Ganduri pentru un alt barbat

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

quote:
Originally posted by laureta

quote:
Originally posted by freya

Merci Lolly... hai ca o sa fiu cuminte! Dar pot visa putin, din cand in cand la EL, nu?
Cred ca e bine cand te mai admira un barbat, si unul fain pe deasupra! simti asa putina adrenalina ... Si parca esti mai optimista si mai plina de viata...
Si stiu ca orice iubit, in final se transforma intr-un plictisit...

"Le-as dovedi oamenilor cat gresesc gandind ca inceteaza sa iubeasca atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc numai cand inceteaza sa iubeasca." Gabriel Garcia Marquez




Esti cumva in calduri?





Sunt sigura ca puteai exprima altfel ideea.. Tie iti place cum suna ce ai scris?


Dragostea e oarba, dar casatoria ii reda vederea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulian1969g spune:

>Si as vrea sa fac niste lamuriri: sunt scorpion si nu renunt niciodata atunci cand stiu ca mai am pentru ce lupta, iar casnicia mea inca merita sa lupt pentru ea!
Si aici ma opresc... au fost niste ganduri si atat vor ramane, NISTE GANDURI!!! Si daca asta e un pacat, atunci pacatul meu sa fie...

Freya, s-ar parea ca te-ai cam necajit...

Ai citit ce ti-am scris?

Sper ca te-au mai inveselit gandurile trimise de mine!

Sau nu?...



Giuliano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freya spune:

Laureta, fac o rectificare: cand am scris "unul fain pe deasupra" nu ma refeream la !

"Le-as dovedi oamenilor cat gresesc gandind ca inceteaza sa iubeasca atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc numai cand inceteaza sa iubeasca." Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freya spune:

Giuliano, merci mult! M-au inveselit gandurile tale si le-am citit cu atentie (chiar le-am salvat!) si m-au facut sa gandesc lucrurile dintr-o alta perspectiva...
Ma bucur ca mai scriu si barbati p-aici pe forum...

"Le-as dovedi oamenilor cat gresesc gandind ca inceteaza sa iubeasca atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc numai cand inceteaza sa iubeasca." Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

quote:
Originally posted by freya

Nu, laureta, nu sunt in calduri...
Si nu asteptam aprobarea voastra ci doar voiam o parere.. Si sunt sigura ca si "puritanele" de pe acest forum au avut macar o data ganduri mai putin ortodoxe pentru un alt barbat sau un flirt nevinovat...
Si as vrea sa fac niste lamuriri: sunt scorpion si nu renunt niciodata atunci cand stiu ca mai am pentru ce lupta, iar casnicia mea inca merita sa lupt pentru ea!
Si aici ma opresc... au fost niste ganduri si atat vor ramane, NISTE GANDURI!!! Si daca asta e un pacat, atunci pacatul meu sa fie...




"Le-as dovedi oamenilor cat gresesc gandind ca inceteaza sa iubeasca atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc numai cand inceteaza sa iubeasca." Gabriel Garcia Marquez



Vad ca multe persoane atunci cnd vad (si nu le convine), ca unii/ele nu sunt pe aceiasi lungime de unda ei/ele, acorda imediat acestora atributul de "puritan/e/i".

Hai sa vedem, e oare atat de rau sa fi (numit) puritan? Si oare cei care ii acuza pe ceilalti de puritanism, oare ei la randul lor nu sunt puritani la randul lor? Si de ce nu ne-ar placea sa fim puritani?

Ce spune DEX?

"PURITAN - 1.persoană care practică sau afișează o moralitate foarte severă; 2.Persoană care vădește sau afișează o moralitate scrupuloasă"

Ce reprezinta aceasta moralitate scrupuloasa? Tot DEX zice:

"SCRUPULOS = Care are, care manifestă scrupule; corect, cinstit; conștiincios, meticulos. 2. Făcut cu atenție, cu grijă, în mod conștiincios, meticulos."

Deci care e concluzia mea? Unele persoane acuza pe altele ca au o moralitate corecta, cinstita => ar trebui sa fie privite ca niste paria ale societatii!

Imi puteti explica de ce?! Suntem parinti si vrem sa dam o educatie si o moralitate corecta copiilor nostri?.. Sau ne dorim altceva? Cine si unde greseste?




Dragostea e oarba, dar casatoria ii reda vederea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Freya cred ca nu e cazul sa te superi pt. parerile noastre...in fond de asta-i si postata aici....sa afli ganduri!
ca ele nu coincid cu ceea ce ai fi vrut tu sa fie.....e un "risc al meseriei"!

problema ta e ca de la ganduri la fapte nu-i decat un pas......depinde cine-l face.....


ma bucur ca esti scorpion...si ca lupti pt casnicia ta .....
si,in final, bine ca au fost doar niste ganuri....m-am mai linistit!!!


Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freya spune:

Nu imi plac extremele si cred ca un lucru trebuie judecat din mai multe puncte de vedere. De asta nu agreez puritanii, sunt putin extremisti.
Si hai nu va suparati!
Va pup pe toti... puritani sau nu!


"Le-as dovedi oamenilor cat gresesc gandind ca inceteaza sa iubeasca atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc numai cand inceteaza sa iubeasca." Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelika spune:

Eu cred ca toata povestea asta are o cauza:nu mai comunicati.
Din acest motiv fiecare este pe drumul lui.Tu te simti abandonata,nebagata in seama,neinteleasa, nu primesti confirmari din partea sotui si el la randul lui este foarte probabil sa-si fi gasit deja alinarea in bratele altei femei.De obieci barbatii cauta rezolvari la probleme de acest gen mult mai repede decat de gandesti tu.

Povestea cu EL efoarte frumoasa pana in punctul in care poti sa te contolezi.
DACA ai reusi sa-i "atragi " atentia sotului tau , sunt sigura ca lucrurile se vor schimba in bine. si bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

freya da, cred si io ca "doar" ochi lui frumosi iti plac.

Spic nu mai spica firul in 4 ca n are rost

Io pup numa puritanele altele sa se abtina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Iar s-au cam incins spiritele... Eu sint o "puritana" daca tot ne punem etichete.
Dar o inteleg pe Freya. Daca relatia cu sotul nu merge tocmai bine era de asteptat sa reactioneze asa. Si apoi carei femei nu ii place sa fie admirata?
Important e cum decurg lucrurile de acum inainte. Asta e un semnal (in plus) de alarma ca nu e in ordine cu casnicia si ar trebui luate masuri.
In orice caz, nu complica lucrurile. Fii sincera cu tine si cu sotul tau. Mi-a scapat, colegul tau e si el casatorit?
Oricum, cred ca el a aparut in gindurile tale in primul rind pe fondul situatie din casnicia ta. Daca lucrurile mergeau bine poate nu ii dadeai atentie. Puneti singura intrebarile astea. Si... lui cit timp i-o lua sa devina precum sotul tau actual?

Doamne ajuta ca bunica mea m-a invatat ca minciuna are picioare scurte.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput