Aspirante optimiste, peste 35 de ani (5)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Avalon , ma bucur ca ai revenit pe forum. Sper ca te simti mai bine si ti-a revenit speranta.
Mikisor, stii ca si mie mi se pusese pata pe laparo. Si as face-o in continuare daca mi s-ar recomanda. Dar daca dr nu zic nimic, sa ma duc singura la taiere? Daca ar fi de laparo, sunt convinsa ca ti-ar fi zis Dracea, ca doctorii nu dau inapoi de la operatii. Te taie de urgenta daca li se pare necesar.
Nusy, tu ce mai faci, draguta de tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Avalon si Mirelush astept sa vad ce zice LD. Eu nu vreau sa fac nici histeroscopie si nici HSG si cum se cer la FIV prefer laparoscopia.Eu nu o sa pot suporta durerea de la un HSG din cauza chistului sau ce o fi ala si prefer laparoscopie. Asta e un motiv iar al doilea e vreau sa stiu starea trompelor, dc am endometrioza . Al treilea motiv este ca vreau sa rezolv problema ovarului inflamat sau chistul dc e hematic (ca nu stiu sigur ce ) pt ca in urma stimularii ovariene e posibil ca ac ovar dc e inflamat sa aiba ovocite de proasta calitate.Si sa stiti ca nu tot ce zic dr e si bine. Nu-mi face laparo dar ma cheama la un alt FIV nu? Pai eu nu vreau asta pt ca ar insemna ca sotul meu sa faca cate o biopsie testiculara pt f fiv si nici banca nu sunt. Nu stiu dc voi putea repeta FIV-ul dc nu reusesc .
Dar astept sa vad ce zice LD.
Nusyyyy ce e cu tine? Sper ca nu ai patit nimic

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Aici cred ca ai dreptate, nici mie nu-mi face laparo dar ma cheama la un nou fiv...

Editez: Pe de alta parte, Miki, eu apreciez faptul ca mi-a raspuns la mail, mi-a scris chiar cateva cuvinte de consolare... Spun ca apreciez acest lucru, pentru ca altii n-au facut-o, nu mi-au raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Fetelor,multumesc pentru gandurile frumoase.

Mirela, Miki, n-am patit nimic,sunt pe aici,numai ca mi-a cam pierit cheful de toate...numai vesti proaste si intamplari nasoale in ultima perioada...m-am cam saturat...

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Buna ziua, fete frumoase!
Nu am mai intrat de mult pe DC si din pacate revin tot ca aspiranta.
Trag mata de coada de vreo juma de an asa ca acum am luat taurul de coarne si mi-am repetat hormonalele.
Prima surpriza neplacuta: FSH-ul, de la 4.31 acum un an si cateva luni, a crescut la 7.29. Nu este la limita,intr-adevar, dar aceasta crestere mi-a adus aminte inca o data de acel ceas care-mi bubuie in urechi.
Vorbesc de cel biologic, bineinteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

nusy capul sus, necazurile trec asa cum au venit, toate am trecut prin clipe mai putin bune dar trebuie sa-ti revi si sa o iei de la capat. Pana la urma o sa-ti vezi visul implinit
goldi imi pare rau pentru rezultatul tau la fsh, totusi nu dispera, important e sa fi optimista

gabi

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Esti draguta, Gabi, numai ca "sper" de vreo trei ani si ma mai apuca depresiile uneori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Nusy , e normal sa te simti asa acum dar o sa treaca si perioada asta.
Mikisor, nu cred ca-ti va face FIV cu chist pe ovar. Dar daca tu vrei laparo si ii spui, sunt sigura ca-ti va face. Cat despre histero si hsg, am impresia ca nici Avalon n-a facut. Asa e Avalon sau ma insel? Te-a mai chemat la vreun control dupa FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mirela, am facut HSG, chiar am deschis in urma cu vreo 6 luni un subiect pe tema asta, mi-a iesit foarte bine, uter fara sinechii sau polipi, trompe permeabile. Histeroscopie nu am facut din acelasi motiv ca si Miki, adica daca ar fi sa mai fac vreo investigatie as face laparoscopie, mi se pare mult mai relevanta. De chemat nu m-a chemat la niciun control dupa FIV, trebuia oare? Nu stiu, habar nu am care este procedura dupa nereusita, sincera sa fiu nu prea mai sunt in stare sa judec ce ar trebui facut si ce nu acum, de aceea i-am scris doctoritei.

Goldi, FSH 7 la 36 ani nu e rau deloc, cred ca-ti dai seama ca nu asta e cauza infertilitatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Nusy, iti repet si iti voi repeta la infinit: vezi si partea plina a paharului...sunteti bine amandoi!Asta conteaza!Si cred ca fiecare avem perioade cand relele sunt mult mai multe decat bunele!Dar nu mereu e ploaie....mai da si soarele!Capul sus pentru ca esti o invingatoare!Te pup si va fi bine!
Miki, Avalon, copilutzu, Goldi, profa,Mirela, Gabiu

Mergi la inceput