pansat dupa cauterizare?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antonia2006 spune:

Liana.berbec, ce ai mai facut, ce ti-a spus dr. Dinca la control? Esti bine acum sau mai ai nevoie de tratament?

Eu una sunt total debusolata, am sunat astazi sa-mi fac o programare pt. saptamana viitoare si am avut neplacuta surpriza ca o asistenta sa-mi spuna ca nu mai am cum sa ma duc anul asta la “Centrul pt. profilaxia si depistarea afectiunilor genito-mamare”, ca nu mai sunt locuri libere, asta cu toate ca dr. Dinca mi-a spus clar sa revin dupa o luna la control ca sa vada cum m-am vindecat si pt ca sa-mi dea rezultul la biopsii…Nici nu stiu ce sa fac, nu am cum sa stau asa pana la anul, mai ales ca nu mai sunt om de o luna incoace de cand astept rezultatul la biposii. Nu stiu cum as putea vorbi cu Dinca, am sunat la Medsana si tot pt la anul aveau locuri libere…Parca stiam ca lucreaza la Polizu, stie cineva ce sanse am sa dau de ea acolo?

Liana, spune-mi macare ce ti-a spus tie la control, poate ma mai linistesc, stau ca pe ace si nu-mi vine sa cred ca mi se poate intampla asa ceva, adica mi se pare total anormal sa mi se faca controlul la 3 luni dupa ERAD si vaporizare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

antonia2006, stiu cum e. Eu de aceea am renuntat sa mai merg acolo, mergeam la dr.Tarlea.
Uite am o prietena graviduta, pacienta dr.Dinca. Incerc acum sa dau de ea, poate stie ce program are la Spital. Scriu mediat ce imi raspunde.
Cel mai bine ar fi sa mergi direct la spital.

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antonia2006 spune:

Cornelia.Laura, multumesc mult pt. ajutorul tau, mai ales ca am mai sunat acum inca odata, am dat peste o alta asistenta si mi-a spus sa incerc sa vin luni, fara programare, poate am noroc si ma primeste.
Acum stau intr-o stare de tensiune ingrozitoare pt ca asistenta a fost draguta si mi-a spus ca mi-au iesit rezultatele la biopsii, la cea de col (unde mi s-a facut ERAD-ul si vaporizarea) a iesit displazie moderata, iar la cea vulvara ceva ce nu am inteles prea bine, nu stiu cum “plana”. Nu am mai putut sa o intreb nimic in plus pe asistenta pt ca se auzea un alt telefon sunand si trebuia sa raspunda….Din cate stiu eu “displazie moderata” nu e ceva foarte grav, dar stie cineva ce inseamna chestia aia cu “plana”, e grav, e foarte grav?
Daca as putea fii sigura ca luni ma vad cu Dinca poate ca as sta mai linistita, dar asa simt cum imi plezneste capul…

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Uita ca mi-a raspuns la e-mail.
Ea nu se duce la Polizu ci la clinica Romar care e in curte cu maternitatea Polizu(Str. Gheorghe Polizu, nr. 38 - 52, sector 1). Nr de tel de la clinica:317.97.80, 317.94.79 (de obicei asta merge), 0723.11.88.23.Dr.Dinca are program vinerea acolo si crede ca e posibil sa mai gasesti loc, cu putin noroc chiar si maine daca suni acum si insisti.
Sper ca ti-am putut fi de ajutor.
Si eu am inca probleme cu o cervicita recidivanta dar am renuntat sa merg la institut din cauza birocratiei de acolo si oricum acum am fff putin timp liber cu 2 copii mici.

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antonia2006 spune:

Cornelia iti raman datoare, esti foarte draguta, am sa incerc chiar acum sa ma programez.
Cat despre birocratia de la Institut, ce pot sa mai zic...e foarte trist ce se intampla, conditiile sunt ingrozitoare, asteptatul asta cu lunile, cu saptamanile nu duce la nimic bun pentru pacienti.
Vestea buna este ca din ce am auzit eu ca discutau acum o luna asistentele, de la 1 ianuarie o sa fie cu plata, asa ca putem spera ca daca se plateste vor fi si conditii mai bune.
Iti multumesc mult si fug sa dau telefon la Romar.

Mergi la inceput