Aspirante optimiste, peste 35 de ani (5)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Fetelor, va multumesc mult pentru urarile de bun venit!
Si eu sper sa plecam impreuna la odisee, in cel mai scurt timp posibil. Deocamdata, moralul sus si tot inainte!

Avalon, sunt sigura ca-ti vei reveni, esti puternica! La varsta mea vei fi deja mamica! Cu vechime!

Copilutzu, regret ca te-au chinuit la histeroscopie dar ai facut un pas important! Esti tot mai aproape de !

Eu ma lupt de ceva timp cu o chlamydie capoasa care se tine scai de mine cu toate tratamentele de pana acum (antibiotice si naturiste). Dar o rezolv eu pana la urma!

Va si va doresc o zi frumoasa!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

Gabitzu 37 bine ai venit in club si sa scapi cit mai repede de perfida de chlamydie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Avaloaneeeeee asa te vreau mama..capuu sus..
nashicooo ce ma bucur ca mai apri din cand in gandpoate mai ai timp pe sera si mai vb si noi..
fuggg la munca..va pupacesc pe toate!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...



"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Nasha_4as, multumesc!

Si, fetelor, suntem in floarea varstei! Nu vedeti cate vip-uri fac copii dupa 40 de ani?! Ba chiar de curand, sora unei cunostinte a facut un bebe la 44 de ani! Asa ca, toate sansele de partea noastra!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

Liana ,pai am reusit performanta sa imi virusez calculatorul si acum imi mai intra cite un cal troian si cum rabdarea nu e tocmai punctul meu forte ma plictisesc repede de incercari,acum se pare ca am noroc si astazi sint libera ca pasarea cerului asa ca daca ne sincronizam diseara sint pe mess
Miki, acum am citit tot,eu nu cred ca frumosul infertilitatii craiovene sa faca fiv ca anunta el la cita munca de convingere a dus cu mine...si pe mine m-a nedumerit un lucru cind mi-a zis ca poate sa imi scoata el trompele acolo,pai cum s-o faca daca laparoscopii nu face? incuiata sint doamne dar data viitoare il intreb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Gabitz, bine ai venit! Vad ca ai venit cu o doza buna de optimism si chiar aveam nevoie toate.
Lia, felicitari!
Copilutz, imi pare tare rau de ce ai patit. Se pare ca eu am fost norocoasa ca mi-au facut anestezie generala. Macar daca lesinai si tu de la inceput, ca poate nu mai simteai nimic. Cit despre hemoragie, mi-a spus ca nu e grav, ca e de la oestrogel (am luat pt. ca aveam estradiolul cam mic). Mi-a facut eco vag si parea totul in regula. Am sa repet analizele de z3 si luna urmatoare trec pe stimulare cu ova-mit. Asa ca planurile mele pe luna asta s-au spulberat. Astept rushii. Nu credeam sa ajung sa o spun vreodata!
Va pup pe toate, toate, toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Dragele mele aspirante si colege de suferinta, am intrat azi la voi sa-mi iau la revedere intrucat pentru mine proiectul bb se amana pe perioada nedeterminata. Incepand cu data de 15 noiembrie voi incepe sa lucrez in alta tara si nu voi mai putea intra nici macar sa citesc pe forum.
Va doresc tuturor - caci imi sunteti tare dragi - sa vi se implineasca visele curand si sa va tineti bebeii in brate!


Bubulina

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Nucutza,

Sunt in ziua 5 a cm, in faza foliculara, estrogenii incep sa ma domine asa ca ma simt bine si vad o noua sansa la orizont (prin ziua 19). Fiecare ciclu e un nou inceput!

Asa si pentru tine! Vin rusii, o noua sansa se apropie cu pasi repezi! Deci !

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

bubulina, multumim mult. Sa dea DD sa-ti mearga bine si sa-ti fie ushor aolo unde te duci. Si sa ti se implineasca toate visele! Cit despre DC, sunt convinsa ca dupa o perioada de acomodare ai sa poti intra din nou, poate nu te duci la capatul lumii si n-au net. Oricum, o sa ne fie dor de tine.
gabitz , bineinteles, eu sunt in culmea fericirii in Z1, ca doar e un nou inceput!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

pai, vezi mai Nucutza, daca tu in loc de cum vrei sa vina ?

Nu e bine deloc!!! Hai cu mine si te vei simti mai bine!

Si eu incerc de 7 ani degeaba. Abia anul trecut am ramas insarcinata si dupa o luna am pierdut sarcina. Am si eu ca tine o vreme pana am ajuns la concluzia ca decat "batran, bolnav si sarac" mai bine "tanar, sanatos si bogat"!

Incrancenarea asta nu va face deloc bine, fetelor! Mai atrage si alte necazuri si boli, ce naiba! Hai, fruntea sus si !!!

Gabi

Mergi la inceput