Cirese de Mai-Iunie 2006 (20)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Ramona subscriu 100% la ce zici.Si noi am inceput cu legume si le mananca cu aceeasi placere ca si fructele introduse mai nou.Cand am facut trecerea si la fructe, ii amestecam morcov si patrunjel cu piersica sau mar. S-a obisnuit repede si acum le accepta la fel de bine si separat.

Fetelor ziceti-mi si mie ce cereale bune sa iau.Sa fie fara gluten. Am luat de la Bebelac de orez, orez cu caise si orez cu mar, da nu mai vreau din astea.Daca le fac sa le dau cu lingurita, dupa 5 minute de stat in castronel se inmoaie si curg de nu le mai pot lua cu lingurita.Am avut si orez simplu de la Milupa si alea au fost ok. Ce recomandari imi dati pt mai departe ca nu mai vreau sa fac atatea experiente .

**********************************************************
adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI

www.dropshots.com/adelatordoi" target="_blank">FILMULETZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Fetelor, ma uit pe geam si .....NINGE!!!
N-o mintit astia de la vreme.La noi chiar ninge.

**********************************************************
adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI

www.dropshots.com/adelatordoi" target="_blank">FILMULETZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anileda spune:

Camelia, !
E greu sa stai deoparte, cel putin la citit, cand plec cateva zile de-abia astept sa vad ce s-a mai intamplat in livada.
Am uitat sa le urez bun venit noilor cirese! Sper sa va simtiti bine in livada noastra plina de razaciosi, hliziti, si superhliziti.
Mi-a venit o idee de album, Cri a inceput sa se traga de picioare, inca nu le duce la gura, dar incearca. Eventual in albumul cu degetele sa intre si degetelele de la picioare - duse la gura, evident.
Pana atunci ne calificam si noi pentru albumul de limbutze, o voi trimite lui Lyly, cu multumiri anticipate.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anileda spune:

Apropo de mersul de-a busilea, am vrut sa raspund si am uitat. Eu nu cred asa ceva, mersul de-a busilea este o etapa importanta in viata fiecarui bebelus, la fel de natural ca si mersul in picioare, care vine mai devreme sau mai tarziu, nu inseamna ca daca un copil merge mai repede e mai inteligent. Cel putin eu nu am auzit.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

La albumul ala cu picioarele in gura si noi ne incadram cu succes.

Lacri stiu ca ai scris de 100 de ori adresa ta de mail, plizzzz mai scrie odata sa trimit si eu un razacios.

**********************************************************
adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI

www.dropshots.com/adelatordoi" target="_blank">FILMULETZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Scaunele auto 9-18kg de la ce varsta se pot folosi?Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Camelia adresa de mail a Lacramioarei este lacryonel@yahoo.com.am baietii frumosi!Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

quote:
Originally posted by ama_kaly

Camelia adresa de mail a Lacramioarei este lacryonel@yahoo.com.am baietii frumosi!

Eu de Seby (27 aprilie 2006)

Poze mami, tati si Seby

Erik Sebastian


Multumesc Ama!

**********************************************************
adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI

www.dropshots.com/adelatordoi" target="_blank">FILMULETZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

fetele, luase una din voi..o super jucarie la bebe...costa in jur de 4 mil parca.....imi spune si mie cine a luat-o si de unde? Pleaseeeee

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

amateoretic dupa un an. Atunci cand intorci scaunul cu fata spre botul masinii. scaunele astea nu merg pt. copii mai mici , pt. ca nu poti sa le pui invers. Insa in Rom. au devenit obligatorii ? sau e doar un zvon?
Cred ca e mai bine sa iei unul care sa mearga si cu spatele si cu fata( pt. cand e mai mare.)Oricum 18 kg face pe la vreo 3 ani si chiar mai tarziu. Asa ca gandeste-te ca il folosesti ceva ani..
Mihaela

www.dropshots.com/year.php?userid=183308&cdate=20060922&cimg=0" target="_blank">filme

http://mionita.photosite.com
Virsta Mark

Mergi la inceput