Aspirante optimiste, peste 35 de ani (5)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Monica, aredreptate Liana, certitudinea ca ai ovulat nu o poti avea decat daca faci monitorizare foliculara, si uneori nici atunci. Daca mergi numai pe temperatura, atunci urmareste cand creste temperatura cu 0,2-0,4 grade, asta inseamna ca in ziua anterioara a avut loc ovulatia. La mine de obicei ziua ovulatiei e ziua cu cea mai mica temperatura din luna.

Carry, vezi tu, eu dupa varsta de 28-29 ani, fara sa urmez niciun tratament si fara sa merg la vreun doctor m-am reglat. Dupa 32 ani cand am inceput eu sa merg prin doctori eram ok, ciclu regulat, chisturi-ioc, hormonale super-ok, ovulatie fara stimulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Avalon...si eu pot spune ca ma incadrez f bine in descrierea ta,
am avut si eu probleme in tinerete cu chisturi, etc.insa acum
totusi nu se intampla.Desi problema e la sotul meu (oligoasteno)
dupa multe IA(combinate)si desi totul la mine , cica , e ok , iata
ca minunea intarzie sa se produca. Si atunci ce pot sa mai zic eu ?
Ce motive sa mai caut altele decat varsta ? De altfel, intreband-o la un moment pe dr mea " de ce ? "mi-a invocat acelasi motiv :varsta
Iata de ce optimismul nu debordeaza in cazul meu insa nu contenim sa speram, nu-i asa ?Mai ales ca tu esti muuuuult mai tinerica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

carry, câti ani ai? Eu l-am intrebat pe big M daca nu sunt cam prea coapta si mi-a zis ca la 35 trecute ai mei sunt ¨tocmai buna¨. Asa ca ... Stiu ca dupa 35 femeia intra in declin din pct asta de vedere, dar totusi asta nu e un motiv f. important. Exista foarte multe femei care ramân natural la 45, asa ca alta tre sa fie cauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Nucutza...cu mandrie raportez:aproape 37
Stiu ca asta nu e neaparat motivul principal, dar nici alta cauza nu mi s-a expus clar(cu exceptia unui endometru de 7,5 )Am si eu cunostinte de varsta mea si chiar mai mari,care au ramas sau raman
fara nici o problema, deci totul e o mare necunoscuta, oricat incercam noi sau dr-ii sa credem altceva.Asa ca nu ne ramane decat sa speram in minuni, nu ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Carry, fa-ti hormonalele de ziua 3, in primul rând ca sa vezi cum stai. Pb. e ca astea se pot modifica intr-un timp foarte scurt, asa ca e bine sa le repetam din timp in timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Nucutza...mersi de sfaturi dar am facut de-a lungul anilor
toate analizele si investigatiile posibile, mai putin laparascopia, pe care nu mi-a recomandat-o nimeni, iar analizele de Z3 sunt ok, repetate in luna septembrie a.c., la fel si HSG, in aceeasi luna.Asta e...acum intr-o luna de pauza de la stimulari iau Maca, si eu si sotul, incercam si asta .Dupa care vom incepe lungul sir al IA,offff, sper sa nu fie chiar asa lung

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticul spune:

Hei, ce activitate pe aici! Ma bucur ca va regasesc ceva mai vesele si optimiste. Asa e bine!
Eu azi am doua saptamani de cand am facut laparoscopia si ma simt foarte bine. Ma bucur ca sunt din nou sanatoasa, ca pot sa merg pe strada, sa ma incalt singura si ca nu ma doare nimic. Ma imbrac gros ( cred ca mai am un pic si imi iau izmene), ieri am terminat si tratamentul asa ca azi mananc si eu ca toti oamenii cu sare si chiar intentionez diseara sa beau si niste vin rosu.
Vreau sa va spun ca, chiar daca uneori intru mai rar sa vorbesc cu voi, imi sunteti cu toatele foarte dragi si faptul ca existati si ca ne impartasim problemele, ma ajuta enorm.In Giulesti mie mi-a fost foarte usor pentru ca stiam din descrierile voastre absolut tot.Pana si pe doctori ii priveam cu alti ochi, ziceam in sinea mea: aha, asta e Moisica sau cand vorbeam cu domnul profesor ma gandeam cum ii zicem noi "big M". Nu mai vorbesc de detaliile "tehnice" ale operatiei. Totul a mers perfect pentru ca stiam de la voi la fiecare pas ce ma asteapta.
Va doresc sanatate si numai bine si...la cati mai multi
Piticul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Piticule, bine ca esti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Nasha...Daca nu se prinde nici luna asta bag o HSG

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Hmmm..sa va zic ce am gasit azi…imi vine sa pocnesc…in spatele noptierei ( a sotului..) am gasit pastilele de Maca pe care eu i-le asezam pe biletele …pe care scria sa nu uite sa le ia….
Cred ca o sa avem …meci astazi…
Doamne …barbatzi sunt mai rau ca niste copii .Am impresia cate o data ca nu is maturizati indeajuns…Cand vor creste???

Mirelus doare dar suportam orice…nu ??
Ioana nenea dr. Tutunaru stiu ca nu face GIFT ptr. ca nu are spatiu si nici aparatura necesara…
Nashica , Gabitza ->Sa NE AJUTE DUMNEZEU LA TOATE!!!Pup si io fetiliii!!
Avalonul meu drag . chiar am scapat si de sangerrarile alea care ma stresau..
Nucutz bine ca stii cauza hemoragiei..,ma bucur ca esti bine!! Pup io fata optimista!!!
Carry..vrei bataitza la curuleashca?? Zii..ca scot biciul din cui???Ooff..Pup fata pe nasuc , sa ii mai dau din optimismul meu!!!
Goldi si iar URAAAA!!! Si din patrea mea !!!
Bubulici… si poate intrii intr-un Intrenet Café si mai “ne vedem”..O sa imi fie doruleashca de tine
Hai ..Piticutz…ca de cand te asteptam…!!! Zi-mi daca pe data de 26 oct. erai cumva in Giulesti???
Mickilina ,Amzulica ,Profutza,Dj mamuca,lachi,nusy,liana si fetele pe care nu le-am enumerat, va pup si ...chiar sunt dependenta de voi!!!

PERLUTZA
FLORILE MELE
Un drac de fata!

"Cand am incetat de a mai fi copii, am si murit !!! "

copilutz'

Mergi la inceput