stie cineva ceva despre dr nuraltay emel?

stie cineva ceva despre dr nuraltay emel? | Autor: doradora

Link direct la acest mesaj

buna!
sunt o viitoare mamica in 32 de saptamani si dr meu pleaca in strainatate, urmand sa ma adresez doctoritei nuraltay emel in caz de vreo urgenta. stie cineva ceva despre ea? daca da, m-as bucura sa aflu si eu, pt ca e frustrant sa nu stiu nimic despre dr cu care, la o adica, o sa nasc.


chris 32+ alexandra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Chris, am mers de cateva ori la Emel cand am avut niste urgente iar dr. meu nu era disponibil. Este f draguta, mi s-a parut si buna profesionista, chiar daca pana atunci nu auzisem de ea. Eu am ajuns la ea intrucat o cunoaste sotul meu. Dar sunt convinsa ca se poarta ok chiar daca nu te cunoaste.

Stiu ca era la Polizu, parca, iar acum este la Euroclinic, unde am fost si eu de alfel, pt. ca acolo au aparatura performanta (de altfel sunt si preturi mai mari). Am inteles ca lucreaza de multe ori cu dr. Herghelegiu cu care se intelege excelent, si atunci cand nu este absolut sigura pe o problema, ii cere si lui parerea, fiind un ecografist de exceptie.

In alta ordine de idei, eu am de mult timp dr. meu, care este un profesionist si in care am mare incredere, dar daca (D-ne fereste) m-ar lasa balta, mi-as lasa linistita atat urmarirea sarcinii cat si nasterea pe mana lui Emel.

Oricum te-ai decide, eu iti zic multa bafta!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

"Pentru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">BARBYE- una dintre noi! Trebuie sa ajuti!"

My baby development

9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

iti multumesc mult, eu sunt pacienta dr herghelegiu la euroclinic, si sper sa nu am nici o urgenta cat e plecat el in strainatate.
am cautat pe internet despre ea, nu sunt prea multe date, si de aceea am vrut sa vad ce mai stiu si alte paciente. inca o data, multumesc mult si sarcina usoara in continuare.

chris 32+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Am vazut ca este in echipa d emedici d ela Euroclinic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Ea mi-a monitorizat sarcina. Am nascut cu ea. Este super. Mergi cu incredere la ea.

Sabina + Alexandra + tata Silviu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_sabina_pop/my_photos
www.fotografiibotezuri.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sea spune:

Si sotia mea ar dori sa nasca tot cu doamna Emel, speram sa fie asa cum a scris toata lumea pe aici, adica un om si un medic bun. Ideea e urmatoarea: este unul din acei medici care sunt buni cand nu sunt probleme, sau e un medic bun si atunci cand apar complicatii la nastere? Oricum, primul contact cu ea o sa il avem la sfarsitul lunii februarie, pentru ca la Euroclinic toti medicii sunt foarte aglomerati. Ne dorim un medic care sa ne urmareasca toata sarcina si speram ca doamna Emel sa fie un asemenea medic.

Din pacate dumneaei nu face si ecografie si am fost trimisi la domnul Gherasie Cristian pt ecografie la aceeasi clinica Euroclinic, unde speram sa si nasca sotia.

Daca mai are cineva informatii fie ele pozitive sau negative, va rog sa ne spuneti si noua, sa stim dc am facut o alegere buna sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elgom spune:

Eu am nascut cu Emel Nuraltay la Euroclinic si a fost super. Chiar pot sa-i multumesc pt ca am reusit sa am un bebe frumos, dupa mai bine de un an de plimbat pe la dr. poaiana.
A fost super bine . Am nascut in noiembrie 2006 si cred ca in 2007 tot noiembrie il ansc si pe al doilea tot cu ea, desi la noi, la Brasov s-a deschis o clinica privata si este mult mai ieftin.
Numai cuvine de lauda pentru Emel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca17baby spune:

Am reusit sa fac o programare pentru consultatie la d-na dr. Emel Nuraltay tocmai pe 25 iunie la Euroclinic si daca mai dureaza inca doua luni pana cand imi poate citi rezultatele analizelor... Aveti idee la ce alt spital mai este? Poate acolo reusesc sa fac programare mai repede...
Si o alta intrebare pentru cele care au nascut deja cu dansa, va sfatuieste pentru nastere naturala sau prin cezariana?

Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Si eu am nascut cu D-na Dr. Emel! Este o SCUMPA!!
NUMAI cuvinte de lauda!!
Este in acelasi timp si ferma si stie sa impuna respect.
Nu lucreaza decat la Euroclinic si intr-adevar este foarte ocupata pentru ca are multe paciente.
Daca te duci la ea in iunie si iti face analize nu va trebui sa astepti inca 2 luni sa ti le citeasca pentru ca nu mai este nevoie de programare pentru citire de analize, iti spune ea cand sa te duci sa ti le vada (evident ca in cateva zile).
Si eu sunt acum din nou insarcinata si sunt foarte relaxata ca tot cu ea voi naste in ianuarie.

Multa bafta!!



Alina (mamica fericita de Printesa)
http://b2.lilypie.com/iqsGp3.png

BB 2 e pe drum!
http://bd.lilypie.com/MUZzp3.png

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alina&year=2009&month=1&day=2&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca17baby spune:

Multumesc pentru raspuns. Cum ai nascut prima fetita, cezariana sau natural?
Mi-am facut o programare si pentru o ecografie la Euroclinic ca sa am ce sa-i arat d-nei dr. cand merg la consultatie.

Sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca17baby spune:

Am fost la consultatie la Eurclinic si mi-a placut de d-na dr. Emel Nuraltay. Pentru citirea analizelor mi-a spus sa vin fara programare... Pare un pic dura, dar mie mi-a inspirat incredere. Sper ca totul sa fie bine.

Mergi la inceput