Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Noi am ajuns cu bine, cam greu cu atatea bagaje. Aici e frig, ca si in Tm, Marco e cuminte, cred ca ii e dor de tati, ca e mort dupa barbati, dar vrea si la mine in brate.
Italienii ma intreaba cat are, si cand aud ca e de 10 luni raman foarte uimiti.
I'am luat o masinuta, ii place, dar a si picat din ea aseara si si'a spart buza..
In rest toate bune, mi'e dor de casa si de tati, si sper sa treaca cat mai repede zilele astea, ca vreau in Ro.
Dar mi'a fost dor de toate cele, parca nimic nu s'a schimbat in astia 2 ani de cand am plecat de aici.
Am avut probleme cu laptele ca nu am gasit, abia si'abia. astia sunt foarte nationalisti si au doar de'a lor. era cat p'aci sa'mi trimita Clau din Ro. In schimb cereale si borcanase sunt super scumpe. am dat o groaza de bani deja.
De citit nu va pot citi, ca se inchide aici la faculòyta, nici poze nu pot pune, dar sper sa ajung luni si sa am mai mult timp.
va pupam pe toti!!!

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Salutari la toate !!!
sarbatoritilor din zilele astea si de maine!!!!
Mergem sa cumparam ingrediente pt. tort, maine facem chef, pt. Marco ca face 10 luni, pt. noi ca ne-am casatorit si pt. sorella ca e Mihaela.

Moni Diana de Ingrid are ochii albastrii, vezi ce nora frumoasa am!!!
ca nu va pot citi, dar in 5 min. se inchide aula informatica.
mama am inceput sa-mi revin cu italiana, ce bine!!!
Azi merg la seful meu la bar, sper.

Va pe toate, poze pe luni sau marti, depinde cum ajung la net.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Buna ziua!

Giova daca doresti poti sa ma stergi din listuta pt ca nu mai participa ca inainte, daca voi avea ceva de scris voi scrie si fara a fi in listuta.
Sunt super prinsa in unele lucruri si nu prea am timp liber, decitit din urma nici atat, iar cand prind cate un moment liber ma relaxez la un joc.
Imi cer scuze fetelor pt neparticipare! Daca aveti nevoie de o idee urgenta sunt pe mess dati BUZZ si va ajut cu placere!
Va pe toate!

Acum un sfat pt toate fetele (ma scuzati ca imi permit): nu mai deschideti nici un link scris in limba engleza pana nu cereti explicatii expeditorului deoarece sunt virusi care nu se pot sterge decat cu formatare hardului ceea ce nu este chiar placut. Beleaua este ca daca ar ramane in calculatorul celui care il primeste arfi o treaba dar se trimite singur automat la toata lista din messenger.






Poze Raisa Ioana
www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GIOVA ma bucur ca ati ajuns cu bine in Italia,sper s va distrati bine,lasa ca acasa ai tot timpul sa revi!
URSULINA lasa mai,ca iau altele pauze de pauze si n-au fost sterse Ai termen 6 luni ,dar stiu ca cel putin odata pe luna tot te scapi tu si ne dai un semn

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Ursulina ar fi culmea, de ce sa fii scoasa din lista? Mie imi pare rau ca nu poti sa intri mai des dar nici foarte absenta nu esti. Ce face Raisa?
Deea chiar, a stat pana la ora aia si nu a plans? Moooaaaama, chiar ca ai copil cuminte! La noi e jale daca i se face somn si mai nou nu vrea sa adoarma in nici o pozitie. Aia cu lasatul in pat e deja istorie antica pentru ca se ridica in picioare.
Giova termina fata si distreaza-te cat esti pe acolo, plimba-te, sigur iti face bine schimbarea de peisaj!
Denise cum mai esti?
Monica - sora mea la distrat cu copilul!
Mirela ma bucur ca pleaca individa - o sursa de stres in minus, ia sa vezi cum se rezolva toate!

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Neatza si de la noi,
La multi ani frumosului Theodor, sa fie sanatos ,baftos si sa va bucure mereu!

Silvi-stai linistita ca ajuns bine jean, ma bucur ca ai rudele cu tine si sa avetzi fun afara, si aici is vreo 3C acum, se fac 6C.
Giova- ma bucur ca suntetzi ok si LA MULTZI ANI pt MARCO ,SORELA SI VOI, bebe e tot pe 6 ca sotzul meu si sa avetzi fun si numai bine!
Moni-pupicei la Dia maraici si tzie bafta cu conta.
Mirela-brusturele are niste frunze mari si cu ramificatzii, nu stiu ce sa zic mai mult.Pupicei si garda usoara!
Ursulina-nu ne parasi mai, macar 1 data la 2 sapt da-ne si noua vesti despre voi, please!
Janina- is asa si asa, tot cu leacuriel babesti si 1 diclofenac pe zi si pastilele de tiroida, ca trebuie alea.Voi ce mai zicetzi?
Eu azi voi merge la un baby shower lao prietena buna care naste teoetic pe 27 dec si pe 9 dec trebuei eu sa ii organizez moasei lui Emma un baby shower la noi ca ea naste pe 25 ianuarie,dar vrea cezariana- asa ca am duc al rufe acuma si sa vad ce mai face fii-me acu masa ei- ou cu brinzica, tare mofturici e de cateva ziel dar macara papa putzin si consistent, ieri dupa amiaza nu a vrut fructe dar a mincat cu ta-su piure simplu
Va pupam si weekend placut!

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Am pus si noi la nov 1, niste poze cu costum de "printr eblocuri'- dc vretzi sa ne vedetzi.

www.dropshots.com/dragost

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Buna fetelor!
Mirela, bine ca pleaca individa si sa nu mai primesti chiriasi din astia betivi si puturosi.
Dati-mi si mie adresa de la contul comun sa vad pozele Dianei de Ingrid. PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!! INGRID!!!!!!!!!!!!! Ca eu pe vremuri ma uitam mereu la pozele ei.



Irina si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Ce faine is pozele cu Emma pictata. Super misto!
La Iasi e un frig!!!!!!!

Irina si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_laila spune:


Dragi mamici multumim mult pentru urari!
Azi a fost tare frig si a batut vantul, asta nu ne-a impedicat sa iesim totusi afara. Am facut vreo doua vizite. Theodor a facut perchezitie peste tot la bietii oameni. Nimeni nu s-a impotrivit. Umbla la greu pe langa mobile si canapele. Prefera sa se deplaseze singur decat tinut de manuta. Daca are de traversat camera nu refuza totusi o mana de ajutor.
In seara asta sotul trece proba de foc. Il las singur cu Theodor. Sper sa se descurce bine cu adormitul plodului. Eu ma duc la mall, sa ma relaxez, este seara reducerilor. Am nevoie sa-mi mai aerisesc si eu creierii. Va povestesc maine cum s-a descurcat taticul.

Theodor – darul lui Dumnezeu

Doina si Theodor (4 februarie 2006)

Mergi la inceput