Fibrom uterin (16)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

idaira, osteocinezinul nu e granule, e pastila normala, cu gust dulce...se suge si sunt produse de Institutul Boiron Franta.
si da, mioma ta poate fi OK atat vreme cat nu creste, de aceea nu trebuie sa faci nimic in acest sens,de cele mai multe ori sunt imprevizibile, nu trebuie decat sa ai grija.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teonikol spune:

Ada, ma bucur ca macar nu mai esti speriata si ca s-a mai oprit sangerarea. Si mie mi-a raspuns asistenta dar am insistat. Ai grija de tine si sa auzim de bine!
Noela, imi pare rau de problemele cu tatal tau, ce sa faci, vezi tu ca viata te vrea puternica! Multa sanatate! Mi-era dor de vorba ta sugubeata! Iti tin pumnii pe 22 martie. Daca mai stateai o zi te sarbatoream odata cu sotul meu care e pe 23. Te pup!
pentru fete!

Dumnezeu e cel care a facut cerul si pamantul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaS spune:

Noela, Teonikolo, Arina, Didi-Edi, [red]Oanalu, /red] si tuturor celorlate prietene de suferinta, mai vechi sau mai noi
Nu am mai trecut de mult pe site...pentru ca ma simt bine. Asa sunt eu, interesata...vin doar cand am nevoie de sfat, de ajutor. Dar v-am urmarit din umbra, n-am scapat nici o postare. La mine ciclurile sunt la fel de reduse cantitativ si fara nici o durere.Mici dureri-ca de inflamatie in zona fibromului-au mai aparut 1-2-3 zile pe totalul unui ciclu, dar incomparabile cu ce aveam inainte. Cu Dipherelinul nu am luat inca decizia sa incep. Asta pt ca ma simt bine poate...cat despre tratament homeopat, ma tin mereu, si mie medicul meu imi inspira incredere. E femeie, e extrem de temperata la bani, culmea imi da si chitanta la fiecare consult si are o atitudine pozitiva, de bun psiholog, calma, care pare in folosul pacientului iar nu doar al business-ului ei pe care-l practica. Singura mea temere este ca e a 2a luna in care CM imi vine la 24 zile, inainte il aveam la 26-27-28 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teonikol spune:

MadaS, ma bucur sa aud ca te simti bine, intr-adevar naturistele sunt bune si eu regret cateodata ca m-am avantat pe diphereline si operatie dar cred ca motivatia mea a fost amprenta sarcinii pierdute. Desi am avut si eu sangerari mari si dureri foarte mari la ciclu, o vreme am crezut ca asa e normal, deci dupa capul meu, eu m-am simtit aproape tot timpul bine. Durerea mea a fost bebe. Si acum de abia ma abtin sa nu iau si naturiste, ma gandesc sa nu le combin cu Diph ca sa isi poata face efectul dar pe de alta parte mi-e frica sa nu creasca acum daca Diph nu da roade si de plante m-am lasat. Si eu am avut aceeasi dilema ca tine cu scurtarea ciclului desi la mine nu stiu daca nu e explicabil si ca urmare a chiuretajului, pentru ca nu a trecut prea mult de atunci. De obicei imi venea la 28 de zile iar dupa chiuretaj mi-a venit si la 19 zile! Chiar m-am gandit atunci daca n-or fi avand legatura si plantele. Pe atunci luam si branca ursului, dar cum spuneam la mine nu prea e nimic relevant pentru ca s-au cam suprapus toate (sarcina, fibrom, chiuretaj, plante, homeopat) intr-un timp foarte scurt. Dar oricum, atata vreme cat ti-e bine nu cred ca scurtarea ciclului e motiv de ingrijorare.

Carevasazica cele doua Madaline cu care imi faceam planuri de Diph+laparo cu T, au renuntat! Dar bine ca motivele sunt din cele bune! Si despre ce ai zis tu cu interesul , Doamne da sa se inchida subiectul asta ca sa putem pleca toate la capitolul mamici!

Dumnezeu e cel care a facut cerul si pamantul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

noela. ...sa nu te ascult eu pe tine????
am deschis capitol la:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=94884

numai sa va 'vad' odata bortzoase

Mergi la inceput