E mai mic decat mine!

E mai mic decat mine! | Autor: lorellay

Link direct la acest mesaj

Ce credeti: ar putea merge o relatie cu un barbat mai mic de varsta? Oare gresim cand cautam barbati maturi?Eu m-am saturat de "maturi" care nu au deloc capul pe umeri...

Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Pune-l sa faca www.mozolici.com/mozolici/pup/ce_varsta_psihologica_ai.html" target="_blank">CHESTIONARUL ACESTA si vei afla ce varsta psihologica are




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticutz spune:

quote:
Initial creeata de lorellay

Ce credeti: ar putea merge o relatie cu un barbat mai mic de varsta? Oare gresim cand cautam barbati maturi?Eu m-am saturat de "maturi" care nu au deloc capul pe umeri...

Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15




Depinde despre ce diferenta de virsta este vorba.Daca e pina la 5-7 ani, sa zic asa...merge, nu e "vizibil"in fiecare zi.Daca e mai mult de atit...probabil ca ar merge, da...nu stiu cita vreme.
Eu am avut 2 relatii mai demult in care eu eram mai mare cu 3, respectiv 5 ani si a fost ok.Cea de a doua, daca nu ar fi fost curmata brusc de "mama soacra" (adica de mama baiatului), probabil ar fi durat si in prezent.Stiu asta pentru ca pastram legatura(in sensul ca vorbim la telefon de 2-3 ori pe an, de genul "ce mai faci, cum mai esti, care-i viata ta?") si imi dau seama ca nici pe departe virsta nu i-o pot ghici din comportament sau din felul cum gindeste,ci doar din buletin . Mi se pare pe aceeasi lungime de unda cu mine, "pe-o minte" si acum, dupa vreo 9 ani.

Probabil ca fetele care sint mai documentate pe-aici si care se pot exprima in termeni mai elevati o sa iti spuna mai exact.

Dar mie nu mi se pare virsta un impediment atunci cind intilnesti o persoana cu care simti ca faci echipa buna.
Parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Barbatul meu este mai mic cu trei ani. Stam de 11 ani impreuna, de 8 suntem casatorit si de 6 avem copilul.
Noi ne intelegem foarte bine.
Varsta nu conteaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Sotul meu e cu 7 ani mai mic ca mine.Suntem casatoriti de 5 ani jumate.Baietelul nostru are 3 ani jumate.Ne intelegem superbine.Nu se vede nici fizic vreo diferenta.Nici ca "maturaitate in gandire"De multe ori...el gandeste mai profund ca mine.
Dupa atatia ani...ne iubim ca la inceput...poate chiar mai mult.
Nu regret nici o clipa alegerea facuta.Nu cred ca tine de varsta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Nu cred ca varsta are vreo legatura. Sotzul meu este mai mic cu 1 an jumate, ne intelegem foarte bine, iar fizic diferenta de varsta nu se vede. Ne-am casatorit cam la 3 ani dupa ce ne-am cunoscut. Inainte de el am avut un prieten care era cu 7 ani mai mare ca mine, am stat impreuna 5 ani si la 31 de ani ai lui imi spunea ca nu se poate gandi la casatorie, ca se simte prea imatur (offtopic, a fost inspre binele meu ca era asa, ca daca ne casatoream eram gata divortati). Si mi s-a intamplat sa mi se propuna casatoria si la 17 ani ai lui si ai mei. Deci, sunt oameni si oameni, modul de gandire este diferit si nu are neaparat legatura cu varsta.

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Prietenul meu e mai mic cu aproape 4 ani ca mine si nu vad nici o problema in legatura cu varsta.

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Su eu sint de parere ca diferenta de virsta (ca plus pentru femeie) nu are nici o legatura cu relatia dintre parteneri ! Primul meu prieten era cu doi ani juma mai mic decit mine si ne-am inteles foarte bine (de despartit ne-am despartit din cu totul alte motive decit virsta), iar actualul meu sot este de asemenea mai mic - doar cu un an (si jumatate aproape) !
Iti doresc numai bine si sa fii fericita alaturi de cel pe care il iubesti !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Sotul meu este mai mic decat mine cu patru ani si jumate,insa gandeste ca unul mult mai matur decat mine. Eu am 32 impliniti, si avem deja o fetita de patru ani si inca una pe drum, care se naste in cateva saptamani.
Totul merge super bine:viata de familie, viata intima,afaceri ,absolut orice.
Ne iubim ca nebunii,si nu se observa nici un fel de diferenta intre noi.

34+,Iasmina si bebe Georgia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nu cred ca are vreo legatura cu varsta faptul ca nu va intelegeati.
sunt de aord ca se poate o relatie cu un barbat mai mic, dar eu as zice sa nu fie prea mare diferenta, de maxim 4 ani.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

si eu sunt mai mare decat sotul meu cu 4 ani jumate. suntem impreuna de 3 ani si 10 luni(impliniti ieri), ne-am casatorit anul acesta, dar ce cred eu ca este cel mai important a fost faptul ca la nici o luna dupa ce-am cunoscut mi-am dat seama ca este jumatatea mea. prietenii si colegii spun ca si semanam.


cateva poze cu noi



o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput