Aspirante optimiste, peste 35 de ani (5)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Copilutz sa vii cu forte prospete. Sa-ti iei camasuta ca dc nu parca vad ca vrei sa fugi la unguri

Fetelor eu mi l-am reparat pe laptocica si o sa ma vedeti mai des. Spuneti-mi si mie dc la un eco se vede o diferenta intre un nodul si un embrion. Am niste ....... de femeie nebuna. Ca n-am cu ce sa fac embrionul ala. Dar am avut un folicul de 20mm in Z11 si in ziua 14 nu mai apare, in schimb apare nodulul ala pe uter. Mai departe va imaginati ce mi-am inchipuit eu. Si am fost racita si am luat fervex si paracetamol si apoi dupa ce am aflat de ...... nu am mai luat nimic. Ca vezi doamne sa nu-i fac rau ........ nodulului .
Am intrebat ce dimensiuni are ovocitul ca ma gandeam sa a ajuns in uter saracul si a ramas acolo in asteptarea lui gica .

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Nusy












Mii de pupici ca sa nu mai fii suparata. Te imbratisez.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Andra,Miki: va multumesc mult de tot si va dulce,dulce,dulce.
Multumesc fetelor care mi-au tinut pumnii...ziua de ieri a fost pentru noi o adevarata zi de MARTI...cu ceasuri rele,cu tot.
Mirela,intr-adevar ne-a dat rezultatul pe loc,de aceea nu ne-am intalnit....rezultat care nu mai necesita niciun comentariu:fara centrifuga- ZERO, cu centrifuga- TREI,in toata sperma...si aia,2 mobilitate B si unul C.Indicatie: FIV + ICSI.Vesti si mai proaste: la ICSI rata de reusita e cu 10% mai redusa decat la FIV simplu....si,in afara de asta,sotul meu avand FSH mare,risca in timp(nu se stie cat,3 luni,6 luni,6 ani) sa nu mai aiba deloc gigei...deci ar fi cam urgent de facut FIV-ul.Eu raman inmarmurita....cum acum 2 saptamani aveam 300.000 gigei iar acum doar 3?????Si aia la centrifuga....No comment.In plus,nu ne-a scris nimic despre leucocite,celule germinale....gigei imobili...nimic altceva.
Oricum,aseara ne-a sunat si dr.S,s-a mai eliberat de treburi si vom merge la el peste o luna...acolo,cel putin ii vedem cu ochii nostri cati sunt...nici el nu crede ca sunt doar 3...si in niciun caz nu suntem caz de ICSI,la cati gigei aveam in vara...Sincer sa va spun,eu cred ca a facut spermograma superficial..a luat o singura lamela si a analizat-o si nu toata sperma..pentru ca a durat doar 2-3 minute cat s-a uitat la microscop si apoi ne-a dat rezultatul.
Nu vreau sa ma imbat cu apa rece, dar peste o luna voi vedea cu ochii mei ce e acolo si ma voi convinge.
In plus,fetelor,am avut si accident de masina,la intoarcere.Miki s-a speriat saraca-scuze,Miki- caci vorbeam cu ea la telefon in acel moment...Ne-am izbit de o caruta nesemnalizata,care a iesit brusc din camp pe celalalt sens de mers(venea din sens invers),dar a virat prea larg si a intrat pe banda noastra.De fapt,erau doua carute,una dupa alta,pe prima a evitat-o sotul,dar a doua nu s-a mai vazut ca era imediat in spatele celeilate,intrata pe sensul nostru.Noi n-am patit nimic(nu aveam viteza mare ,80-90km/h),tiganul din caruta a avut doar niste zgarieturi(era si beat),l-a dus salvarea la spital..dar masina noastra s-a bulit rau de tot pe partea sotului...acum a plecat cu ea la Constanta ,la reprezentanta,s-o lase la reparat.Ne costa in jur de 100 milioane..Casco ne expirase de trei luni si nu-l mai reinnoisem...Asta e..in loc sa strang bani de FIV acum trebuie sa acopar reparatia masinii.Bine macar ca am scapat noi sanatosi...
toate fetele!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Off, Nusy, imi pare rau. Am avut si noi un accident acum cativa ani si stiu cum e. Bine ca sunteti voi sanatosi, fierul se repara. Stiu ca e greu, sunt o multime de bani. Eu l-as fi batut pe tiganul ala. Banuiesc ca nu-i nici o sansa sa recuperezi banii de la tigan, nu?
Cat despre spermo, poti sa fii sigura ca nu analizeaza toata sperma, si nu numai ea, la nici un laborator. Poate doar la FIV s-o faca, ca atunci musai trebuie sa gaseasca ceva ca sa-si faca treaba. I-ai povestit cat i-a gasit in vara dr. Soare?
Te pup si aveti grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Mirela, n-am nicio sansa sa recuperez banii de la el..ar trebui sa-l dau in judecata, ar dura nu stiu cat... si chiar si-asa..ce sa-mi dea? Ca , de obicei, nu au nici de unele.Mi-am luat gandul...
Cat despre spermograma,i-am zis ca am avut rezultate si de 10 milioane si de 7 milioane si mi-a zis:imposibil!
Vom vedea peste o luna,cu ochii nostri....


Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

VAL felicitari,sa ai o sarcina fara probleme si o nastere usoara!
ma bucur mult de tot cand vad ca resuesc unele aspirante asa ne mai da si celorlalte cate o picatura de optimism.

succes la toate si sa dea DD sa fugim toate cat mai repede la odisee

claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns li69 spune:

val,scrie,te rog,cind ai timp ce tratament ai facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Of, Nusy, ce sa mai zic. Mergi acolo unde simti tu ca-i bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

of mai nusy, chiar o adevarata zi de marti!
Imi pare atat de rau pentru vestea proasta incat nu stiu ce sa zic. Totusi, daca mai mergi la dr.S luna viitoare poate lucrurile se vor indrepta si veti avea bucuria sa-i vedeti pe cum se zbenguie in fata vostra . Sunt tentata sa spun ca poate branca ursului nu i-a facut bine sotului tau, asa cum nu i-a facut nici lu' al meu, dar asta poate fi doar o intamplare. Mi-am adus aminte de ce i-a mai dat dr.Dantes sotului meu ( desi avea normospermie): undestor si la ceva timp dupa tratamentul asta, nu mai stiu cate fiole de pregnyl. Si pot sa-ti spun ca s-a imbunatatit semnificativ nr si motilitatea. Poate te ajuta si mai intrebi si pe altii despre asta.
Despre masina............numai pareri de rau, totusi Dumnezeu v-a fost alaturi si ati scapat nevatamati. Asta e cel mai important, restul se repara. E adevarat ca asta va mai lipsea acum, dar cred ca tot raul e spre bine.
Iti doresc din suflet sa va reveniti si peste o luna sa puteti zambi cand va uitati in urma
pe voi restul fetelor va pup, stiti bine ca sunt alaturi de voi

gabi

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Nusy draga,imi pare rau ce vi s-a intimplat,bine ca voi sunte-ti sanatosi ca restul se va rezolva pe rind.D-zeu,va avut in paza ,asa ca nu te mai stresa si continua sa-ti faci viata cum e mai bine.
Te ,MONI

Mergi la inceput