Unul sau doua televizoare?!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

2 televizoare si se intampla sa ne uitam la ambele odata, ca avem (cateodata) gusturi diferite.
Nu televizorul desparte. In cazul in care petreceti mult timp fiecare in fata altui tve doar inca un alt semn care indica instaurarea unei raceli in cuplu. Am vazut cazuri in care fiecare sot se uita la cate un tv LA ACEEASI EMISIUNE.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Un televizor avem in camera de zi, pentru ca pe cel din dormitor l-am dus eu fortzat intr-o camera de la parterul casei. Ma deranja, soatza se uita la tivu pina dupa miezul noptii, nu puteam dormi, de vorbit sa stea cu mine nici atit, asha ca m-am suparat si l-am transportat. Nu ca soatza si-ar fi schimbat prea mult obiceiurile, dar macar in dormitor se doarme, sau se face altceva... fara televizor

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

noi avem unu. dar vrem sa-l vindem, ca ocupa loc inutil in casa. avem lucruri mai bune de facut decat sa pierdem vremea la tembelizor. si cand ma gandesc ca la unii-n casa merge TVu non-stop, fie ca se uita fie ca nu!!!!

in schimb, avem 3 (trei) computere :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana 1000 spune:

Noi avem cate un tv in fiecare cam. inclusiv in bucatarie si nu avem divergente !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabella spune:

Si noi avem 3 televizoare . Dar macar nu ne mai certam ca si inainte la ce sa ne uitam si in timp ce invart in mancare mai trag cu ochiul si la tv.

gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

noi avem 3 unul in bucatarie unul in sufragerie si unul in dormitor si mai avem si tv tuner la pc...iar noi suntem doar 2 in casava dati seama ca ne ajung televizoarele mai ales ca noi mai mult stam pe net

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu.anca spune:

Noi acum avem unul singur, in sufragerie, si e destul de bine. Problema e ca iubi vrea sa luam unul pentru dormitor, ca sa aiba copilul ceva care sa ii tina companie si sa ii distraga atentia, ca am vazut noi la prietenii nostri cu copii ca aia mici sunt foaaarte amatori de imagini care se misca, desi nu inteleg nimic, normal. Eu sustin ca bebe nu are nevoie de televizor pana la 2 ani cel putin, ca oricum e prea mic.
Plus ca eu daca pun tv in dormitor, nu ma pot abtine si incep sa fumez acolo, ca o sa imi fie lene sa ma mai dau jos din pat sa vin in living...Am mai patit-o, si adormeam in miros de fum, ca oricat ai aerisi, fumul se imbiba in asternuturi , perdele, etc.
Asa ca, din punctul meu de vedere, unul ajunge, macar pana o incepe copilul sa il acapareze cu desene animate...

ANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Initial creeata de Mickyyy

Nu stiu daca-si are locul aici subiectul, dar cum televizorul face si el parte din divergentele familiale......am zis hai sa va cer si voua parerea.

Cum necum, aseara ne-am trezit cu 2 televizoare acasa (povestea in sine n-are nici o relevanta).
Si uite-asa au inceput discutiile, eu am zis ca daca tot avem 2 televizoare bune, sa le folosim pe amandoua, sa punem unul in dormitor si unul in sufragerie. El nu si nu, ca nu ne trebuie 2 televizoare, sa lasam doar 1 singur functional si pe celalalt sa-l "depozitam" undeva. Ca si asa petrecem putin timp impreuna, asta ar mai lipsi sa stam unul intr-o camera si unu in alta, fiecare la televizorul lui.
Normal ca n-avem aceleasi preferinte cand vine vorba de programe, dar n-am avut pana acum probleme cu "telecomanda", amandoi am facut compromisuri, si cum timp de televizor avem destul de putin, niciodata n-am avut discutii pe tema asta.
Dar aseara chiar m-a enervat parerea lui, mai ales ca el a fost cel care a insistat sa aduca celalalat televizor acasa, pe motiv ca e mult mai bun ca cel pe care-l avem.

Asa ca intrebarea mea este: cate televizoare aveti, si pentru cei care au 2, "desparte" sau "uneste" un al doilea televizor?.

Si ca sa raspund eu prima la intrebare, eu cred ca mai degraba uneste, nu mai rezisti cu stoicism la cursele de formula 1 cand pe protv e nu stiu ce film fain .

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)





Mickyyy, raspunsul meu e: cat mai putine si NU in dormitor. Si noi am avut la un moment dat 2 televizoare, insa pe cel mai bun l-am pus in living si pe celalalt l-am pus in garaj, apoi l-am scos in strada, ca sa il ia cine are nevoie, ca pe mine in garaj nu m incalzea cu nimic.

Te inteleg perfect la problema cu filmul super vs. F1, desi eu ma uit si la F1 . Noi am rezolvat problema prin faptul ca ne inregistram emisiunile si filmele pe care vrem amandoi sau doar unul din noi sa le vada si ne uitam la ele cand apucam. Uneori le stergem fara sa le vizionam, ca pur si simplu nu avem timp. Dar asa putem vedea si F1 sau fotbal in direct si nu plang ca am pierdut nu stiu ce film fain.

Nu stiu cat de bine va aveti tu sau sotul tau cu tehnologia, insa sunt aparaturi mai mult sau mai putin sofisticate cu care poti inregistra emisiunile TV. Nici nu iti dai seama cate chestii inutile poti inregistra numai pt ca esti infierbantat pe moment, ca mai apoi sa te intrebi oare ce asteptai de la acea emisiune. Si timpul il valorificam mult mai eficient.

Un singur lucru mai adaug: eu urasc ideea de TV in dormitor. Si parintii mei au, si fratele meu are TV in dormitor si ma incretesc numai cand ma gandesc. Nu mi-as pune TV in dormitor sub nici o forma. Si sotul meu gandeste absolut identic la capitolul asta. Daca chiar vrem sa ne romantizam cu un film bun in patut inainte de culcare, luam laptopul lui in dormitor. Dar casa noastra nu e asa de mare incat sa nu ptuem sa stam in living in pijamale, tolaniti pe sofa si sa ne uitam la un film de suflet (de pe DVD sau inregistrat de la TV)...

Intelepciune in decizii va doresc.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

daca nu reusitzi sa va hotaratzi trimitetzi-mi-l mie ca eu sigur am nevoie de unul in bucatarie

anca & alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

***viatza e doar o iluzie a simtzurilor***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Buna tuturor,

Noi avem 3 televizoare,unul mare in sufragerie si doua mai mici in camera de computer si intr-o camera mai micutza care o sa fie a copilului.Dar,eu nu o sa las teleul in camera copilului sub nici o forma.Acum ne uitam toti 3 in sufragerie,rar ne uitam la canale diferite.
In tara sunt mai faine programele,mai multe posturi;eu aici am numai
vro 8 posturi si nu prea au programe interesante.Poate de mi-as pune cablu ar fi mai interesant.

Eu zic ca nu o sa va desparta al doilea televizor.Oricum sunt si programe la care va uitati impreuna,nu ? Si le comentati,nu ?
DOar la cursele de formula 1 te refugiezi tu la al doilea teleu.

Vizionare placuta !

Samurai-lady si bb Ken

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe




Mergi la inceput