Unul sau doua televizoare?!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Si noi avem televizor in dormitor si pe cuvant ca nu mi s-a intamplat niciodata sa strige barbatu': "goool!!" in timp ce . Ce legatura are dragostea cu televizorul mey?


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu tocmai i-am propus sa ne cumparam inca un tv pentru ca m-am saturat de filmele cu pac pac, bum, bum la care se uita el, filme pe care nu le suport.
Eu am emisiunile mele la care ma uit si n-am chef sa fac tot timpul compromisuri. Am tot facut pana acum dar nu mai vreau.
Pe viitor imi cumpar un tv mic si il instalez in bucatarie sau in dormitor.

Culmea e ca lui nu ii place deloc initiativa mea, dar asta inseamna ca eu iar sa " inghit" porcariile alea de filme pe care nu le suport.
Asta e, avem gusturi total diferite in materie de filme.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanna10 spune:

Blackgirl, persoana care a initiat subiectul a mentionat ca unul din televizoare ar merge in dormitor si de aceea am dat exemplul de mai sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Buna si merci de raspunsuri.

Da, intr-adevar, vreau sa pun al doilea televizor in dormitor pentru ca in bucatarie din pacate nu am unde fizic. E mult prea mare si chiar mi-e imposibil sa-i gasesc un loc undeva.

Deocamdata am pus televizorul cel nou in sufragerie iar cel vechi l-am "depozitat" in dormitor. Am hotarat insa sa il punem acolo o perioada, macar sa vedem cum e, asa ca va trebui sa cumparam o mica masuta si cablurile de rigoare (ca sa putem duce antena pana unde avem nevoie).

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Si noi tot 2 avem si sunt folosite asa: ala in dormitor e pentru desene animate, iar cel din sufragerie e pentru stiri/fotbal/filme cu pac-pac...Daca e pe stiri dat, imi trag masa de calcat in fata si mai arunc cate-un oki, daca sunt emisiuni din celelalte categorii, n-am dcat sa rabd Ca nu renunta copilul la desenele de cu seara, ca doar la alea are acces toata ziua. Asa ca am ajuns la concluzia ca ori ne luam un de-ala picture-in picture (cred ca am scris corect ) ori imi mai iau eu inca unul!!!!

Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Da Pisucmic,

Si eu sunt adepta nr ZERO la televizoare.
Acum avem unul mic pt ca aparatul foto face filmulete si ne uitam la ele din cand in cand, iar sotul se uita la stiri.

Eu ma uit foarte rar asa ca probleme la noi cu cine ce program vede nu exista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Noi nu ne permitem sa mergem in oras toata ziua buna ziua - asta in caz ca am renunta la televizor! Avem unul singur, e in dormitor la noi... cand ne e somn sau vrem sa vorbim sau facem il inchidem si gata! Cand ne jucam cu Ioana, coloram sau invatam litere sau cifre il inchidem... nu suntem dependenti, dar nici nu pot sta fara sa privesc macar juma de ora seara cate ceva!

Mami si www.babiesonline.com/babies/n/nasturica" target="_blank">Ioana nasturica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


noi avem 3 camere si in fiecare camera cate un tv,fiecare se uita la ce vrea si cand vrea.

Poze cu Lucas
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Doau televizoare? never! unul e deja unul prea mult. Am trei familii de prieteni care nu au tv si se simt excelent, au niste activitati impreuna de inlemnesti, fac tot felul de sporturi, joaca jocuri de perspicacitate, picteaza, citesc, eu ii admir! Pentru filme folosesc rar computerul in rest ies la cinema.Stiri de la radio sau din ziare.


Surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns layla spune:

Noi avem 2 televizoare, unul in sufragerie la care se uita copilul la desene si unul in dormitor pentru tati.Eu unde credeti ca ma uit? la "picture -in -picture" doar cand are fimiu chef sa ma lase.
Eu as mai lua un TV si pentru mine.

Layla si Daniel Alexandru (29.12.2003)

Mergi la inceput