Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (85)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Catutza nu am semne gen greturi sau pofte in schimb transpir rau de tot ( hormonii au luat-o razna!) in timp ce ai mei se invelesc cu patura eu stau in chiloti si mor de cald ( am bufeuri, zici ca intru la menopauza ). Si mi-a mai aparut un "simptom" ; insomnia...cum trece de 22 seara pe mine ma apuca vrednicia, in loc sa dorm si eu ca oamenii normali.
Saptamina viitoare intru in 6 saptamani, poate-poate o sa am si eu vreu semn mai edificator, desi Anda si alte fete (parca si tu) spuneau ca nu au avut nimic caracteristic unei sarcini.

Auziti fetelor, ma gandeam eu; toata viata m-am temut sa nu am gemeni, dar daca o sa am acum ? George zice ca-ar fi bine, tot ne-am dorit noi mai multi copii, dar eu cred ca m-as urca pe pereti
Dar decat deloc, vreau si tripleti , numai sa-i am!

Ina si Rachel
23 noiembrie

Virsta puisorului meu:
http://b1.lilypie.com/ZxVcm5/.png[/img][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Mada, cum procedezi sa-ti apara la fiecare mesaj cele trei albume de poze de la sfarsit, le pui la fiecare mesaj sau cum? ca la "profil personal" stiu ca nu se poate; te intreb fiindca vreau sa-mi pun burtica si nu am chef sa stau la fiecare mesaj cu grija asta.



Rachel (Nov.23,2005), Ina & simburica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Sa vedem mie pe unde imi apare mesajul...

Aniversare Fericita pentru Tania si Ripley!
La Multi Ani pentru Adila al lui Noki!

Eu am parte de una bucata copil super marait, e atat de agitata de cand s-a racit de nu mai stiu cum sa-i intru in voie. Azi a dormit numai o data peste zi, si atunci ceva mai mult de o ora, si pe la 8 seara nu mai putea. I-am facut baita cu speranta ca va adormi, dar nici vorba! Asa ca am indurat o ora de plansete si leganat si intr-un final a adormit dupa laptele de la ora 9. Sper sa revina repede la fetita cuminte pe care o stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Wow, mi-a aparut mesajul la locul lui! Anda, exista speranta si pentru tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

quote:
Originally posted by Ina869

Auziti fetelor, ma gandeam eu; toata viata m-am temut sa nu am gemeni, dar daca o sa am acum ? George zice ca-ar fi bine, tot ne-am dorit noi mai multi copii, dar eu cred ca m-as urca pe pereti
Dar decat deloc, vreau si tripleti , numai sa-i am!

Ina si Rachel
23 noiembrie

Virsta puisorului meu:
http://b1.lilypie.com/ZxVcm5/.png[/img][/url]




Esti mortala!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza de la noi.

Baiatul meu de cand cu vremea asta...se trezeste mai devreme cu o ora asa ca....si eu. Acum el isi bea lapticul frumusel iar eu...calculatoresc.

Aseara ce credeti ca a descoperit Stefan??? PREMERGATORUL. L-a vazut el mai demult si i-a tot dat tarcoale si a apasat pe buton sa cante muzicutza..etc dar aseara...l-am montat si l-am pus in el. Vreo 15 min s-a jucat cu jucarioarele apoi a inceput sa mearga corect cu fatza dar si cu spatele dar...mie imi era o frica sa nu cada incat tresaream la fiecare pas. Oricum a mers si pe langa premergator pana intr-un punct unde s-a poticnit si unde incerca sa se urce in el. E un dulce si se oftica cand nu poate sa faca ceva...mama,mama!
O sa il mai las cu premergatorul dar....sub atenta mea supraveghere ca imi e o frica...de mor.

Gata ca ma duc sa vad daca a terminat biberoana!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

sarbatoritilor de azi si mamicile lor!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

Ina multumesc de atentionare!

Ancatrana am vazut ca ai mai scris dupa ce am deschis eu un nou subiect. Noi obisnuim sa copiem aceste mesaje in urmatorul subiect deoarece exista posibilitatea sa nu mai fie citite (majoritatea fetelor deschizand direct noul scutec).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza si de la noi, post-santier.

Sunt super-happy: am scapat de mester, am rezolvat treaba cu brio, a montat ieri cele 2 calorifere care-mi trebuiau- la sarah in camera si in sufragerie si acma...asteptam caldura.
I-am cam dat programul Sararicii peste cap, am mutat baitza de la 21.20 la 22.40 dar asta e, bine ca s-a gatat cu bine. Mai trebe sa retusez io putin cu pensula, dar a iesit suuuper.

Nu am citit nimik in urma. Sper s-o fac acuma. de plecat la Bistritza, maine de dim vom pleca, asa ca azi am treba la greu, darprintre sa vedee si ce mai e nou pe forum. Fug la citit-pus la curent.

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 si www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank">3

Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

RIPLEY, eu ii dau paine cu unt.
buna dimineata! e o zi frumoasa astazi si parca ne mai creste moralul. inteleg perfect fetele care se plang ca le e greu, de cateva zile si noi ne luptam cu probleme de cate ori nu il las la sertare, televizor sau ii iau ceva... ce greu e sa iti mentii calmul si sa nu cedezi! uneori imi vine sa il las sa faca ce vrea dar stiu ca mai tarziu va profita de inconsecventa mea asa ca ma fac rea...
va doresc putere si sanatate!

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput