Aveti o rochita neagra?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Da, dragele mele am o rochita neagra pe acre am luat-o de la solduri de aici foarte ieftin si care imi vine de minune.Insa nu e tocmai ce imi doream , desi e un pic fistichie, inca visez la rochita pe care a probat-o Demi Moore in "Propunere indecenta" sau macar ceva asemanator.

Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Nu am, de ani buni tot tin sa imi cumpar una, insa greu de gasit masura mea, greu de gasit un model sa-mi placa........
Am in schimb nenumarate fuste si bluze negre.

Anka si Ubitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kirsten23 spune:

Si eu am o rochita neagra.E pana la genunchi,mulata pe talie apoi se largeste, se prinde dupa gat.o ador negrul mi se pare ideal pt orice ocazie si o rochie neagra te scoate din orice dilema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu n-am ca desi ma prinde negrul (fatza palida,par negru si ochi verzi-albastri) cred ca ma face sa arat si mai slaba decat sunt. Acum la 10 luni de la nastere deja am iar doar cca 53 kg la 1,70
Noroc totusi ca dispun de si (am cca 60-90-60 adica acum de fapt ... 88-62-94 ca s-a latzit dupa nastere )
Totusi tare am fost si sunt tentata sa imi iau si eu o rochitza neagra,desi nu stiu unde as prea putea purta-o,ca nu prea ies din blugi iar la nunti nu imi place negrul...
Si mi-a frica sa nu arat ca una in doliu - am patit odata la tzara pe vremuri,cand fiind imbracata in negru si un pic de alb,m-au intrebat pe cine jelesc?

Dar apropo,oare ce model de rochitza neagra m-ar arata un pic mai grasa? Ia scrieti voi pe Super eva aia,poate ma motivez sa dau pe acolo

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina-Alexa spune:

Intr-adevar,o rochitza neagra te scoate din orice incurcatura,se poate purta aproape la orice eveniment.
Am una negra si doua dungulite albe la mijloc si la gat si alta neagra complet,din lana ,cu un guler imens.

Super site-ul supereva,nu stiam de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

marii creatori au dreptate...rochia neagra merge imbracata ,indiferent de ocazie..depinde si cine o poarta..parerea mea..am si eu o rochie neagra,superba.am avut marea ocazie de a ma imbraca cu ea la unul din concertele celor de la THE PLATTERSin JAPONIA

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Da, si eu am o rochita neagra foarte frumoasa, de care sunt indragostita, pur si simplu. Cred ca orice femeie are o rochie neagra in garderoba sa!!!!!

Cristina
noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niponel spune:

Si eu am rochite negre .
Si majoritatea hainelor mele sunt negre se asorteaza usor cu multe culori
Imi place mult culoare neagra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tania21 spune:

DA!

Am avut si eu o mare dilema pina nu demult - sa-mi iau, sa nu-mi iau si eu o rochita neagra... Insa de cum am vazut-o pe EA in vitrina magazinului, am intrat, am probat-o si a doua zi mi-am luat-o! E lunga pina la genunchi, fara mineci, fara decolteu, pe talie, iar de la talie in jos dreapta! Am vrut sa o imbrac la o nunta dar mi-a fost frica sa nu par prea formala in negru, dupa care mi-a parut rau.

Intr-adevar rochita neagra este haina pentru orice ocazie festiva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Pai bine mai fetelor, dar voi n-ati auzit de vestita 'robe noir'? Pai e obligatorie in garderoba oricarei femei. Merge aproape la orice ocazie, se asorteaza cu orice, poate fi usor modificata (un guleras, o mansetuta, o blanita, o esarfa,etc). Coco Chanel zicea ca 'une robe noir' o poti avea ani de zile si cu putina imaginatie poti face lumea sa creada ca porti de fiecare data altceva sau ceva nou!!!
Eu am una de 4 ani,si sper sa ma incapa si dupa ce nasc- scurta, putin pe talie, cu un decolteu rezonabil si am purtat-o pe la vreo 2 nunti, un botez, multe aniversari, ba chiar si la job cu ceva pe deasupra.
Danutz,39+

Mergi la inceput