Cirese de Mai-Iunie 2006 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Miti, eu zic sa nute mai stresezi atata cu cat manaca Alex. aproape un litru de lichide pe zii!!!! pai e f. bine. Daca e binedispus nu cred sa aibe ceva organic. Daca te stresezi atata de ce nu faci o vizita la medic? Si relaxeaza-te ca-i trensmiti starea ta de nervozitate.

Angelica, jos palaria!

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

Am si eu o rugaminte .Va cer un sfat ca nu stiu de unde sa o apuc .Am o prietena care are o fetitza de 2 ani .Are o pubertate precoce , nu se stie exact , chestia e ca ii apar cosuri pe fatza , par pubian .Doctoritza i-a zis ca probabil ii va veni mensruatia .Ce stiti de asta ? Cunoasteti vreun superdoctor , macar sa-i spun de unde sa inceapa si pe unde sa se duca .

ALIA si bb Maya

http://pg.photos.yahoo.com/ph/alia_savin/album?.dir=/7a8fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Alia...Doamne,Dumnezeule...ce scri tu aici ma shocheza...ce se intampla cu copii astia?de unde naiba atatia hormoni?Andrada (fetitza Stelutzei) cu chist ovarian.Ingrid cu noduli la san si acum mai citesc si asta ....
Sa se duca si la Grigore alexandrescu,sau ma rog la alt spital de copii,dar cred ca ar fi foarte indicat si la Parhon,la endocrinologie.Eu stiu acolo o doctoritza foarte buna...se numeste Corina Neamtzu.Poate iti mai recomanda si Daryana pe cineva...ea tre' sa fie mai in tema.


POZE
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

[quote]Originally posted by vivighe

Alia...Doamne,Dumnezeule...ce scri tu aici ma shocheza...ce se intampla cu copii astia?de unde naiba atatia hormoni?Andrada (fetitza Stelutzei) cu chist ovarian.Ingrid cu noduli la san si acum mai citesc si asta ....
Sa se duca si la Grigore alexandrescu,sau ma rog la alt spital de copii,dar cred ca ar fi foarte indicat si la Parhon,la endocrinologie.Eu stiu acolo o doctoritza foarte buna...se numeste Corina Neamtzu.Poate iti mai recomanda si Daryana pe cineva...ea tre' sa fie mai in tema.




Viviana,mersi mult de raspuns.Prietena mea e disperata si plange in continuu.

ALIA si bb Maya

http://pg.photos.yahoo.com/ph/alia_savin/album?.dir=/7a8fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Multumim pentru primire.
Doroti multumim pentru inscrierea in randul cireshelor
Noi inca nu avem cu ce sa ne laudam pentru ca nu am inceput diversificarea.
Cred ca asteptam primul dintisor ca de vreo 2 zile plangem destul de des,chiar si afara la plimbare,ceea ce pana acum nu se intampla.
Revenim cu noutati si incercam sa punem si poze.
Intre timp va citim si ne bucuram pentru progresele cireshelor din livada.

Roli, mamica lui Marc (9 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

As vrea sa urez si eu LA MULTI ANI!!! tuturor celor care poarta numele Sfintilor Mihail si Gavril. Tot binele din lume.

De asemenea la multi ani sarbatoritilor zilei de 8 (in caz ca maine nu apuc ca scriu): Ingrid, Sofia, Alexandru, Sa cresteti mari si sanatoshi.
Am vazut pozele cu Andrei. E scump tare, sa-ti traiasca Dana.

Mai adresez inca odata intrebarea. Cum pot prepara cartoful copt? Si sa iau cartof normal sau dulce???
Azi i-am dat lui Nicole suc de mere amestecat cu suc de para, i-a placut. Am facut bine??? I-am dat 75ml. Mi-e frica sa nu o doara burtica, pt ca ea pana acum a mancat numai piureuri fierte. Ma gandeam sa-i fierb si sucul. Cum sa fac??

Numai bine tuturor. Si va multumesc pt raspunsuri.

Diana de Nicole Evelyn (13 Iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

Sunt f obosita si vreau sa merg la culcare "mai devreme" pt ca azi noapte mi-a fost cam rau...

Multumesc, inca o data, fetelor care au inteles rostul mesajelor, si si-au rapit din timpul lor pretios pt a-mi raspunde...

Am cateva noutati de dat, asa ca voi fi scurta si la obiect (si, mai ales, subiect)...

...Ah! In primul rand, tocmai ce-am admirat poze de Andrei (Puiudana) si Ingrid (Vivighe) si m-am topit: unul mare si voinic, alta... mica, delicata, superokioasa... printzesita Rozalinda...
Am mai vazut de dimineata bb-i care m-au impresionat, dar inca nu i-am invatat pe dinafara, nu mi-am notat toate numele (unele le-am retinut) si nu vreau sa supar pe nimeni ca nu-i ador si nu-i admir puiul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

Diana79, mi se pare cam mult suc de fructe, data fiind prima administrare (Razvan s-a stricat la stomacel pt ca aceeasi "greseala" am facut si eu la inceputul diversificarii lui). Daca, insa, Nicole pare sa nu aiba nici o reactie adversa (in special, scaune moi si dese) inseamna ca a depasit cu bine momentul... Pupici si numai bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Diana78, ia cartof dulce, pui la cuptor in folie aluminiu si dupa ce s-a copt mixezi cu apa plata fiarta.
DianaR, m-am intors la servici pentru ca:
- existau presiuni de la firma sa ma intorc
- aveam depresii si nu mai puteam sta doar acasa, fiind de felul meu o persoana foarte activa
- ramaneam descoperita cu 5 rate de leasing la masina mea ( trebuia sa apelez la economii)

mai sunt vreo 2 pe care nu le pot mentiona aici

Oricum , vara asta a fost cumplita pentru mine si pentru bebelus, toata ziua intr-o caldura de nedescris(imi era teama sa dau drumul la AC sa nu se imbolnaveasca Alec). Eu, care ma urcam in masina si plecam aiurea, plictisindu-ma grozav sa stau locului, m-am trezit deodata legata de casa, in Bucuresti, pe timp de vara, la 40 de grade. M-am simtit ca la "mititica" Grea incercare pentru nervii mei...


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006
ALBUM MOCUTZ

ALBUM LIMBUTZE

ALBUMUL DEGETZELELOR GUSTOASE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

camelia.t, chiar asa i-ai spus aleia? "Ce folos daca put?" Hihihi... normal ar fi sa le trimitem e-mailuri... direct la producator. Daca tot vor sa stranga impresii...

Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006
ALBUM MOCUTZ

ALBUM LIMBUTZE

ALBUMUL DEGETZELELOR GUSTOASE

Mergi la inceput