Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

....asa e Dana, si eu la fel. si mi-e asa de dor de ei, nu stau cu ei mai mult de o ora seara ......am deschis albumul si ma uit la pozele lor toata ziua daca nu-i pot avea langa mine


Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_laila spune:

La multe lunite Roxanei Elena, Selinei si lui Andrew Kyle. Sa fiti sanatosi si sa aduceti numai bucurii parintilor.

Ura, acusica incep si la noi petrecerile. Trei luni o sa o tinem in taieri de mot, pahare cu sampanie si felii de tort.
Pana atunci sa se faca copiii sanatosi, vad ca multi sunt cu febra sau dureri de dintzuci.
Sanatate multa lui Angelo, vai Maraki ce-ai tras si tu azi noapte.
Sanatate si sexosul Tiberiu si frumoasei lui Ana.
Sanatate multa si sefului de grupa Razvan (si o dedicatie pentru bunicul vitreg de la Constanta fara numar ).
Sa-i treaca durerea de la maseluta lui Matei de Toanca.
Dani de Mirela sa aiba un somn lin sa o lase si pe mami sa doarma
Tuturor strunfilor le doresc sa fie sanatosi
Moni, bafta la control de la Finante, sa scapi repede. Am vazut-o pe Diana, mai ce mai canta draga de ea.
Denisa, la multi ani lui Dragos. Am vazut-o pe miscacioasa de Emma ce se mai distreaza. Cel mai tare m-a amuzat cum se ascundea in cosul de rufe.
Janina, multumesc pentur Baby Einstein, iti raman datoare vanduta.
Mirelus, asculta fetele si pune piciorul in prag.
Anasol greu cu masina, lasa, voi sa fiti sanatosi. Salutari de la Theodor lui David.
Ali, ti-am vazut avionul care statea sa aterizeze in zapada. Frumos. Pupam pe frumoasa Iarina
Dana Ene, am vazut-o pe Roxana la cele 9 luni ale ei. Ti-am trimis e-mail. Multumesc.
Giova, cum e vremea in Italia? Esti la shopping? Fa un shopping mic si pentru noi
Silvi, l-am vazut pe Alain la baita, scump tare. Theodor a inceput sa faca cate doi trei pasi singur, dar pe fuga (nu e f sigur pe el si parca se arunca in fata) si sare pe mine sau pe canatea depinde ce tinta si-a stabilit. A inceput sa stea cam 7 - 10 sec in picioare fara sa se tina.


Theodor – darul lui Dumnezeu

Doina si Theodor (4 februarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_laila spune:

Cica's membru incepator. Am adunat si eu "una" suta de mesaje.
Dau de baut .
Moni acusi te ajung la nr de mesaje.

Theodor – darul lui Dumnezeu

Doina si Theodor (4 februarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

HELLO gagici,am tras iar un pui de somn de o ora si ceva,pana a fost diana plecata cu Ghitza la plimbare si pe la mami la magazin (macar acolo nu sta afara in frig si se mai si distreaza ) A venit inapoi obosita de nu te mai puteai intzelege cu ea si desi a dormit alte 3 h azi,acum a adormit tun.
Cu controlul s-a terminat e ok,numai 15 mil amenda

DOINA felicitari pentru stelutza
DANA am vazut-o pe Roxanica inca de la birou e o scumpete,au dreptate fetele e ochioasa rau
Nu mai reusesc sa va raspund la fiecare dar ma intzelegetzi voi

Am notat lista cu -istele si ma ocup si de ele imediat...
Janina ai gasit cm?


MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LISTA DE -ISTE Partea adoua

NUME ... H .... KG ... OBIECTIV KG Z1...Z2...Z3...Z4...Z5...

SILVI ... 1,65 ... 65 ... (62)... ? ...
IOANA ... 1,70 ... 65,8 ... (61)... 64,3 ...
IRINEL ... 1,68 ... 67,7 ... (55)... 66,5 ...
ANASOL ... 1,60 ... 63,5 ... (57)... ? ...
JANINA ... ? ... ? ... ? ... (? )... ?
...


SILVI NU TE-AI CANTARIT AZI SAU EU NU MAI VAD BINE?
ANASOL? la fel!
JANINA raportu'

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Salutare, fetele.
Eu am cam disparut de pe firmament pt ca saptamana trecuta am fost in concediu si de acasa nici o sansa sa scriu ceva.
Va ziceam saptamana trecuta ca strumfa are febra mare fara nici un alt simptom. Am fost sa ii facem analizele, noi cu frica infectiilor urinare si dupa 4 zile de febra i-a erupt rubeola. Moni si Cristina, merci ca mi=ati zis atunci de rubeola pt ca m-am mai linistit un pic si asa a fost. Eruptia a fost super lejera si dupa trei zile nu se mai vedea nimic.
-istelor, muuuuuuuulta bafta! De luna viitoare ma bag si eu cu voi, dar acum tre' sa vad ce e cu glandele mele ca nu vrea organismul asta nicicum sa slabeasca...ultima incercare disperata a fost Herbalife si m-am trezit cu o constipatie de zile mari si doar un kil in minus intr-o luna.
Liliana, ma bucur mult ca ai mai dat un semn..pupici frumosului, lasa ca noi stim ca e flacau.
Ana, Ana de Bee si Tiberica, multa multa sanatate, sper sa treaca cat mai repede
Ioana, cred ca iti calcam pe urme cu sotul mamei...ce fericiti eram toti cand s-a "lipit" mama de nenea ei si se dovedeste a fi un tipicar si un ciudat, sa nu zic mai multe. Off
Moni, cred ca Dia ii calca pe urme Anastasiei, nici ea nu mai vrea sa stea singura nici o clipa, toata ziua agatata de mine si plimbata. daca stau langa ea se joaca cu orerle, dar sa stau sa nu cumva sa indraznesc sa fac altceva ca vrea si ea. Si numai cu mine face asa mai fetelor. Ma oftic de mor, cu mama sau cu Ovi se joaca singura de rupe, face turul casei si nu se miorlaie deloc.
Ultimele lucruri invatate...face ca vaca si calul. Are niste carticele cu animale din care ne cere sa ii aratam nonstop...cred ca ar sta toata ziua sa faci ca animalele...cum se termina cartea cum ti-o intinde din nou...mie mi-e draga de mor cand o vad asa.
Va pup, incerc sa intru si eu cat mai des, dar nu promit.

Ralu si strumfita Anastasia(01.01.2006)
www.dropshots.com/ralu" target="_blank">Poze si filmulete Anastasia 1
www.dropshots.com/anastasia2" target="_blank">Poze si filmulete Anastasia 2

Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

RALU ma bucur ca ne-ai scris si ma bucur ca a fost rubeola si nu infectie urinara! Si ma bucur ca e atat de activa si dornica sa invetze Anastasia !
Si Diana cum apar eu acasa deja e mai miorlaita,daca m-as juca tot timpul numai cu ea ar fi ok. Ea a rupt deja in doua,caricica aia cu animale (mai avem vreo 7 cu fructe,legume flori etc.) Si adevarul e ca nu am mai facut demult ca vaca nici eu Ei ii place sa le tot invarta pe toate partzile...dar nu prea o intereseaza imaginile
Mie mi-e frica sa nu semene pe Ghitza mai tolomaca ,ca nu prea are rabdare sa "invetze" ,ea s-ar tot duce teleleu ... mai mult tzopaie si nici nu prea asculta In schimb e enervant de curioasa,nu ii scapa nici o miscare,trebuie sa isi bage nasul peste tot ca o matza E incantata si ea daca stai cu ea,atunci sta in pat si se joaca,sau chiar pe jos mai sta cateodata,dar sa nu se simta ea ingradita si singura - de exemplu in tzarc - trebuie s afie tare in forma ca sa stea acolo singura.De obicei sta cand e proapat trezita sau daca are pufuletzi de rontzait.

vine frate-meu ... ciuciu net


MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Doar ce citisem msg lui Ioana in care ii stersese razvanel tot ce scrisese... si Ioana mea facu acelasi lucru
Sa o iau de la capat!!!
Urez la mai multe luni bebelusilor de ieri, Nicolas, David, Marco, Daria, Daria Oana si Matei ca am lipsit la apel si celor nascuti azi, Roxana, Selin si Andrew!!! Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi micutilor.
Ana Bordea LA MULTI ANI, cu intarziere
Denisa sa-ti traiasca barbatelul draga si sa va distrati bine!!!
Azi a fost o zi superba, cald si bine asa ca am profitat si am stat afara o gramada, vreo 4 ore in doua reprize, drept urmare Ioana a papat foarte bine azi la pranz.
Silvi sper ca n-a patit nimic Alain. Ce prietena ai si tu!!! Cum a aputut veni la tine cu copilul asa stiind ca tu ai un bebelus??

http://www.dropshots.com/marchplayer


daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Liliana ma bucur ca ai mai scris si tu cate ceva, poate mai vedem si noi ceva filmulete cu Nicolas.
Toanca, asa fac ma copii cand le cresc maselele? Musca? Si Ioana ainceput sa ma muste de umar dar culmea este ca numai pe mine!!!
Bafta la slabit fetelor desi nu sunt de acord cu metoda voastra de slabit!! Eu sunt tot o grasa deocamdata dar sper sa-mi revin la forma initiala pana in vara, dar nu prin infometare ci prin eliminarea unor "bunatati" si sport ca altfel imediat ce ai dat jos in 10 zile de chin pui la loc in doua zile de rasfat!!
Eu o sa-i iau motzul Ioanei, asa este obiceiul pe aici si n-o sa fiu prima care sa faca altfel!! Este o petrecere si in plus o sa avem fun cu alesul obiectelor.
Imi spune si mie careva cum face grisul cu lapte sau orezul? Laptele de care este? Puneti zahar???

http://www.dropshots.com/marchplayer

daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

hai ma moni ,nu ma citesti deloc vad,nici ieri nu ai vazut nici azi k scriu din nou
RAPORTEZ 62.8 KG

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput