Mamici de martie-aprilie 2007 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

Val - s eu am facut inainte deTT echo la Iosup si nu arata nimic si am mai facut una cand am iesit din spital si la fel, bebe era bine. Nici la cele 2 echo din spital nu s-a vazut nimic anormal la bebe. Cred ca testele astea sunt sa innebuneasca mamele.


Aurasa DPN 21.03.2007 si Catalin (3.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Sunt de aceeasi parere ,cred ca TT este sa mai streseze putin viitoarele mamici,mai ales ca nu este un rezultat sigur .
Aurasa si Val multa incredere!!Noi ne rugam sa fie totul bine.
19 si Natalia 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

MIHAELAAA, ai grija sa nu fie cumva infectie urinara. Poate ar fi bine sa faci o urocultura.



[/url]" target="_blank">AMR pana apare martisorul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Val si Aurasasigur dupa amniocenteza va veti linisti! Tinem pumnii!

fetelor cu intepaturi in vagin, revin cu vesti : am fost sambata dimineata la camera de garda la Elias...Col lung si inchis,tare, uter normal pt varsta sarcinii, la eco totul normal! Poate va mai linisteste si pe voi, probl asta nu inseamna neaparat col scurt!

15w

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

Buna ,

si noi suntem bine si asteptam cu nerabdare controlul de vineri, sper sa fie totul bine ... Probleme nu prea avem, pe BB inca nu il simt , iar de o saptamana ma trezesc cu mana stanga amortita. Dupa jumate de ora imi trece, dar azi dimineata le aveam pe amandoua amortite! Ce poate fi !?

Am fost si eu la dentist saptamana trecuta si cat a lucrat un pic la o plomba s.a tot minunat cat sangereaza gingiile! Cand a terminat m-a intrebat daca nu cumva sunt insarcinata ... si a fost tare bucuros de raspunsul meu pozitiv. A spus ca e normal sa sangereze tare dupa luna a patra si ca s-ar putea sa se mai agraveze un pic. Mi-a recomandat sa folosesc periute interdentale, un antiseptic (clorhexamed) si daca e prea grav sa ma mai duc pe la el!

Bafta tuturor -lor, cu siguranta or sa fie toate analizele bune ... Capul sus Aurasa, asa grav nu poate sa fie ...

Pupici pe burticuta, Magda 19 fara o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sori1980 spune:

Salut la toate burticile,

Sper ca ati avut un weekend placut. Al meu a fost f. agitat, sambata am avut ziua sotului, petrecere mare, gatit, copt etc.. Ieri m-am mutat de pe o canapea pe alta toata ziua, am dormit mult incercand sa imi revin, dar inca ma simt obosita si azi. Abia astept sa merg acasa sa ma culc. Oricum, totul a iesit frumos si lumea a fost incantata, mai ales acei prieteni care inca nu stiau de bebe din burtica si acum le-am spus .

Lilidana, ti-am raspuns pe private.

Elyanne, chiar ma gandeam azi dimineata, oare cand ne mai arati si tu burtica ta, si chiar acum am vazut ca ai pus niste poze . Frumoasa burtica, bravo, sa cresteti mari si sanatosi in continuare!

Va pup si va doresc o saptamana buna.

Sori 16s2z



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Katink, poate ne mai zici tu cate ceva despre Monica daca ea nu se indura de noi; am vazut ca tu cel putin citesti ce se posteaza pe forum.

roxana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Buna fetele!

Chiar acuma am venit si noi de la plimbare, eu ma simt bine in continuare, burtica incepe sa prinda contur si Galusca topaie zilnic

Roxanici, multumim de intrebare Monica si pinguinii sunt si ei bine, miercuri are control si din cate am inteles de la ea va merge la un eco performant si e nerabdatoare sa ii revada pe piticoti.
Acuma sunt in pragul mutatului, dar a ramas ca o sa intre imediat ce o sa aiba internet la casa noua. Pana atunci va transmite vesti prin mine
Pana miercuri poate reuseste sa va mai scrie chiar ea cateva randuri.


Numai bine la burtici!




Katink cu Galusca si Dulcineea mea Emma-Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Multumim Katink

roxana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

BUna! Doarme piticul meu si eu dupa aproape 4 luni de napasare totala am reusit sa ma vopsesc!!! Ura!!! Si chiar arat draguta...

N-am reusit sa citesc mare lucru din urma, ce ati scris voi, ca in continuare timpul imi lipseste! Dar in curand sper sa fiu si eu multumita de cum arata casa si toate sa fie la locul lor definitiv... Peste o saptamana si ceva organizam o mica petrecere pentru anisorul pe care il implineste BOgdan si sper ca macar "de ochii soacrei" sa arate totul bine.

Voiam doar sa dau un mesaj de incurajare si optimism pentru cele care faceti analize de toate felurile, pentru a cantari diverse riscuri... Am observat ca sunt unii medici care fac asta uzual, iar altii care "miros" mamicile panicoase si profita de slabiciunea lor si le trimit la o mie de analize inutile. Nu va mai stresati atat! Si chiar daca decideti sa le faceti, pentru linistea voastra sufleteasca, incercati macar pana primiti rezultatul sa fiti calme. Tot stresul si alergatura nu fac bine bebeului din burta. Eu prefer sa mai mut un dulap decat sa fac o amniocenteza, zau! Dar e alegerea mea. SI am un pui mic care nu ma lasa sa merg la doctor.

va doresc din suflet sa fiti sanatoase, cu tot cu bebeii din burtica, si sper ca dupa ziua piticului si petrecerea de dupa, sa intru ceva mai des ca sa va povestesc prin ce trecem si noi. Poate reusesc sa gasesc bona, cine stie si ma mai eliberez de o grija, cea ca de cate ori deschid calculatorul vine o mana micuta si-l inchide brusc!

Pupici de seara placuta!

Gandacel 15+ si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput