Aveti o rochita neagra?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalinaSC spune:

saluty,
poate k nu este tocmai potrivit forum-ul pe care l-am ales, dar, din intamplare, stie vreuna dintre voi vreo croitorie de lux? in urma cu ceva timp mi-am cumparat o rochie traznet de la yokko. vara asta as fi avut ocazia sa o port, ca urmare i-am desfacut niste pense, si, am vrut sa o calc, insa fierul de calcat s-a cam lipit de ea..., deci trebuie putin modificata. ma poate ajuta careva?

Madalina-mamica lui Sebastian(21.02.2003) si a lui Cristian (20.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanyat spune:

din ce oras esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Am doua, dar mi-au ramas atat de mici [icon cu omuletz care sughite, dezorientat].

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clarrice spune:

Prima mea rochie de seara adevarata, a fost una neagra. De atunci am tot cumparat rochii negre de seara. De la o vreme am incercat sa mai diversific un pic garderoba de rochii de seara in materie de culori (a nu se intelege ca am asa o garderoba impresionanta). Asta de cand o buna prietena mi-a atras atentia la o nunta, asupra culorii rochiilor de seara a majoritatii doamnelor invitate... desigur, 80% erau negre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Nu. Si imi place negrul, dar nu singur. Uitati-va la o nunta/receptie. 80% din femei sunt in negru, parca ar fi inmormantare. Imi amiteste de Scarlett in Pe aripile vantului si ce mult ii placea rochia neagra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinaSC spune:

saluty,
nu am nici o rochie neagra, pentru k nu am gasit modelul pe care il caut de ani de zile...simpla, sa "cada" usor, insa sa fie scurta, dar nu mini-vulgar, prinsa usor pe umeri, cu maneci care, la radul lor sa "cada" usr, insa pe antebrat sa fie mulate, asemeni partii de jos a rochiei, o rochie care sa ma scota din incurcaturi. de exemplu, pe 13 trebuie sa mergem la un botez, undeva in provincie. ei, da! nu va ganditi la tara merge orice, nu! este un botez cu pretentii. dupa cum spuneam mai sus, am nasit in aprilie, am si pantofi si plic aurii, asa k o rochie neagra m-ar scoate din maaaaaare incurcatura, mai ales ca sunt presata de timp si-mi doresc sa am rochie neagra! poate o sa va mire si faptul k vreau neagra la botez...ei, bine, da! sunt mama de 2 copii care au lasat niste kg in urma, iar negru subtiaza optic. deci, unde ma sfatuiti sa-mi caut urgent o rochie neagra, simpla (fara strasuri, paiete, briz-briz-uri) si, normal, nu scumpa??

Madalina-mamica lui Sebastian(21.02.2003) si a lui Cristian(20.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza00 spune:

madalinaSC
eu de la benetton mi am cumparat una in genul celei descrise de tine si nu era scumpa
stiu ca in buc aveau un magaz vis a vis de Casa Armatei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Avem shefa, cum sa n-avem???
Noi(adica JE) sntem amorezate rau de culoarea asta, si 95% din toate rochitzele de seara pe care le avem sint negre. Celelalte 5%...tot pe fond negru sau CU negru sint. Este culoarea clasica, niciodata demodata, iti ascunde defectele( si am destule si de-alea), si scot in relief tenul, ochii,parul si... poate preschimba orice Cenusareasa intr-o printesa. Prefer sa fiu imbracata mai sobru, decat sa seman cu un pom de Craciun. Multe "dame cunoscute" ma povatuiau sa imi aleg culori mai "vii"--- roz, galben, VERDE- pt toate am avut acelasi raspuns..iar acum, au inceput ele sa se dea pe brazda...incep sa poarte negru.Buba e ca aici majoritatea damelor poarta rochii cat mai aprinse la culoare...de-ti trebuiesc ochelari de soare si comprese recipt dovleac, de cate ori te duci la o nunta sau un botez.
O rochie simpla, clasica, cu un decolteu frumos-dar nu vulgar, "ajutata" de un pantof finut, de calitate(daca are toc, si mai bine) si cateva bijuterii mai deosebite...si te simti "LIKE A MILLION BUCKS". Ma stiu pe mine, ca mereu intru in panica, si ajung sa-mi fac cruce singura ca am scapat din nou, si n-am dat in bara. Sa vezi si sa nu crezi

Succes, doamnelor

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE




POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Da, si eu am o rochita neagra si o iubesc tare mult... am facut-o la comanda acum cativa ani dar nu am purtat-o foarte mult... e din triplu voal mat, scurta pana deasupra genunchilor, stilul "Jackie O" (la decolteu si e fara maneci) si are si un bolero cu o brida mare, "vintage", auriu "invechit". Mai am la ea un sacou scurt de satin alb cu negru, f. elegant si de regula o port cu perle sau cu un colier scurt cu cristale Swarowski, cu ciorapi fini transparenti si cu pantofi negri cu toc ... mi-e tare draga, m-a scos din multe incurcaturi... CLASSIC NEVER DIES.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Am in garderoba doua rochii negre , una pentru sarbatori ori teatru ( un model romantic din satin , la care asortez o esarfa mare din dantela negra cu detalii aurii si sandale cu barete fine ) , cealalta rochie este de zi ( dintr-un material moale de tricot , lunga si cu un model foarte simplu ; pe aceasta am comandat-o pe un catalog Klingel )
Si eu cred ca o rochie neagra ( little black dress gen Audrey Hepburn or Demi Moore ) nu trebuie sa lipseasca din garderoba nimanui


Alexandra , mamica lui Mihaita

****
Cine din voi este fara de pacat , arunce cel dintai cu piatra
( Ioan 8. 1-7)



Mergi la inceput