PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Eu am avut o perioada cand nu am mai putut intra.
Codritucred ca e pana joi promotia.
Miti«avec plaisir» dar Marc a descopeit in timp ce se uita prin reclame( vezi aici)
Eu incep sa fiu un pic ingrijorata. Marc a inceput sa manance la 2 ore. Ori e un puseu de crestere ori nu ii mai ajunge laptele.... Ca nu e normal sa manance de 9 ori pe zi. De fapt uneori ia doar o gustare, dar daca nu o ia face ca o foca .Isi intinde gatul si spune uuuuu,,,,uuuuu,,,, pana ma prind si il pun la san. Apoi iar e vesel pt. o perioada....se joaca, vorbeste cu jucarlele...

Sper sa nu ajung sa-i dau diversificarea mai devreme decat ma asteptam.

Maine face 4 luni!!!!!!!! Eu nu stiu cum a trecut timpul..... Rememoram azi ciudata zi in care s-a nascut, cand ne-a luat prin surprindere venind mai devreme......

Iar marti are al doilea vaccin......

Cu intalnirea, nu stiu ce sa zic. Eu sunt complet dependenta de sot. Iar el are un examen important saptamana asta si nu are timp de nimic. Faceti o propunere si apoi om vedea.

Fetelor din Canada, ati vazut stirea cu sucul de morcov infectat cu botulism? Eu chiar vroiam sa ii dau din acela biologic. Dar eu credeam ca e pasteurizat.

Mihaela

www.dropshots.com/year.php?userid=183308&cdate=20060922&cimg=0" target="_blank">filme

http://mionita.photosite.com

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10717;95/st/20060604/n/Marc-Adrian/k/131a/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Am uitat. Uitati ce costumas am luat de la Sears : www.dropshots.com/day.php?userid=183308&cdate=20061002" target="_blank">aici.
A costat doar 23 cad fara taxe. Mi s-a parut acceptabil ca grosime. Am luat 9 luni. Si cred ca o sa-i vina pana prin ianuarie maxim. Dar la pretul asta merita. Mai am luat unul , de la sears pt. 12 luni, dar cu picioare. Si cred ca am terminat cu cumparaturile pt. iarna.

De fapt acum am de luat, scaun de masa, scaun de masina pt. cand depaseste 9 kg, activity center....... cereale( sa fac provizii)........ Dar nu-i nimic ca imi place sa fac cumparaturi pt. el!!!!!!!!
Si uitati ce bine ne sta noua in rosu. Pacat ca e singurul costumas www.dropshots.com/day.php?userid=183308&cdate=20061003" target="_blank">rosu pe care il am.... Ca m-am saturat de galben si verde( lucruri cumparate cand inca nu stiam ce o sa fie, ca el nu a aratat decat cu 5 zile inainte de a se naste. Ii plac surprizele!!!).
Mihaela

www.dropshots.com/year.php?userid=183308&cdate=20060922&cimg=0" target="_blank">filme

http://mionita.photosite.com

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10717;95/st/20060604/n/Marc-Adrian/k/131a/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Fetelor va multumesc de grija...va pup pe toate.
nu stiu ce sa spun...mai am o zi de genta..parca nu mai am febra(scade, creste..)dar nu mai am senzatia aia de lesin...
Vedem maine cel tarziu poimaine cand termin genta....daca reincepe febra am imbulinat-o!
De durut ma mai daoare burta dar nu asa rau....undeva in centru nu stiu ce e..uter, vezica sau intestinul?
mi-am facut o mie de ganduri...ca o fi infectie, ca o fi prolaps, ca o fi intestinul.Nu-mi pot da seama si nici un diagnostic corect nu se poate in timpul tratamentului!!De ex. senzatia de voma poate fi de la ampicilina(scrie in prospect)..Si tot asa.
Azi e ziua sotului meu...ar trebui sa fiu zambitoare sa nu i-o stric..
Asa ca tineti-mi pumnii sa fie bine.
MAine ar trebui sa ma duc la un chirurg!POate el ar putea sa-si dea seama..Ca s-o iau iara ..urolog(daca-i renal), alt gineco(Alta parere),chirurg...Cam asta ar fi traseul pt.un diagnostic corect.
In rest...Cipica e cuminte desi cam marait, vrea doar in brate..nu adoarme decat cu tazti in gura...si-si baga toata mana-n gura...OAre ar trebui sa-i dau suzeta?!!VOi ce-ati facut?

crissa71 si Ciprian 11 iulie
http://new.photos.yahoo.com/cristosmora/album/576460762313281122#page1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Buna,fetelor!
A trecut ceva timp de cand nu am mai scris,parca nu am mai avut timp deloc, cu toate ca Razvan e mai cuminte ca oricand.Insa mi-am facut temele si am citit tot ce ati scris,sa nu raman in urma cu noutatile.
Am inceput si noi pregatirile de botez, pe 27 octombrie o sa il facem crestin,nu am gasit mai devreme local asa mare,ca avem cam 100 persoane...familie mare,deh!
Imi fac mari probleme cu ce o sa ma imbrac,insa, pentru ca mai am 3 kg pana sa ajung ca inainte de a ramane insarcinata,si inca 6 pana sa ajung unde vreau eu.Hmmm...ma descurc eu, ce sa fac!
In rest, Razvan e din ce in ce mai vorbaret si mai vesel,e foarte curios si nu ma mai satur sa ma mir de el chiar si acum, cand mai are o saptamana si implineste 3 luni.
Pup!


SARILLA si RAZVAN, bebe perfect

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

crissa mai nou de cateva zile si Luca suge degetul mare, dupa ce a descoperit ca nu trebuie sa se chinuie cu tot pumnul. Din nefericire ma lupt sa ii bag suzeta in gura, pentru ca e mai sanatoasa decat mana (mai igienica si nu ii afecteaza modul de crestere al dintilor).

mamaluidavid e super haios sa vezi ca de mici sunt "voinici". M-ai linistit. Credeam ca e precoce.

Consi si Luca meu (19.07.2006)

Luca iubitu'

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yanis spune:

CONSI ,.Toata noaptea nu a dormit,nu putea de nas,cu toate ca i-am pus si ce mi-a dat dr.,si a transpirat mult.Nici acum nu doarme nu stiu ce are,noroc ca e mama libera si sta cu el,ca eu simt ca o iau razna.Ce e bine ca are pofta de mancare iar,asta ma bucura.
CRISSA, la multi ani sotului tau si tie multa sanatate,sa te faci bine cat mai repede.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yanis spune:

CONSI ,chiar ca e ,eu am postat la 21:56 si raspunsul tau l-a postat inaintea mea cu toate ca eu scrisesem inaite,ca si cand ai fi stiut ce scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yanis spune:

Fetelor,deci, daca mananca mult si des,inseaman ca nu se mai satura si trebuie diversificare?Eu sunt in ceata rau cu diversificarea.In ce carte scrie?Sa o cumpar si eu ca sa nu-i dau cine stie ce mancare si sa-i faca rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

quote:
Originally posted by arcenciel

Buna fetelor!
Intru ca sa va intreb care e programul bebelusilor vostrii acum sau cam care a fost la 2 luni si jumatate cat avem noi acum?
As vrea sa stiu cand iesiti la plimbare si cand faceti baita?

Fotografii cu Lucas




Noi avem 2 luni si 3 saptamani,deci foarte aproape de Lucas,si programul e urmatorul:
Pe la 9 ii fac baita,apoi masaj si gimnastica,si asta dureaza cam pana pe la 9.30,mai mult sau mai putin.Apoi il pun in patut,ii dau drumul la carusel si el sta si se joaca acolo singur sau mai vorbim noi cu el dar fara sa il luam in brate,si asta pana i se face somn,adica pana incepe sa ceara suzeta.I-o dau si adoarme imediat.
Se trezeste de 2 ori pe noapte,insa nu as putea sa iti zic exact cand,ca are perioade,a avut o saptamana cu orele 3 si 6-7,acum vad ca se trezeste la 1.30 si 5.30...in fine,papa si doarme iar.
Dimineata se trezeste pe la 8,9 si incepem sa papam,apoi ne jucam,si apoi doarme,si tot asa toata ziua.Iesim cu el cand vrem noi,cand avem treaba sau pur si simplu,si stam la fel,oricat,ca lui ii place,si doarme si cate 3 ore afara,lucru care nu se intampla in casa.
Cam asta e programul lui Razvan!
Pup

SARILLA si RAZVAN, bebe perfect

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcenciel spune:

Buna fetelor!
Intru ca sa va intreb care e programul bebelusilor vostrii acum sau cam care a fost la 2 luni si jumatate cat avem noi acum?
As vrea sa stiu cand iesiti la plimbare si cand faceti baita?

Fotografii cu Lucas

Mergi la inceput