hartuire?

hartuire? | Autor: lyvya

Link direct la acest mesaj

HY.Nu stiu sigur daca am postat subiectul unde trebuie dar am o problema cu un profesor si nu stiu cum sa porcedez

Sunt studenta la ase si un profesor,de fiecare data, la seminar si curs face glume pe seama mea si in plus de asta mi-a dat pe mail ca ar vrea sa iesim sa ne vdm si dc refuz nu stie ce face...pur si simplu m-a socat( mailul il are pt ca am lucrat la un proiect anul trecut si comunicam prin mail).Acum o perioada insista in rpvinta nr de tel,am ignorat aceasta chestie si nu m-a mai intrebat...dar deja mi se pare ca a trecut la amenintari..
cum as putea sa procedez?este foarte cunoscut in ase si apreciat...oare urmeaza o restanta? :( pls help
Sper doar sa exagerez si sa nu fie nimic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

este hartuire. explica-i clar ca nu esti interesata si ca doresti sa se opreasca.

de amenintat, poti sa-l ameninti eventual tu, nu el!

in orice caz, pastreaza mailul.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvya spune:

pastrez mailul..dar a fost o faza destul de ciudata..la un moment dat mi-a zis ca o sa-mi dea mailuri dupa alta adresa..cred k ii citeste si nevasta mailurile..insa dc as face ceva poate pur si simplu sa zica..e nebuna si-a facut o adresa de mail cu numele meu si isi trimite singura...of cand ma gandesc ca o sa fac cu el pana in ianuarie..ma apuca groaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Am auzit de astefel de profesori dar, din fericire pentru mine, nu am patit-o cu niciunul. Daca esti casatorita, ai putea sa-i spui ca ai un sot foarte gelos si daca tine la viata lui sa te lase in pace. Stiu ca suna ridicol, dar nu cred ca daca ai face-o pe delicata cu el ar tine. Pentru ca in final daca vrea oricum te pica la examen. Din pacate, asta e situatia. Daca totusi se intampla asa ceva si te pica pe nedrept poti face o reclamatie la decanul facultatii ( o contestatie ) si poate iti dai examenul cu alt profesor. Astept sa mai scrii sa vad cum ai rezolvat situatia. Succes !

Mamica de nazdravan Rares si cu al doilea .
http:community.webshots.com/user/giuliab20

Good things last forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

is tare curioasa despre cine e vorba...

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

Se pare ca metoda "ca la carte" este sa faci publice avansurile daca tipul nu se opreste. Pentru ca de obicei hartuitorul conteaza pe faptul ca te intimideaza si tu, chiar daca nu cedezi, ai sa taci rusinata.
In cazul tau:
Daca-l refuzi categoric se va simti jignit si te va pica la examen (si eu am terminat la ASE, acum circa 300 de ani, si am avut probleme similare cu profu' de mate). Atunci strangi din dinti si te duci la cate RR-uri vrea el. Devii toba de carte si pana la urma trebuie sa te treaca.
Daca nu-l refuzi, trebuie sa ai sange in tine si sa-l joci pana trece examenul. Astazi, daca ar trebui sa trec din nou prin asta asa as face.
Apoi sa-i dai papucii.
Nu uita: punctul sensibil al unui prof este IMAGINEA. Nu se face cariera universitara fara o imagine de tip serios, familist, bla, bla.
Si am uitat: NEVASTA. Asa ca nu-ti fie frica. Tu ai mult mai multe atuuri decat are el, pentru ca el are MAI MULT DE PIERDUT decat tine.

La nevoie, in caz ca situatia se agraveaza, poti face o plangere la Rectorat cu numar de inregistrare si tot tacamul sau poti consulta un avocat (cauta unul tanar si mai modest, gasesti la orice tribunal in "camera avocatilor") care contra sumei de circa 50 RON poate face o chemare in judecata pe numele profului pentru hartuire sexuala. Chiar daca nu duci procesul mai departe, macar bagi frica in oasele lui de ticalos si atragi atentia superiorilor lui asupra problemei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu zic sa iei problema in serios.

Oricum, n-ar strica sa ai ceva dovezi in afara de acel mail. Poate il determini sa iti trimita vreun sms ceva, care sa cuprinda atat avansuri cat si amenintari, in cazul in care nu accepti.



Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvya spune:

nu m-am gandit sa accept,ma gandesc sa ma fac ca nu am primti mailul,adik sa am un comportamnet normal si sa vad ce urmeaza sa faca.
cu sms e mai greu pt ca nu are nr meu si nici nu ma gandesc sa il dau..si ar fi o chestie..dc are o simpla cartela poate sa dea msg pt ca nu conteaza,sta nu e o dovada pt ca nu se poate dovedi ca e telul lui.
in cel mai rau caz... dc ies cu el dar il inregistrez si la urma sigur ma lasa in pace dc ii arat ca am exact ce a zis inregistrat..cam asta ar fi o solutie..plus colegii din tot amfiteatru care sunt martori..mai mult ca mereu face glume pe seama mea..
olguttza : nu pot sa-i zic numele,adik nu cred ca e bine si nu sunt genul,sper ca e ok asa si ma puteti ajut fara numele lui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

pai daca nu te lasa in pace si o tine tot asa, du-te la intalnire si inregistreaza-l sa vezi atunci cum din lupu fioros devine matza blanda!
...si mai iei si examenu fara prea mult stres

Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Initial creeata de lyvya

HY.Nu stiu sigur daca am postat subiectul unde trebuie dar am o problema cu un profesor si nu stiu cum sa porcedez

Sunt studenta la ase si un profesor,de fiecare data, la seminar si curs face glume pe seama mea si in plus de asta mi-a dat pe mail ca ar vrea sa iesim sa ne vdm si dc refuz nu stie ce face...pur si simplu m-a socat( mailul il are pt ca am lucrat la un proiect anul trecut si comunicam prin mail).Acum o perioada insista in rpvinta nr de tel,am ignorat aceasta chestie si nu m-a mai intrebat...dar deja mi se pare ca a trecut la amenintari..
cum as putea sa procedez?este foarte cunoscut in ase si apreciat...oare urmeaza o restanta? :( pls help
Sper doar sa exagerez si sa nu fie nimic

As minti sa spun ca nu regret nimic..dar as minti sa spun ca regret ceva...


Buna,
la ce facultate esti la ASE? Nu prea cred ca un profesor, deci asta inseamna ca are o varsta, isi bate o gramada de cuie in talpa... de dragul unei studente. Refuza-l si eu cred ca o sa te lase in pace. Iar daca inveti o sa iei examenul. Probabil, ca se poate si ce ai spus tu, poate ca a innebunit.... la batranete.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by lyvya
olguttza : nu pot sa-i zic numele,adik nu cred ca e bine si nu sunt genul,sper ca e ok asa si ma puteti ajut fara numele lui...


nicio problema, doar ca lucrez cu seful comisiei de etica din ase...asa ca, daca se-ngroasa gluma, da-mi un pm.

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput