Aspirante optimiste, peste 35 de ani (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Nucutza,Dj_mama, multumesc de incurajari,sunteti niste dragute.Am eu 30 de ani, dar chiar asa tinerica nu ma mai simt.Poate ca stresul de a avea un bb ne face sa ne maturizam mai repede si devreme decat varsta fiziologica.
Gabiu, atata timp cat poti trata aceasta deranjanta clamydia, eu zic sa ai gija de bb tau si sa nu te stresezi pt lucruri care pe langa stresul de a avea un bb, par atat de insignifiante.
Nusy, Miki, pupici multi de la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Gabiu, nu te mai necaji!
nu este vreun ceai ceva care sa nu-i faca rau lui bb si sa tina in frau chlamidia? despre salvie se zice ca e un antibiotic natural dar nu stiu daca influenteaza sarcina;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Gabiutzule, eu zic sa stai linistita atat timp cat dr.nu s-a alarmat.Si daca el ti-a zis ca iti da tratament ulterior,stie el ce face si are efect.Burtica sa creasca!!!
Andra:ia niste Maca ca regleaza hormonii.Miki zicea ca ,dupa ce a luat maca,i-a venit mai mult si a tinut mai multe zile.Eu iau,sa stii,dar la mine oricum tinea cate 7 zile(primele trei zile ca lumea si apoi putin).
Mirela, stai linistita ...exista solutii la RH negativ(titrare anticorpi).Medicul tau te va sfatui ce sa faci si cand.
Mikishor: nu fii suparata...in cel mai rau caz faci o laparoscopie si rezolvi tot ce nu e in regula.Curaj!
Avalon, multumesc,ai fost o draguta!
Olteancooooo, tu chiar nu mai treci deloc pe aici???!!!!Te-ai facut FIV-oasa si de noi ai uitat?Vezi ca fur
toate fetele!


Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

He,he...mi-a mai revenit zambetul un pic pe fatza ...Am 'bagat' piafen la greu...Nu stiu care este cauza dar bine ca am scapat de dureri.
andrabirni tu batrana????Auuuuu dar io...???Auuuuu..( adica urlu ca lupii la luna ). Si io am observat ca este un adevarat haos la CM. Dar am citi pe undeva ca si faza lunii influenteaza CM. (io dau vina pe luna nu pe varsta..)

Mai fetelor care stiti....povestiti si voi ceva de Avalon ca eu nu stiu nimic de ea si chiar imi fac griji. Am vazut ca ati scris ceva de ea dar sincer nu am inteles...Cum se simte ????
Avalon drag si scump baga un oki pe aici si da un semn ca mi-e doruletz rau de tine!!!!!
pup fetele!!!

PERLUTZA
FLORILE MELE
Un drac de fata!

"Cand am incetat de a mai fi copii, am si murit !!! "

copilutz'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

nusy nu am fugit mama ..doar ca nu prea mai am timp..
dar va citesc sera tarziu..si de multe ori sunt atat de obosita incat nu mai apuc sa si raspund..sper ca ma iertati !!
va tin pumnii la toate..chiar daca nu apar..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

'neata fetelor,
va pup pe toate pentru ca m-ati incurajat si sincer va spun ca m-am mai linistit, nucutza, andrabirni, dj_mama, nusy si toate celelalte sunteti niste dragute.
dj_mama, chlamydia e parsiva rau si desi n-am crezut ca va fi asa ( dr. M m-a asigurat ca dupa 5 zile de summamed sigur va disparea), iata ca de fapt ea este inca prezenta. Stia andicu ce stia cand facea si refacea analizele si chlamy tot pozitiva era!
Oricum acum e tardiv asa ca nu-mi ramane decat sa sper ca totul va fi ok.
Va pup fetelor, zile fertile si teste pozitive va doresc

gabi

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leo_71 spune:

buna fetelor,

sunt si eu o aspiranta la de 3 ani dar din pacate nu a venit inca .Astazi implinesc 35 ani si va rog sa ma primiti si pe mine in randul vostru .Va urmaresc de fffffff mult timp dar nu am avut curaj sa intru pe forum pana acuma poate voi o sa-mi purtati noroc .

sunteti niste dragute va pe toate .

LEONORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Leo la multi ani si bine ai venit printre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

"La multi ani Leo!!!sa fii iubita si fericita!!!
bun venit la aspirante sa stai cat mai putin aici si sa fugi la gravidutze..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

leo LA MUUULTI ANI!!!
si
Cati mai multi bblici , in cat mai scurt timp!!!!
Bine ai venit la A S P I R A N T E ! ! !

Pup pe nasuc toooooate aspirantele!!!


PERLUTZA
FLORILE MELE
Un drac de fata!

"Cand am incetat de a mai fi copii, am si murit !!! "

copilutz'

Mergi la inceput