Cabinet pshilogie in Bucuresti

Cabinet pshilogie in Bucuresti | Autor: blanca000

Link direct la acest mesaj

As avea nevoie de o recomandare pentru un cabinet si implicit un medic bun psiholog in Bucuresti. As vrea sa stau de vorba cu un astfel de medic...banuiesc si eu ca ma incearca o stare depresiva.
Va rog frumos.


Nunta noastra
Nasi de cununie 2005
Nasi de botez 2006
Nasi de cununie 2006

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

Nu exista medic psiholog.
Ci doar psiholog.
Psihiatrii sunt medici.
Psihologii pot fi doctori in psihologie.

Incearca la Clinica Simona (pe langa Manastirea Casin),
Prof Dr. Irina Holdevici.
Chiar ca e cea mai buna.

Daca vrei ceva mai putin pretentios, iti recomand un bun psiholog cu experienta de multi ani in psihoterapie. Iti trimit pe PM datele ei.

Maria si Ilinca
La plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Ce inseamna pretentios, te referi la costuri? Cam la ce sa ma astept? Si da as vrea si recomandarea da pt psiholog.

Tocmai am sunat la Centru Simona si mi-a spus ca dna Holdevici nu mai lucreaza acolo sa mutat la Medlife. Merita sa ma duc dupa dansa acolo? E psiholog bun? Nu ma prea incanta clinica Medlife de aceea intreb.

Nunta noastra
Nasi de cununie 2005
Nasi de botez 2006
Nasi de cununie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

Este cea mai buna. Pe o sfera larga de afectiuni. Utilizeaza metode diverse

Despre preturi, nu stiu sa-ti spun, poti intreba la telefon.
Nu stiam ca s-a mutat (imi pare rau de informatia gresita).
Eu am avut experiente fericite la MedLife.

Pe de alta parte te poti duce acolo, iar ea te transefra fie la cabinetul personal, fie la alta clinica.

Ce pot sa-ti spun este ca e foarte ocupata.

Iti trimit pe PM, datele celuilalt psiholog. E mai ieftin, mai putin cunoscut, dar lucreaza de 10 ani in terapie, in clinica. Nu este nici incepator nici amator. Poti avea incredere.

Maria si Ilinca
La plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

M-am programat la dna doctor, dar abia pe 06.nov e disponibil, as fi vrut sa vb pana atunci cu cineva.
Astept si datele celuilalt psiholog pe PM.

Multumesc frumus.

Nunta noastra
Nasi de cununie 2005
Nasi de botez 2006
Nasi de cununie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:


Dar despre dna psiholog Paunescu Georgeta de la Medsana stie cineva ceva? Tocmai m-au anuntat de la job ca plec vineri din tara si pentru ca vreau sa stau de vb cu un psiholog pana atunci am facut o progrmare la dansa.
Dar nu stiu nimic de ea, daca ma puteti ajuta.

Multumesc mult.

Nunta noastra
Nasi de cununie 2005
Nasi de botez 2006
Nasi de cununie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns himera spune:

Nu stiu adresa exacta la care o poti gasi pe d-ra Claudia Popescu, dar te poti interesa la Fac de Psihologie din Buc. Este formata in psihoterapie experientiala si mi-a facut o impresie buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada taba spune:

Pe Claudia Popescu, ca si pe multi altii care sunt foarte buni dupa parerea mea, ii poti gasi la SPER.
Suni si te va indruma cineva pe cine sa alegi. Iti dau telefoanele:104.35.18 si 628.10.52.
Sunt foarte draguti si profesionisti cei de acolo. Poti incerca cu incredere.
Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Stiu ca nu e frumos ce fac, dar nu ma pot abtine, pe mine dna Irina H. m-a dezamagit tare de tot!
Dupa ce i-am citit o parte din lucrari si mi-am manifestat entuziasmul ca avem si noi in tara astfel de terapeuti , mi-am facut programare la domnia ei acum vreo trei ani!
Si surpriza, costul era extrem de mare pentru un murior de rand, dar trec si peste aspectul asta ca nu dumneaei a stabilit tarifu' consultatia a durat pana in 20 de minute cu prezentat simptomatologie cu o incercare nereusita de relaxare (n-am putut sa ma relaxez ca dumneaei aproape canta "ma simt bine, ma simt foarte bine...si iar iar mie numai de cantat nu-mi ardea". Cum o fi rezolvat atata lume nu-sh ca era spe sfarsitu programului si mai avea vreo 5 la usa.
Si-n provincie , mai ales la un cabinet privat, ai alocat 50 minute daca nu o ora in care sa-ti spui detaliat problema si ti se spuna de catre psiholog ce sa faci , nu asa pe fuga...cu promisiuni ca o sa fie bine, o sa te simti mai bine cand tu esti la marginea prapastiei.
Nu contest, dansa o fi fost buna in trecut da' acum s-a spurcat la bani!

Sincer mi s-a parut bataie de joc!!!

Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:


Acum m-am programat pentru maine la Medsana la dna Paunescu,sper sa fie totul ok.E prima data cand ma duc si nu stiu cum ar trebui sa fie. Nu as vrea sa fie ca un simplu control medical ci mai mult ca o discutie si sfaturi.
Sper sa ma ajute.

Nunta noastra
Nasi de cununie 2005
Nasi de botez 2006
Nasi de cununie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

quote:
Originally posted by giulia71
Nu contest, dansa o fi fost buna in trecut da' acum s-a spurcat la bani!

Sincer mi s-a parut bataie de joc!!!




Chiar ca nu-i frumos ce spui.
E impresia a unui necunoscator. Nu e vina ei daca tu nu te-ai relaxat.
Iar daca te duci la psiholog ca la dentist si astepti sa-ti faca extractie de problema...


Chiar, ce face Claudia Popescu?
blue]Blanca000[/red], nu pot sa-ti fac o recomandare in ce o priveste pe Claudia pentru ca am fost colege de facultate. Iar pe Georgeta Paunescu nu o cunosc. La urma urmei, poti incerca, nu e o situatie grava cea in care te afli ca sa fie nevoie de o somitate.

Maria si Ilinca
La plimbare

Mergi la inceput