FIV in Ungaria 4

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

La multi ani ! pentru toate Mihaelele si Gabrielele!
Andicu La multi ani si tie, doar esti o Mihaela, nu?



Mirabela11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Multumesc, Mirabela, asa este, sunt si Mihaela!numai ca putina
lume stie asta, pt ca nimeni nu imi zice Mihaela.
Pussi, inca nu ma mut la Odisee, astept sa mai creasca lista de prin FIV, ca acum ma simt singura acolo. Si in plus, vreau sa fiu sigura ca totul e ok cu sarcina.

Imi vine si mie randul... /Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Fetelor, va rog grumos cine ma poate ajuta?
Fac peste trei saptamani ET si vreau progesteron injectabil (nu se mai gaseste la noi).
Va rog care are drum in Ungaria pana atunci si-mi poate cumpara si mie cateva injectii? Astept pe PM.

Multumesc mult,
o colega de suferinti

Sheritra

Sa o ajutam pe Barbye!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

AndicuLA MULTI ANISORI!!! LA AMANDOI!!!
Eu zic sa te muti la odisee, sa-mi ti si mie loc

Sheritra ti-am trimis PM.

Mirabela in cautarea listei mele, am vazut aseara o gramada de subiecte legate de TIROIDA, daca vrei citeste-le!!!

Voi ce ziceti cat sa stau in medical??? E important sa stiu cum vedeti si voi lucrurile!!!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

"La multi ani!" pentru toate Mihaelele si Gabrielele.
Andicu "La multi ani!"
Liana iti doresc drum bun si sa vii cu vesti bune.
Pussi si tu mergi in curand, nu?
Pis ti-ai terminat bagajul?

Vreau sa va spun ceva. Poate ca a parut ca nu am incredre in cei de acolo atunci cand m-am intrebat in legatura cu progesteronul injectabil si cu vitaminele (oricum e clar ca la mine cauza de infertilitate nu e lipsa de vitamine, ca atunci s-ar fi rezolvat mult mai usor). Nu am vrut sa para asa, dar tot caut raspunsul de ce nu a fost sa fie nici acum (desi probabil ca nu am cum sa-l gasesc). Sa aveti incredere in dr. Z. pentru ca va face tot ceea ce crede el ca e mai bine pentru voi si ceea ce e posibil ca sa reusiti (asa a facut si la mine, nu am ce sa-i reprosez). Oricum, si eu de abia astept sa treaca timpul si sa fie totul bine ca sa pot incerca din nou un FIV.
pentru toate fetele de aici

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Crinuta,ma pui si pe mine pe ginduri,atunci ce D-zeu poate fi?Si eu mi-am pus aceasta intrebare referitor la infertilitate:daca sunt sanatoasa hormonal,cum zic ei,la fel si sotul,atunci ce poate fi si de ce nici un doct. nu-mi da un trat.?
Va citesc zilnic si sunt cu gindul la voi.
Liana,sa ne aduci vesti bune.
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

pussi, multumim ca te gandesti si la noi . Cand deschid calculatorul, primul lucru pe care il fac este sa devorez repede ceea ce scriu fetele mele dragi szegediste, adica voi , insa de scris va scriu mai rarut...pentru ca nu prea mai am timp si deja voi stiti tot ce se poate stii despre clinica din Szeged.
Vesti despre noi: ne-am dublat greutatea de la nastere, deci avem 4 kilograme, am mai crescut 10 cm fix, avem perioade cand dormim non stop si nu ne trebuie papa si perioade in care suntem fresh si am papa intruna, iar duminica facem 2 luni .
Am mai pune pozici noi , asa ca o rugam pe andicu sa ne invete cum sa facem si treaba asta , ca apoi o sa-i dam o .

gravidutelor, auburn si andicu, ce mai faceti? Vad ca andicu sta bine la capitolul "greata"

andicule


http://pg.photos.yahoo.com/ph/mika_2702/album?.dir=/4894re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:


Poate la anul o sa apelez si eu la voi pentru niste progesteron injectabil, dar as vrea sa discut mai intai cu dr, eu cred ca se poate folosi Gravibinon, stiu ca este tot progesteron. Din cate am inteles, puiramy (care a facut FIV la Giulesti) a folosit un Gravibinon in ziua 5 sau 6 de la et din cauza durerilor de burtica pe care le avea, a sunat dr. si i-a recomandat sa faca injectia. vad ca ea a reusit folosind gravibionul nostru din comert.

va pup dulce pe toate si MULT NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Mika LA MULTI ANI SI TIE IUBITO . ma bucur ca sunteti bine, ca ati luat in greutate... eu iti dau un somnic de la mine, dor asa de bine

Maine merg la Dr. Chivu, am emotii.. sper sa fie bine si sa-mi dea schema de tratament si sa-mi zica ce si cum... mi-am facut lista cu intrebari...

nu m-ati lamurit cu statul acasa oricum o sa-l intreb maine is pe el...

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miaumiau spune:

Zori,
ce faci? cum te simti?
andicu la multi ani! nu am stiut ca esti Mihaela. sa fii sanatoasa si sa te bucuri de bebe!
fetelor stiti ceva de Zori?
Stiu ca avea parca interventia marti... ce o fi in sufletul ei?!
Zori suntem alaturi de tine! O sa reusim toate, ai sa vezi!

Mergi la inceput