Mamici de sept-oct 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Cam stiu eu ce ma asteapta . Glumesc. Sunt mai panicoasa de fel asa ca nu va speriati din cauza mea.
Punga cu "bucurii" o am si eu ( bine garnisita cu seringi, tifon, comprese sterile, spirt, leucoplast, Algocalmin, Piafen, Ketonal; branule si sonde nu am luat ca m-a asigurat doctora ca au ) si stiu sigur ca imi va prinde bine ( la prima cezariana Ketonalul a fost super ).
itzy-bitzy bagajul tau cam cum arata ? Al meu a luat niste proportii uriase, si in plus mai am vreo 2 "gentute" care vor ramane la tati in portbagaj ( asa pentru siguranta ).
De plecat am stabilit sa plecam la 6:00 pentru ca avem de strabatut tot Bucurestiul ( din Dristor pana la CFR 2 ) si sper sa ajungem pe la 7:30-8:00.





"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"
Alexxia 37+ cu Thea si Ruty 5 ani

RUTY DOMNISOARA DE ONOARE

PETRECERE RUTY

POZE

Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Alexxia eu am o valiza troller de zici ca plec la aeroport in vacanta si o geanta de umar mai mica in care am halatul papucii, ...chetiile de inceput acolo la internare...dosarul cu acte si analize, banii, suc , apa...

Si noi o sa plecam pe la 6.45 ca tre sa fim la 8 la Giulesti ...din Titan....Mie nu imi vine sa cred ca nasc taman de Sommet...in conditiile in care eu am lucrat chiar la organizare cateva luni...ca detasat...glumeam cu colegii de serviciu care se ocupau de domeniul circulatie si transport si le spuneam ca eu am pile daca ma apuca de Sommet, ca sa pot trece fara pb...
Pe bebelina mi-o botezasera Sommetzica...asta prin aprilie - mai si uite ca fix in plin sommet m-am gasit si eu sa nasc. Francofila o fac...dupa ce l-am capiat pe sotul meu 9 luni cu cantecele pt bebei in franceza si carticele...

Itzy-Bitzy
40 cu Ana-Maria

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Atunci m-am linistit in privinta bagajelor .
Ma duc sa ma bag in pat, ca poate cine stie si adorm .
Fetelor v-am
itzy-bitzy nastere usoara si un bebe sanatos si frumos


"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"
Alexxia 37+ cu Thea si Ruty 5 ani

RUTY DOMNISOARA DE ONOARE

PETRECERE RUTY

POZE

Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Alexxia la fel iti doresc si eu.
Doamne ajuta sa fie bine. Pupici...eu mai stau sa imi fac unghiile...

Itzy-Bitzy
40 cu Ana-Maria

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna dimineata!

Sunt sotul Adrianei mici, si mi-am 'permis' sa intru pe nick-ul ei pt a va anunta nasterea lui Tudor!

Nazdravanul nostru n-a vrut sa mai astepte termenul 'oficial' de 7 octombrie, nici programarea dlui dr. Tutunaru pt sambata, si marti noaptea a decis sa se nasca.
Desi avea doar 38 de saptamani, a avut 3,380 Kg la nastere si 51 cm, scos Apgar 9.

Din pacate, travaliul a fost ingrozitor de lung; la ora 12 era deja la Elias, cu o perfuzie pusa, si abia la 21.40 a reusit sa nasca.

Mai multe detalii si impresii va va da Adriana;eu doar am dorit sa va dau vestea (cu o oarecare intarziere, pt care imi cer scuze), si sa postez link-ul unde puteti vedea primele poze

http://new.photos.yahoo.com/apreutu/album/576460762314997631#page1

Multa bafta si voua!

Marian

Adriana 38+
Pozici

Varsta bebe
Evolutie bebe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Neatza

Adriana Mica felicitari!!!!!!!!

Eu plec ACUMMMMMMMMM LA SPITAL! NU POT SA CRED! IMI TREMURA SI MANA PE TASTATURA , ABIA SCRIU...SUNT OK DAR ...MI S-A RUPT APA ACUM LA 2.15 . Ca prin vis am simtit ca scp un pic de pipi, m-am ridicat repede ...ca sa nu ud si pana am ajuns la baie pantalonii de pijama erau uzi pana jos. L-am sunat pe dr, dormea normal, si mi-a spus sa plec incet spre spital si i-am inchis spunand:
-Hai ca imi curge, v-am pupat la revedere

Nu ma doare nimic am asa o jena ca la ovulatie...

Chiar ma uitam aseara ca nu am nici un semn nimic...si uite ca...Dar cred ca aa vut efect . Asa ca Microbu aviz amatorilor. Si nu am facut decat ieri...ha ha ha

Hai ca m-am intins ...ma duc sa ma machiez...sa fiu frumoasa cand ma screm si ma vede bebelina. Pup mersi pt galerie si Doamne ajuta!!!!!!!!

Itzy-Bitzy
40 cu Ana-Maria

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Adriana, felicitari pentru bebe!

Itzy, nastere usoara!

Oare Cucoancea ce face? Nu s-o fi hotarat sa nasca si ea?


Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

buna dimineata fetelor...

Adriana felicitari pt bbe.Sa creasca mare si voinic iar pe tine te asteptam repede acasa.

Itzy nastere usoara!!

Eu nu mai pot de somn...ziua mai este cum este....da noaptea e groaznic. Seby parca are ceas, la 3 ore fix se trezeste...nici o secunda mai mult sa doarma.
Uff mie dor de zilele cand dormeam 24 din 24....e frumos si acum dar e greu tare cu somnul....dimineata parca sunt zombi.Fara sa beau o cafea nici nu ma pot uita in oglinda.[:d]
Sper sa ma obisnuiesc cat mai repede....
Fetele care sunteti la al doilea bebe...pana la cate luni se trezeste din 3 in 3 ore?
Pupici si am plecat sa fac laptele pentru el si o cafea super tare pentru mine...ca la ce vreme se arata afara...

_
mamica de ingeras Sebastian Mihaipoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna fetele!

Adriana - asha ma bucr ca esti bine si tu si minunea de Tudor - e un dulce - sa-ti traiasca , sa fie sanatos si tie refacere rapida!!!

Itzy - Bitzy - am inceput sa facem galerie - Nastere Usoara si sa fiti sanatosi amandoi, sa te refaci repede si sa vii sa ne povestesti in detaliu!!!

38+ cu Gabitza

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Mexxa, si eu imi pun intrebarea pana cand se trezeste noaptea din 3 in 3 ore, chiar dc is la al doilea bebe. Luk, oricat de colicios si plangacios a fost, a avut inca de la inceput o pauza maricica intre mese noaptea. Mandra asta mica nu prea o are, decat rar. Dar, tinand cont de faptul ca inainte sa nasc 2 luni nu am dormit noaptea reprize mai mari de o ora ca faceam pipi, acuma dc prin 3 ore de somn legate mi se pare ca ma odihnesc foarte bine. Eu am savurat deja cafeaua, am trimis cupilu' la gradi cu tac-su si acu ma apuc de spalat biberoane.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)

Mergi la inceput