Ce facem cand incepe cu santajul sentimental?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miki8 spune:

Draga Geut
Eu sint despartita de vreo 7 luni, dupa o casnicie de 14 ani pentru care am luptat ca o leoaica.M-am gindit doi ani daca e bine ce fac. Spre deosebire de tine, la mine nu s-a intimplat sa vina si sa plinga, sa ne implore sa nu plecam.Sint sigura ca plingea pe ascuns, in intimitate, este foarte orgolios.Ei, in aceste aproape 7 luni, in care am facut singura 2 servicii, gospodarie, copil, gradinita, etc,etc,etc mi-a fost cumplit de greu.Spre deosebire de fetele care vorbeau de ajutorul mamelor, eu n-am acest nororc. Fac totul, dar totul, singura. Este ingrozitor de greu, este incercarea vietii mele. Inapoi nu m-as intoarce pt nimic in lume. Putina liniste pe care o am acum, este putina, dar o am.Sint o persoana libera chiar daca acum nu am mult timp si pentru mine. Este cel mai important lucru cred. In plus incerc sa privesc cu amuzament, nu reusesc intotdeauna, persoanele apropiate care vad in micul meu curaj un act sinucigas.Zilele trecute m-am intilnit cu nasa lui Radu (6 ani) si am simtit ca ma privea astfel.
Nu pot da nici un sfat.Ti-am spus doar ce mi se intimpla mie.
Tu esti singura care poti lua o decizie. Dumnezeu sa te ajute sa iei decizia cea mai buna pt tine si copii tai.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

quote:
Originally posted by geut

Sambata noapte a plans cu lacrimi de crocodil si de atunci face la fel. Asa ca am dus copiii departe sa nu mai asiste la scene lacrimogene si nici eu nu ma mai duc acasa.
Mi-e foarte greu, nu am haine de schimb nici pentru mine, nici pentru copii, e frig si ploua.
Dar nu ma duc acasa sa-l vad in ce hal face.



Cred ca ai luat decizia potrivita. De ce nu i-a parut rau pana acum oare???
Miki8, cunosc acele pareri gen "nu esti normala, ce te vei face cu 2 copii singura?" insa nimeni din anturajul meu nu stie de fapt cat am suferit langa el, doar pentru ca nu am povestit nimanui despre adevarata noastra viata. Prietenii nostri (de fapt ai lui) cei mai apropiati nu stiau de divort pana in momentul in care le-am spus eu. Ei stiau ca noi avem o casnicie fericita si erau socati cand au aflat ca divortam. Imi pare rau ca nu ai un ajutor alaturi de tine

Mergi la inceput