Mamici de noiembrie - decembrie 2006(49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Dolores-imi pare rau sa aud ca sotiorul tau a patit asta si eu zic sa mergeti la un medic pt orice eventualitate si nu mai plange
Nu am stat chiar pe intuneric mi-am aprins niste lumanari

Madaluta-multumim eu vreau sa nasc natural cu epidurala si chiar vroiam mai multe informatii

Ma duc si eu la somnic
Noapte buna si somnic usor



Bamboletta 36+ bebelina Antonia
"poze"
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">"video bebelina"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Dolores, si eu zic sa mergi cu Cristi la o tomografie...just in case...e bine sa o faca...aveti grija!
Alex, sper ca surioara ta se simte mai bine deja! Sa ne mai spui despre starea ei si transmite-i ca-i doresc sanatate multa si tie mai putin stres sa nu-l superi si pe Mark! Te simt asa de panicata in legatura cu nasterea, ca nici nu mai stiu ce sa-ti spun sa te incurajez...TREBUIE sa fii mai optimista, fii sigura ca totul va fi bine, ia exemplul Dandusei, uite ea ce curajoasa e si cata energie pozitiva degaja!!!
Aelita, da, am avut grija sa nu ies din contur, insa pe ici pe colo, am mai gresit, da' am dres-o...sa nu spui la nimeni ca nu cred ca se observa ...



Oana 30+ cu Denis Cristian


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Fetelor, azi am fost si am vizitat-o pe Zina la maternitate...e bine, are mereu contractii nedureroase (si eu am pus mana pe burtica ei contractata si intr-adevar nu cred ca am fost "nesimtita" zicand ca eu nu prea-mi dau seama daca am avut sau ba contractii...cert e ca nu am avut niciodata burtica asa de intarita ca si a ei) si e o tipa tare draguta...miercuri e programata la cezariana...asa ca, sa-i tinem pumnii! In curand isi va tine comoara in brate!!!


Oana 30+ cu Denis Cristian


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna seara, fetelor!
Nu am mai scris de cateva zile, insa vad ca voi aveti activitate, nu gluma!
Vreau sa urez un "Bine ai revenit" DAndusei! Imi place atitudinea ta in fata a ceea ce va urma.E bine sa fii asa optimista,mai ales ca la capat ne asteapta pe toate ceea ce ne-am dorit atat de mult:bebelushul.Ma bucur ca te simti bine in noua locuinta,si sper din tot sufletul sa va simtiti cel putin la fel dupa venirea pe lume a Crinutei.Fa-i training lui Claudiu,ca asa zicea si Kaveh ca o sa fie bine, si pana la urma a dat ochii peste cap cand s-a nascut Iasmina.Acu' stie la ce sa se astepte,mai ales ca va sta cu mine in spital pe toata durata sederii mele acolo.
Dolores, subscriu si eu la ce au zis fetele.Sa dea dzeu sa fie ceva simplu,si sa treaca in cateva zile,insa loviturile la cap sunt, uneori perverse si trebuie tinute sub control.Iti urez multa sanatate pentru sotul tau,insa cred ca ar fi bine sa i se faca o tomografie,fereasca Dzeu de un hematom ascuns,facut in urma loviturii.
Sa va zic ce am patit eu, iarasi,azi.Ma cam saturasem de vegetat in casa, nu prea ma reprezinta stilul asta, si am zis sa ma duc iar o tura prin targ, asa, sa imi mai clatesc si eu ochii si eventual sa imi mai cumpar ceva.Am umblat eu cat am umblat,de data asta singura, fara fetita,si intr-un moment de neatentie,m-am trezit ,frate cu o femeie negresa,mare cat China, care pur si simplu si-a urcat caruciorul cu copil cu tot peste degetele de la piciorul meu stang.Nu stiu ce naiba avea in caruciorul ala, dar mie mi s-a parut ca avea plumb inauntru.Mi-au dat lacrimile instantaneu de durere,mai ales ca eram intr-o pereche de papucei lejeri, in piciorul gol,ca aici e inca foarte cald.Am zis" gata, ia sa ma vezi pe mine cum nasc la maternitate,cu ditamai piciorul bagat in ghips,de parca asta imi mai lipsea.".Pe moment,nu am mai simtit nimic, si pe urma, frate, o durere din aia, de m-am topit toata. Si cretina aia nici macar nu si-a cerut scuze,statea si se uita la mine ca vaca la poarta noua,si a inceput sa mormaie ceva intr-o engleza de dincolo de deserturile Africii.Doamne, cat am injurat-o.Mi-au trebuit 15 minute sa ajung la masina, sa stau un pic jos,ca simteam cum pica cerul pe mine, nu alta.Mi-am revenit eu, dupa aia, cat de cat,si ,sotanc-sotanc,ma dau iar jos din masina si zic sa nu las asta sa-mi strice ziua,si ,ca urmare, iar prin magazine,pana cand o alta Dum-dum, de acelasi calibru cu prima negresa, se urca, frate, pe degetele de la piciorul drept, de data asta.Doamne, cat am injurat-o,si-n enlgeza, si-n romana,si da-i iar cu lacrimi cat pumnul.Am ajuns acasa varza,si m-a luat Kaveh dupa aia la ture,ca cica asa imi trebuie ,daca ma mananca undeva.Acu,stau cu gheata la ambele picioare, si am bandaje, de zici ca am facut razboiul.Sper sa imi fie mai bine maine,sa nu fie cazul de radiografii sau, Doamne fereste, fractura,cu toate ca unul dintre degetele de la piciorul stang e cam vanat si cam umflat.
V-am facut capul calendar,asa ca va las acum, va pup pe toate, si va urez o noapte cat se poate de linistita.

35+,Iasmina Timeea si bebe Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Madaluta, multumim pentru informatiile transmise in ceea ce priveste nasterea naturala cu anestezie peridurala...

quote:
m-am lobvit la nas si am cazut din pat.cum sa cad din pat,ma intreaba din al meu! simplu: m-am aruncat in pat pe langa pat! acrobata satului ma fac!

quote:
Aelita nu esti singura: eu ieri incercind sa desfac un sac de gunoi din sul mi-am tras un pumn in ochi cind am reusit sa-l desfac.Tare cascate mai suntem!
Problema lui iuly era: o sa zica lumea ca te-am batut eu si insarcinata fiind!

Aelita si Lorym...n-o fi de ras, da io am crezut ca mooorrr...mi-am zgaltait bine copchilu' in burta asa bine am ras...bine ca sunteti amandoua bine acuma!

Donia, ...cum te simti? Ce mai face Roxanica????
Almo, tu pe unde umbli???
Dandusa, mama, BRAVO ca inca-ti mai poti face pedichiura...io am renuntat demult...ca pozitii dintr-astea de sport extrem nu prea pot lua ...unghiile mi le taie sotul (tre' sa-i amintesc ca deja ma strang pantofii...) si merg si la salon lunar...

Oana 30+ cu Denis Cristian


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Cristinuta, asta chiar e ghinion...ai grija de tine si mai rezista putin asa, fara activitate intensa, caci mai ai putin, putin, putin...

Oana 30+ cu Denis Cristian


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

Dolores sper sa citesti mesajul cat mai repede.daca si-a pierdut cunostinta pret chiar de cateva secunde trebuie sa-l vada musai un neurolog.radiografie sau tomografia nu ajuta la nimic daca nu-l evalueaza neurologul.mergi cat mai repede la urgenta.sunt de profesie asistenta medicala.

Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos
LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Lorym,ti-ai tras un pumn in ochi? sa zica lumea ca te-a batutuinsarcinataaaa.eu sper ca nu am si eunasul cat platageaua ! acum m-am ganit,ca nici in oglinda num-am uitat de la intamplare.eu mi-am dat cu capcaul de lemn al unei cutii,in timp ce eram cunasul in ea.
asta dupa ce facusem azi faimosii ardei grasi sparti si afumati.
si plecasem special azi,prin ploaie,sa iau carne tocata:(((
alexandra
,mai ai un picutz,dar ai sa vezi ca totul va fi bine cu tine si cu bebe!!
bamboletta,de la ploile astea.si la mine a picat curentul un pic.
dolores
,nu avea centura?? trebuia sa se duca imediat la urgenta.nu te speria,dar e mai bine sa mearga.incepem iar cu intamplari din astea,fetelor,o fi ceva in aer??
dolores,ai grija de sotul tau,of,imi inchipui ca te.-ai speriat si mai ales ca primul gand e: daca i s-ar fi intampalt ceva????bine ca nu a fost nimci mai grav!!pupici si aveti grija de voi.cineva acolo sus va iubeste sinu va lasa sa patiti nimic!!!
madaluta
,multumim pt sfaturile despre anestezie! foarte importante sunt!
Donia,la faza cu unghiile nu m-as fi gandit! ai dreptate!
asiza-Oana,ai bagat poza cu camera? sa te verific la contur :))
lasa,poti sa razi la mine,ca asa e,cum naiba sa ma arunc pe langa pat?cu mana la nas siochii inchishi,m-ama runcat in pat,pe langa pat,direct in cur,noroc ca am mai atins un pic patul cat sa alunec pe marginea lui,sa numa duc direct pe parchet.si euchitzaiam langa pat,si al meu ma intreba ce am din bucatarie si eu chitzaind ca un soarece bolnav ii spuenamc a m-am lovit la nas siam cazut din pat. si el bineinteles ca nu m-a luat inseama,cum sa te lovesti la nas si sa cazi din pat,ce legatura are una cu alta???
pupici pt ZINA,SA VINA REPEDE ACASA CU MUNUNEA!
CRISTINA74,CAND VIN ZILE ACCIDENTATE,SE INTAMPLA IN MASA CATE CEVA! Cum naiba sa te loveasca in aceeasi zi la ambele picioare ????asta e ca in filme.sper ca nu ti-a rupt vreun deget!
Are Georgia numai aventuri cu tine!

aaaaaaa,fetelor,nu au fost doar faimosii ardei umpluti si cazutul din pat dupa cutia luata in nas! am facut si castane la cuptor,pofta mare,si trag de ele ca sunt tari si goale inauntru.azi sunt un dezastru.alta data as fi aruncat tot in crize.acum,daca ma vedeti,parca sunt fomista,mananc ce e.te pui cu pofta?



29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Azi am pus lustra copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

asiza, sunt bine, multumesc de intrebare Burta creste, bebe loveste, se mai umfla picioarele, dar nimic prea grav. Cand ma gandesc ce panicoasa eram la prima sarcina! Nu-mi vine sa cred cat de relaxata sunt acum...
Roxana, draguta, e vorbareata si vesela, nici nu imi lasa timp sa-mi fac vreo grija legata de sarcina, ma tine tot timpul in priza. Facem impreuna tot felul de desene, lucrari de arta (!), ma pune sa fiu eleva in timp ce ea e profesoara, ne jucam de-a restaurantul si ea e chelnerita care imi ia comanda, sau e doctorita si eu bonavul... tot roluri de victima primesc, adica ea comanda si eu execut! Si uite asa zboara timpul. Cum se si spune pe aici... timpul zboara cand te distrezi!

aelita, tare draguta lustra!
Dar esti grozava cu saltul tau in gol! Inca vreo doua si o sa reusesti sa cazi fara sa te lovesti, curaj vad ca ai, exercitiul iti mai lipseste...

Grija mare fetelor, azi vad ca a fost o zi cu evenimente, sper sa fiti mai bine maine!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput