Durerea unei pierderi de sarcina (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

MICHELLE imi pare nespus de rau....ti-am citit povestea si mi-au dat lacrimile...doamne...e dureros...nu stiu ce sa mai zic....cuvintele sunt de prisos.

fetelor am vrut sa va scriu la fiecare cate ceva dar m-a intristat povestea lui Michelle si nu mai pot....e atat de crunt,de nedrept ce se intampla incat nu poti sa treci usor cu vederea....va pup si va doresc la toate succes in continuare!



http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mirela esti o scumpa si stii sa ma incurajezi
Am inceput sa sangerez Cel putin asa cred, ca tre' sa ma bucur! Si ma doare burta ca la ciclu Am luat-o razna?

Daaa, mi-am schimbat glow-ul de 2 ori in 2 minute, ca nu-mi placu prima data, era prea inkis la culoare Dar nici acu' nu-s prea incantata! Ma enerveaza ca nu-ti arata exact culoarea, ca sa stii ce alegi


Poze Laura
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

LAURA eu zic ca e semn bun!si nu,n-ai luat-o razna!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Bineinteles ca nu ai luat-o razna, Laura ! E normal sa te bucuri pentru ca este semn bun ca sangerezi,ca se elimina sarcina.Iti tin pumnii sa fie bine!

Claudia



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

BLUEEYES uite si de la mine un

ILEANA MARIUS scuza-ma iubita ca am repetat chestia cu seu la `primul fiv dar de stresata ce sunt citesc mesajele si dupa cateva secunde uit ce am citit

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobo9 spune:

ma alatur si eu clubului vostru, daca ma primiti, bineinteles.
supararea care ma apasa si pe care nu am spus-o nimanui este ca nu am reusit pana la varsta asta,33 ani, sa am un copil si ma deprima...........
am 5 sarcini pierdute, toate erau trecute de 3,5 luni, ultima a fost in decembrie anul trecut la 6 luni.........
nu stiu care au fost cauzele, caci fiecare medic si-a dat cu presupusul, unul a zis Listeria, altul a zis incontinenta, altul............., cert e ca nu am dus nicio sarcina la bun sfarsit si asta ma omoara.
asta e, am zis-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Buna tuturor,

puteti sa adaugagti pe listuta voastra inca un bebe mic de 5 saptamani care nu o sa se mai nasca... se pare ca sarcina mea s-a eliminat singura - macar nu va mai trebui sa trec si prin alte traume...

surprinzator, nu sunt nici socata nici asa indurerata cum ma asteptam. e insa foarte adevarat ca eram pregatita pentru aceasta veste, nu a fost o noutate absoluta. sotul meu e insa foarte deprimat, acum trrebuie sa fiu eu barbata si pentru el...

asta e, privim inainte. peste 4-5 luni o sa avem voie sa incercam din nou, pana atunci tratam problemele care mi s-au descoperit saptamana asta (ovare cu microchisturi si un streptococ) si speram in mai bine!

sanatate tutror si va multumesc inca o data pentru sprijin! de acum o sa ma intorc la lista de "aspirante > 20 ani" - acolo-i locul meu deocamdata...

Stancutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

Buna fetelor scuze dar dupa o singerare abundenta, un col deschis am pierdut sarcina.Nu s-a putut face nimic desi am fost internata in spital.Ma simt foarte rau sufleteste si cred ca am dat intr-o depresie.Aseara l-am visat si pe Bogdan unde era bine sanatos si ma bucuram de el.Acum trebuie sa ma apuc serios de analize ,dar nu inteleg de ce m-au chiuretat daca embrionul nu mai era?Imi vine sa urlu dar parca am simtit ca nu o sa fie bine,acum eram optimista,acum ma gindeam numai la lucruri urite, oare o conta si gindurile...?

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

In primul rind intru sa o felicit pe Mari pentru tripleti!Asa de mult m-a impresionat ecografia scanata!
Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si sa va mindriti cu 3 copilasi sanatosi la vara!

Lauram-am interesat si chiar daca ai o cezariana, se poate elimenta sarcina cu 2 medicamente luate concomitent.Bine ca totusi nu e nevoie de asemenea lucruri.Si eu tot asa zic sa-ti faci analizele si chiar cele genetice.Nu stiu daca ai vazut, e la noi la mar-apr Tania2 care a fost la Prof. Marinescu si poate iti spune ea mai multe despre el.Te imbratisez si astept sa citesc vesti bune in curind.

Ileana astia din Suedia mi-au zis ca nici nu pot vorbi in prealabil cu doctorul care ma va opera daca optez iar pentru cezariana.Ce sa mai spun sa nasc cu acelasi doctor!Probabil ca asta e regulamentul, dar sper ca macar la tine sa se faca o exceptie fiind intr-adevar un caz rar.Sarcina usoara in continuare!

Michelle81cum ti-am mai scris si la Odisee, noi ne gindim mereu la tine si la durerea pe care o aveti in suflet.Ma rog din suflet sa aveti incredere si sa nu va pierdeti speranta ca veti deveni parintii unui bebelus sanatos in viitorul apropiat.

Mariana 23+
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Lariana, Stancutza, bobo sa va dea Dumnezeu putere si incredere sa treceti peste aceasta incercare dureroasa.
Si eu am pierdut o sarcina in sapt.16+6 si intr-un fel inteleg cum este desi fiecare persoana sufera diferit...Acum desi am 3 copilasi si sunt gravi cu al patrulea tot nu am uitat si uneori ma gindesc cum ar fi fost DACA...
Sa nu renuntati nici o clipa sa sperati...


Mariana 23+
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput