

Sabina + Alexandra + tata Silviu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_sabina_pop/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelalit spune:

Ajutoooooor fetelor! Am un san impietrit impotriva faptului ca sunt patita si ma mulg foarte frecvent. Nu mai stiu ce sa fac. Prima oara a fost chiar mastita, dar acum nu am alte semne decat impietrirea sanului. Si ma mulg si nu iese mai nimic. Habar n-am ce sa fac!!!
M-am saturat de treaba asta cu mulsul. Bebe papa numai titi dar din cauza ca am prea mult ma mulg zilnic cel putin odata.
Ati mai patit careva asa ceva? Cum ati procedat???

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ionelalit/album?.dir=bc26re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alisa-raluca spune:

buna, am mai intrat azi. Va salut din nou si as dori daca se poate sa-mi trimita si mie cineva pe mail carticica cu diversificarea.Pina acuma i-am dat sucut de mar si de morcov, mar ras si supica de morcov pe care le tolereaza foarte bine. Fetita mea are acum 4 luni si citeva zile si aproape 6 kg.Pediatra m-a sfatuit sa-i dau si cereale. Voi cu ce cereale ati inceput? Ea papa de la 2 luni lapte Nan 1 si ma gindeam sa-i iau si cereale tot de la Nestle dar am citit pe aici o gramada de pareri contrari.Va pup si astept raspuns.
adresa mea de mail este: veronica.galca@email.ro
poze cu minunea noastra gasiti pe: http://picasaweb.google.com/alisa.raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

ionelalit, pune-ti o compresa calda pe san "sa se dea drumul la lapte" si pune-l pe bebe sa suga chiar daca nu e ora de masa; la mine a mers dupa un dus cald, au inceput sa curga sanii singuri si e mai usor sa te mulgi sau sa suga;

anasia + Alessia Anca(14.08.2006)

pozici
intalnire 21.10.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Monica glad to be of help!
Si eu am incercat sa caut ca stiam ca am mai intrebat odata si mi s-a mai zis dar nu am gasit si am zis ce sa fac mai intreb o data. Chinui lumea ca stau prost cu memoria. Si culmea ca mi-am si scris pe un caiet cum se face data trecuta dar normal ca oricat am cautat nu am gasit.

---------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput