Nazdravani de oct-nov-dec-2003(77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

La multi ani Vladut!









Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

La multi ani Andreea-Erica !












Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

La multi ani Madutzu - Lukas !











Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare, fetele
Ileana, nu pot spune ca nu fac fata cu doi copii. Dar e greu. Nu ma ajuta nimeni. Sotul vine tarziu acasa si tot el se vaita ca e obosit. Doar a fost la serviciu, iar eu stau acasa. Asteapta sa vezi cum e cateva zile la rand. Se scoala unu, trebuie sa se culce celalalt. Ce e mai greu sa o adorm pe Eva cand e Luka-Puka (asa ii zic educatoarele) acasa. Mi se zburleste parul pe mine de draci ce-mi face. Dar supravietuiesc. Uite-ma si mai am si timp sa scriu pe forum.
Ce minune de la Dzeu cu Ilinca la ce probleme ai avut. Doamne-Doamne e sus si are grija de fiecare.
Carmen, spor la concepere. Bb vine cand nici nu te astepti. E un frumos Matei. Si pare un copil tare iubitor.
Al meu sot vine saptamana viitoare in Montreal (daca primeste viza, ca anul trecut nu au vrut sa i-o dea pe motivul ca aveam dosarul de Canada neinchis) la un client pentru doua zile. Dar se pare ca nu va avea timp sa se vada cu prietenii. Pacat.
Davidutza, super ca David vrea acum la gradi. Luka al meu imi spune "mi-a placut la gradinita dar nu mai vreau".
Offf, Marioan, imi pare rau sa aud ca Andrei sufera dupa tine. Cred ca e mai mult atasat de tine. Cam asa face si al meu odor.
Voi la ce ora culcati copiii? Ca eu mai devreme de 9:45 nu reusesc.
Ai vostri sunt ascultatori? Ca al meu nu prea e. Si sotul se uita la mine ridicand asa dintr-o spranceana. Ca si cum, pai ce faci??? Asa educi tu copilul? Cum naiba va intelegeti?
Ieri noapte a facut pp in pat. Accident. A baut multa apa si a facut un strop de pp cand l-am pus la WC. Noroc ca salteaua are o husa impermeabila.
Paula, ce face Paul? E bine? Ca am citit postarea ta la mamici. Vroiam sa stiu ce-ti mai fac copiii. Sanatate multa.
Va pup si o duminica placuta.


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yael spune:


Rose Alexandra a lui Fleur & David a lui Davidutza, evident Urmeaza David a lui Liliana Csaki si Andrei a lui Marioan

Mai scriem si noi...
Ciuf, crede-ma ca acum iti pot spune ca nu e greu deloc... Stai sa vezi cand s-o pune Eva pe picioare cum o sa fie... Sunt cu nervii la pamant nu alta.. De ex. afara nici nu pot iesi singura cu amandoi... Unu' o ia intr-o parte si celalalt in cealalta parte... Bine, la mine e si mai greu pt. ca si Yael e micuta, Luka o sa aiba aproape 4 anisori cand o lua-o si Eva din loc.. insa, oricum.. e tare greu... Si bineinteles ca ne descurcam... insa asta nu inseamna nu e greu... ca e tare greu cu 2, sunt mici, suntem singurei.
Si acum cateva 'enumerari':
Imi aduc aminte ce cumintica era Yael cand era mica... spun asta pentru ca Nardi e Terminator, nu alta... O clipa nu sta, pana si cand doarme e 'agitat' parca... tot timpul sa faca ceva, sa strice, sa arunce... sa... I-a innebunit si p-aia la gradinita...
Se bat pe jucarii... tot ce cumpar acum tb. sa cumpar la dublu......
Se iubesc mult... insa si cand ii apuca si se bat... mama... ca-n filme, nu alta Sunt dependenti unul de celalalt, mai ales Yael...
Of, acum m-am plictisit scriind.. am si o groaza de facut... si in curand tb. sa-i iau de la gradinita.

Ciuf, Nardi se culca la 20.30, iar Yael la 21.00.. etc. depinde de mine.. Ne place sa mai stam asa amandoua dupa ce se culca Nardi... Si oricum, e mai liniste... poate si ea saraca sa mai deseneze ceva in linisite..sau sa faca tot felul de activitati, lucrari... in liniste

Va pupic si mai scriu cand mi-o veni cheful Insa nici voi nu prea va mai omorati cu scrisul.. Nu prea mai am ce sa citesc...


Cu drag,
Isabella, Yael (2 ani & 10 luni -24Nov.'03) & Nardi (1 anisor & 5 luni -01May'05)
Poze cu noi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Bai, voi ma incurajati grozav sa mai fac unul .

Pai daca asa e la voi, ce drac m-oi face io aici, cand la 1 an mai tre sa ma intorc si la servici?? Macar voi din ce vad aveti program mai lejer ... 2 ani de maternitate ...vai si off ... ii trimit pe amandoi in RO .. .

Voi ce le dati la copii pt tuse?

Matei a ramas cu o tuse iritativa uscata dupa 2 raceli facute consecutiv, acu nu mai are muci, febra, nimic, doar tusea nenorocita ... ... si tusese mai mult in somn ... si evident se scoala saracul ...





POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel - [b]27.10.2003


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

LA MULTI ANI!tuturor sarbatoritilor,voie buna si sanatate multa!

Mamicute...sa aveti o saptamana plina de realizari si...sa auzim numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Mda ... se pare ca tusea noastra nenorocita o sa se rezolve cu Amoxicilina, ca am fost la control si Matei are pneumonie si otita , zau ca nu stiu ce sa ii mai fac, are sistemul imunitar cam slab





POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel - [b]27.10.2003


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

LA MULTI ANI, DAVID!
LA MULTI ANI, ANDREI!


Venera , mama lui Markus: -> ->

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:




LA MULTI ANI ,DAVID!
LA MULTI ANI ,ANDREI!



Carmen,multa sanatate lui Matei.Si noi am trecut prin viroza asta nenorocita...Pneumonie?!Dragul de el!Pai acum trebuie sa treceti pe antibiotice...Intrebai de ceva de tuse,uite ca Luana a ramas dupa viroza cu o tuse productiva care o ineca asa tare ca se facea toata rosie la fata.I-am dat carbocisteina...o sticluta intreaga...dar tot degeaba si dupa ce am terminat cura de antibiotic nu i-am mai dat nimic de tuse.Chestia este ca tusea i s-a amplificat,de noaptea aveam concert de plamani.Asa ca am cumparat sirop din muguri de pin si spre bucuria mea accesele de tuse s-au redus si s-au diminuat ca intensitate.Noaptea nu mai tuseste aproape deloc,doar dimineata mai tare.Cura cu siropul asta tine cam 14 zile.Sper sa aibe efect,caci l-am mai dat copiilor si a facut treaba buna.
Multa sanatate micutului!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput