Aspirante optimiste, peste 35 de ani (5)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

lia68 felicitari si sa fi fericita. Ai grija de tine acum mai mult decat oricand ( nu cari, nu muti mobila, nu faci bai fierbinti, etc) si sa dea DD sa ai o sarcina si o nastere usoara+un bb sanatos

gabi

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

LIA68 FELICITARI !!!SARCINA USOARA !!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

pup gashca mea de suflet de aici !!!
Lia, sa va ajute bunul Dumnezeu! De aceea sunt io convinsa Avalon, ca vei reusi si tu mai degraba pe cale naturala (desi nu prea credeam ca fiv-ul pe care l-ai facut nu va reusi; ... dar sa nu mai privim in urma ...);
Liana, sa-ti ajute Dumnezeu.
Gabiu, Miki, Goldi, Nashica, Andrabirni, Nusy si pe absolut toate va pup iar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Buna, fetelor. Am venit si eu aici unde imi este locul, in calitate de aspiranta tinerica si optimista de numai 37 de ani vertiginos spre 38, cu o sarcina pierduta anul trecut si cu mari sperante ca nu voi trece prin viata asta fara sa traiesc minunea de a deveni mamica...

Astazi am scris pentru prima oara pe acest forum si am inceput cu aspirantele optimiste peste 20 de ani care erau putin cam descurajate si cam pesimiste la inceputul acestei zile. Am incercat sa le incurajez si sper sa fii reusit pentru ca, mai sa fie!!!, daca ele dispera, noi ce sa mai zicem???

Asa ca am venit la voi cu toate sperantele si optimismul de care dispun , deci pregatiti-va deoarece in scurt timp trebuie sa trecem toate la gravidute . Nu se admit exceptii!!!

Lia68, ma bucur mult de tot pentru tine! Sa ai o sarcina usoara si un sanatos si frumos!!!

Va sarut pe toate si la treaba ca nu prea avem timp!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Nucutz scuze ca nu te-am intrebat…(dar am fost capie cu Histero…) Ce ti-a zis dr. despre durata si cantitatea CM. ??
Mireleus (1) Cum a decurs prima vizita cu dr. Cocei???
Ioana da te rog mai multe detalii despre GIFT . Stiu ca dr. Tutunaru vb. ceva de aceasta procedura , dar ….nu am mai auzit nimic….despre ce vb.???-> “am fost azi la AMC la prof. dr. Banceanu” .
Ma primiti si pe mine??? Sa ii facem galerie LIANEI???
ANDRAMACA poate reusim sa il convingem pe nenea dr. Soare sa ne doneze si noua foo catziva gigei….(ca si mie mi-se pare fromosel rau….)
Felicitari liutza68 si SARCINA USOARA!!!!
Mickilina
Avalonul meu drag !!!
Pitic??
Thabita???
Amzulica???, ce mai faceti??? Nu ati mai trecut pe aici!!!! Bagati si voi un oki si-o vorbulitza!!!
Leutzul meu Orchis ce mai face???

si mii de ptr. toooata listutza de la inceputul fiecarui capitol!!!


PERLUTZA
FLORILE MELE
Un drac de fata!

"Cand am incetat de a mai fi copii, am si murit !!! "

copilutz'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Asa e, DJ Mama, o sa reusesc si eu pe cale naturala, dar cred ca-mi trebuie o infuzie... sau o perfuzie?
Copilutzule, si voi ati trecut pe la dr.Soare? Nu ne-ai povestit cum a fost histeroscopia, ti-au facut anestezie, s-au te-au rezolvat pe viu?
Gabitzu, bine ai venit printre noi, te vad degajata tare, bravo, tine-o tot asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia68 spune:

Va multumesc mult pt. felicitari si va doresc si voua "batrinelelor" sa reusiti! M-ati ajutat enorm, va citeam zilnic chiar daca nu prea am scris, dar va aveam pe voi, de aceeasi "disperanta" virsta dar se pot intimpla si minuni. Va doresc din suflet sa deveniti toate mamici ca meritati. Cred ca dorintele mari si puternice sint vazute de DD si se indeplinesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Avalon, multumesc pentru intampinare!

Ei, da, incerc sa-mi mentin moralul sus, nu sunt pregatita sa depun armele. Problema se pune foarte simplu: gandeste pozitiv si vei reusi! cam asta ar trebui sa fie deviza noastra!

Sa nu crezi ca nu va cunosc povestile, va citesc de ceva vreme si stiu ca uneori durerea este atat de mare incat nici un cuvant nu o poate alina. Dar... cat timp mai exista o sansa, trebuie sa luptam!

In ceea ce te priveste, regret FIV-ul nereusit si toate incercarile fara succes de pana acum, dar a venit vremea sa te destinzi putin si sa incerci natural pentru ca ai sanse! Si am o presimtire ca vei intra in 2007... Lasa amaraciunea deoparte, crede cu tot sufletul tau si vei reusi! Eu iti tin pumnii stransi!


Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Lia68, felicitari si sa te bucuri poate de cele mai frumoase 9 luni din viata ta!
Copilutzu, maca scrie pe mine, maca pe barbat...mai ramane sa ne botezam si tot maca
Fetelor, vad ca in ultima vreme primim numai vesti foarte bune!Suntem oare pe calea cea buna?
Nusy, Miki,Dj_mama, Avalon,Copilutzu,Goldi, Gabiu ,Pisix, si toate celalte fete,sa devenim cat mai repede ca dar de...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Andra, sa dea DD sa ai gura aurita!

Lia68, felicitari si sarcina usoara!

Gabitzu37, bun venit si multa bafta!

Copilutzu, chiar asa, trecusi pe la dr.Soare si noua nu ne spui????!!!Ce v-a zis, cum vi s-a parut?

Mikishor, de cand nu te-am mai vazut pe mess.....Valabil si pt.tine,Andra!

toate fetele!!!


Nusy

Mergi la inceput