Nastere cu Dr. Mihalache?

Nastere cu Dr. Mihalache? | Autor: Madi

Link direct la acest mesaj

Buna.

Am o rugaminte pentru fetele care au nascut cu Dr. Mihalache, la CFR 2, sa imi impartaseasca din experienta lor. Ma intereseaza atat nasterea naturala, cat si cea prin cezariana. Am hotarat ca Dr. Mihalache sa imi urmareasca sarcina si as dori sa stiu cat mai multe informatii despre nasterea cu dansa, ca nu cumva sa am surprize neplacute cand e prea tarziu.

Va multumesc anticipat.
Madi

Asa creste bebe!

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

buna! eu am nascut in iunie cu dr mihalache, dupa ce am ajuns la ea prin ianuarie, dupa trei tentative esuate de gasire a unui dr care sa imi urmareasca sarcina si cu care sa nasc. eu am mers mereu la cabinetul ei pt ca imi era mai comod, era fff aproape de casa, unde imi facea si eco si control. o parte din analize le-am facut tot acolo, triplu test, cultura col, etc. a fost tot timpul f draguta si, mai important, competenta, puteam sa o sun la orice ora, mi-a raspuns mereu cu amabilitate la toate intrebarile. la nastere a fost iarasi super ok, eu am nascut noaptea, si dupa a avut grija ca mie si lui bb sa ne fie cat mai bine. daca vrei si alte informatii, cu cea mai mare placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Si eu tot cu d-na doctor Mihalache am nascut,nu am de ce sa ma plang de ea deloc.Mereu draguta,am deranjat-o de multe ori la telefon cu diverse probleme in timpul sarcinii,ba aveam dureri de dinti,ba am avut o enterocolita de era sa nasc inainte de termen,dar mereu a avut grija de mine.Chiar si dupa nastere am apelat la ea din cauza durerii sanilor si desi medicul de familie mi-a recomandat sa intarc fata la nici 2 luni ea mi-a zis sa-i dau bataie in continuare cu alaptatul si mi-a dat si solutia salvatoare sa scap de durere a sanilor.Imi trebuia un sutien cu balene,eu avand sanii mari in mod normal,cu lapte cu tot au devenit imensi si ma dureau din cauza greutaii lor.Oricum,prin optimismul ei si simtul umorului,mereu m-a facut sa ma simt bine si in largul meu cu ea.Conteaza mult!Daca o fi o a doua sarcina,negresit tot la ea ma duc.

P.S. Eu am facut cezariana.
Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Multumesc mult mult pentru informatii si mai astept si alte impresii.

Lavinia, spune-mi te rog, cum te-ai refacut dupa cezariana? Te-a durut mult imediat dupa, operatia cum este, mare? Ma intereseaza cat mai multe detalii si daca nu doresti sa le scrii aici, te rog sa imi scrii pe PM.

Mai am o intrebare pentru voi, cat i-ati dat doamnei doctor la nastere (in functie de tipul de nastere)?

Inca o data va multumesc mult pentru informatii si va rog sa imi mai raspundeti daca mai am intrebari

Madi

Asa creste bebe!

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUIZAM spune:

Am auzit si eu de ea de la o prietena, e profesionista insa am inteles ca e cam 'scumpa'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Madi dupa cezariana eu m-am refacut destul de greu,am avut dureri groaznice,dar asta depinde de la om la om,la organism la organism.Pana la urma e o operatie,sunt 2 taieturi,si prima e intre muschii abdominali,deci oricum o dai doare.Operatia nu e mare,e foarte jos,de nu se vede la plaja daca port deux piece.Detalii,nu stiu ce sa-ti mai zic,am facut urat la anestezie si operatie,se pare ca am o frica fiziologica(asa zicea anestezista) si alcineva zicea ca am alergie la adrenalina.Cert e ca am tremurat pe masa de operatie rau de tot,imi saltau pur si simplu umerii involuntar si tensiunea oscilanta,cand 9 cand 15.In rest operatia a decurs bine,am stat 24 de ore intr-o sala langa cea de operatii,un fel de urgenta ca reanimare nu era sigur,apoi m-au pus sa merg de a doua zi dar mi-a fost groaznic de greu.Nu vreau sa te sperii,dar daca tot ai intrebat...asa a fost la mine.Una peste alta,la 4 zile am iesit din spital,la 10 zile sa-mi scoata atele,am facut o mica alergie si de la atze,nu au iesit toate desi am crezut ca-mi ies si matzele cu tot cu atze cand a tras,am scos eu ce-a mai ramas din atza dupa vreo 2 saptamani,la baie.A urmat furia laptelui imediat ce am iesit din spital,apoi la vreo luna mastita si deci cu totul ca sa scap de toate mi-a luat vreo 2 luni si ceva.Am dormit pe burta dupa 4 luni,primele 2 luni doar in canapea,ca nu puteam sa stau nici in pat normal.M-am lungit prea mult si deja devin offtopic.Onarariul pt doctora la mine a fost de 100euro.Nu mi se pare scump.

Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Lavinia, multumesc pentru raspuns. Tu cand ai nascut? Nu ma sperii, chiar iti multumesc ca mi-ai dat aceste detalii. De aceea am si intrebat, pentru ca vreu sa stiu exact la ce as putea sa ma astept. Ti-au dat ceva pentru durerile de dupa cezariana?

M-ar interesa si cum sunt conditiile din spital, asistentele...Dna doctor a venit sa se intereseze de voi si dupa ce ati nascut? V-a invatat cineva cum sa aveti grija de bebelusi si cum sa ii alptati?
Am o mie de intrebari si sper sa nu va suparati pe mine si sa imi raspundeti.

Multumesc inca o data,
Madi

Asa creste bebe!

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

NU a mai nascut nimeni intre timp cu Dna Doctor?! M-ar ajuta foarte mult daca mai aveti informatii...

Madi

Asa creste bebe!

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput