Dr. Tutunaru (16)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dmineata.
Bafta Dani si queenmagdesi curaj.
Ce se intampla cu bebeii astia de nu vor sa iasa la termen, ia fixat Tutu bine acoloVad ca sint multe burtici care ajung peste termen.

atudorsi a mea luase in greutate in ultima sapt doar o suta de grame, nu se stie de ce. Sanatos sa fie bebe ,sa vezi foame cind iese din burtica

pupici

POZE CU PRINTESA

Monica si bebe Cosmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Monique, ai perfecta dreptate, sanatos sa iasa, ca in rest, recuperam de la mami . Am fost socata oarecum pt ca el obisnuia sa fie peste cu o saptamana, si acum...in urma cu 2; oricum stie nea Tutu ce face, am incredere in el; daca era ceva grav, imi spunea sigur Si ma mai oftic dintr-un punct de vedere...daca nici eu n-am avut grija de sarcina si de mine......am mancat ce era mai bun, m-am ferit de stres, pic de tutun, cafea, alcool...nu stiu ce sa zic; oricum si eu si sotul meu suntem micuti si de statura si in greutate, poate conteaza si asta!
ici

Ana 38w4d cu Tiberiu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Atudor noi am mai vb si pe mess si ti-am dat cava exemple cu bebelusi nascuti la termen si exact la fel de mici ca al tau acum. Si toti baieti...deci o fi ceva. Poate s-or inscrie la vreun concurs de silfidenie
Acum serios vorbind, stai linistita ca nu trebuie sa te stresezi, daca T ti-a zis ca e ok, atunci inseamna ca asa e.

Tinem pumnii azi ptr Danip+Queen, nastere usoara fetele!!!!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Puiul meu avea retard de crestere de 2 sapt si la nastere s-a dovedit ca nu prea e asa: a avut 3580g!DianaD & Alexandru(12 aprilie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Dianad, Madau, multumesc mult pt incurajari!!!!!! x 1000


Ana 38w4d cu Tiberiu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Atudor...stai linistita...si al meu baiat in ultimele 2 sapt nu a luat decat 100g...si la ult.echo pana sa nasc mi-a zis drT ca are doar3,150..si el a avut 3,550 asha ca si echo astea mai dau rateuri..

Nastere usoara fetelor si va asteptam sa veniti sanatoase sa ne povestiti experienta voastra si a minunilor voastre!!!


39+ cu Gabitza

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Fetelor, am vorbit cu Danip; au incercat sa-i provoace nastrerea azi toata ziua, nu au reusit insa; se pare ca are colul foarte dur; mai incearca si maine.
Sa-i tinem pumnii
Hai Daniiiii!!!!!!

ici

Ana 38w4d cu Tiberiu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

am prins un zvon aici pe forum...
si m-am gandit la voi, asa ca va spun.

o mamica, care a nascut in we la elias, spune ca i-au cerut la neonato 5 lei pt 50ml lapte humana pt bebe. ca nu i-au dat gratis.
nu stiu daca e ultima gaselnita de a face bani, bisnita, sau cum s-o chema, dar mi s-a parut stigator la cer...

asa ca, actionati cum credeti, daca e chiar pe bune chestia asta, si OFICIALA, mai bine luati de-acasa o cutie de lapte.

nasteri usoare in continuare si la proaspetele mamici!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Aberatii. Mie nu mi-a cerut nimeni bani ptr lapte praf. Ba din contra ele prefera sa le dea lapte praf sa nu mai planga decat sa te incurajeze pe tine sa alaptezi la san. Minciuni nu alta. Stati linistite ca nu e chiar asa.

Mamica lui Rares
http://pg.photos.yahoo.com/ph/tanima_i/album?.dir=/518fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

danip, ai nascut? n-am avut timp sa scriu, dar va fac galerie: atudor, queenmade

anasia mami de Alessia Anca(14.08.2006)

pozici
intalnire 21.10.2006

Mergi la inceput