Help - organizare conferinta !!!

Help - organizare conferinta !!! | Autor: ingridnen

Link direct la acest mesaj

Buna ziua dragii mei,

am amre nevoie de niste sfaturi de la voi !
Am de organizat o conferinta importanta (vreo 50 de oameni de afara). Pentru hotel, sali etc. am vorbit, astept ofertele. Treaba este ca trebuie sa le organizez "activitati" in cele 2 seri cat stau la Bucuresti. Impreuna cu o colega ne-am gandit pentru prima seara la un restaurant cu specific popular. Dar a doua seara ? Aveti vreo idee, un Snagov ceva, un tur cu vaporasul As fi tare bucuroasa sa aflu macar de o agentie care se ocupa cu organizarea de astfel de iesiri !!!
Meeting-ul va fi anul viitor, dar oferta trebuie s-o trimit pana luni...
Multumesc mult pentru sprijin !

Ingrid si Cristi 3 ani si 7 luni

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

daca's americani si ai o zi la dispozitie...du-i la dracula sa le iasa vampirii din cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

daca ai o zi intreaga la dispozitie, du-i undeva la munte.
Inchiriezi autocar dus/intors... si gata.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

tocmai, ca nu am o zi intreaga la dispozitie... conferinta tine pana pe la ora 17 si de abia pe urma... de asta as vrea ceva aproape de Bucuresti

Ingrid

P.S.: nu sant americani.... ci nemti, rusi, greci, bulgari, croati. etc. Europa de Est cu sefii din Germania si Elvetia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

doar pentru o seara nu prea ai ce sa organizezi inafara de o cina la un alt restaurant. Casa Doina, Casa Vernescu (dar sunt scumpe), depinde de ce buget dispui.
Ma gandeam si la o vizita la eterna Casa Poporului, dar nu stiu daca se organizeaza seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

De ce nu apelezi la o firma care se cu entertaintmentu, si-ti bati tu capu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

cei de la www.artatraditionala.ro se ocupa cu organizarea de evenimente de genul asta; incearca la ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Tocmai mamaruta, ca nu stiu nici o firma de entertainment, am dat pe Google si n-am gasit nimic
Uite, eu am fost in septembrie la Belgrad la o scolarizare, am fost vreo 20 de persoane din Europa de Est. Intr-una din seri ne-au dus la un "cooking event',. ...intr-un restautrant de 5 stele und noi am "ajutat" bucatarul la gatit...
In a 2-a seara au inchiriat pentru 2 ore (18.00-20.00) o pista de carting la marginea orasului ... s-au format echipe si a fost tare amuzant. dupa aceea ne-au dus la masa la un restaurant pe malul Dunarii.
De aia mi-e ciuda, ce naiba, noi aici in Bucuresti nu putem organiza ceva interesant... e Belgradul mai mai decat noi

Ingrid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Poti sa-i duci la Opera sau balet, trebuie doar sa te interesezi ce concerte sunt.
Poti sa-i duci si la carting, mi se pare ca e in Herastrau o pista. Poti sa-i duci la calarie.

Poti sa intrebi la Marriott daca au vreun eveniment mai special. Ei organizeaza tot felul de seri interesante. Si cei de la Hilton la fel.

Acuma tu stii cat de tineri/batrani, deschisi la minte/conservatori sunt invitatii tai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Nu stiu sa-ti dau amanunte acum, ma interesez maine si-ti trimit PM, dar si eu am fost in august la un seminar la Predeal si totul a fost organizat de o firma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Draga depinde cine sint oamneii care iti vin la conferinta. ca daca sint ingineri/programatori nu-ti vor veni la balet nici sa-i bati. daca sint artisti, scriitori da, dar atunci poti sa-i duci la muzeul colectiilor de arta/concert - undeva unde limba nu conteaza. Nu exista ceva de genul 'tur al orasului cu autobuz cu etaj?'sau casisoul de pe calea victoriei in sediul uniunii scriitorilor?daca nu o vizita la casa poporului, la manastirea Cernica, muzeul satului, si cam atit.

Mergi la inceput