Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DEEA te-am pus pe lista!
SILVI si indicele meu ??? E de cca 18 parca
O sa le pun si pe alea imediat!

Gata,le-am calculat eu pe restul,vad ca stau totusi bine, am deja IMC 19 ,nu 18,??? cum aveam inainte de sarcina



MONICA START 55 kg (1,70 h) .... OBIECTIV STATIONARE (minim) sau + 1-2-3 kg IMC 19,03 (ne--ista CARE - ISTE)


IOANA START 70 kg. (1,70h).....OBIECTIV 65 kg IMC 24,22
SILVI START 67 kg (1,65h)......OBIECTIV 63 kg IMC 24,63
COSMI START 74 kg (1,76h) .....OBIECTIV 68 kg IMC 21,94
ANASOL START 62,5kg(1,60h)......OBIECTIV 57 kg IMC 24,41
SIMO START 65 kg (1,67 h) ....OBIECTIV 63 kg IMC 23,38
DEEA START 84 kg (1,67 h) ....OBIECTIV 52 kg IMC 30,10

MONI de DIANA (01.01.2006)


ALBUME DIANA

www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Deea pai acidul cutarica sunt in pastilele Clarinol, care se gasesc la mag. naturiste.
Eu iau acum L-Carnitina si Detoxifiant din flori de soc.
Merg la wc mai des, dar pt. pipi nu la kk.
Moni poti sa ma treci si pe mine de la 66 kg si 1,68m, la 60 kg mai realist, caci ideal ar fi 58.
Calculati si la mine IMC.

Azi dim. cand m-am urcat pe cantar aveam 63 kg .


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Mai dar iar ati scris nu gluma!!¨
m-as baga si eu cu voi la cura ca mai am vreo 2-3kg care nu se duc si pace, dar mi-e ca nu ma pot tine......acu bagai un castron de salata cu de toate, mozzarela si scunca cu o bucata de paine neagra, plus deserul inainte!.
La copii facui niste supa de rosii dar nu s-au omorat cu ea, Selin scotea limba si scuipa stelutele din ea, Daria si-a umplut farfuria cu bucatele de paine tare (crutons) si n-a mai mancat nimic
In rest la fel sunt cu nervii la pamanat, copii astia ma termina, abia am adormit fetele, David nu vrea sa doarma nici batut, am stat cu el dar cum imi era foame ca eu n-am ajuns sa manac cu ei,l-am lasat singur.....binenteles ca nu a adormit, acum ma inebuneste pe mine aici........si s-au trezit toti 3 la ora 6 Bine ca s-a terminat vacata asta lunga de 5 ani, sa-si mai bata si altii capul cu ei!!!....adica sotiorul care e hotarat sa ramana cu ei acasa.

Vad ca ati avut discutii aprinse cu Peritolul, aici nu se mai gaseste asa ceva dar stiu ca in Ro inca se recomanda de multi pediatrii pentru pofta de mancare.....in doza mica si nu pe durata lunga nu face rau, acu fiecare face cum crede.




Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Franta aug-sept 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetele,
La mine a crapat netul, acum vad ca merge.
Nu va zic ca mor de foame!
Asa, vad ca ati inceput sa calculati IMC, vreau si io.
1.71m, 79 kg (porcii satuli = eu!!!!)
Obiectiv: 62 kg, ca sub 60 nu am avut in viata mea, doar cand ma imbolnaveam de gripa sau altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

pana la urma,cu tot cu buza umflata, a papat 200 ficatel cu cart,dovl morc si rosii si 60 ml lapic,bun si asa

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Fetele, help, mesajele mele iar ajung inaintea altor mesaje deja scrise. O fi de la DC sau de la netul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Deea, bun venit si tie!
Giova, bun venit si spor la slabit.E bine 63kg.. IMC 22,34 e la tine.
Anasol, bine c-a papat bebe, tu cum stai cu rosiile?
Cosmi IMc inseamna indicele masei corporale si este un raport intre inaltime si greutate.Greutate/patratul inaltimii . La tine a iesit 23,94 il calculasem cand ai zis prima data.
Moni, cred ca ai afisat gresit IMC-ul lui Cosmi, mai fa tu calculul o data, poate ma insel eu.Scuze ca nu l-am calculat initial si pe al tau, mi-a fost si frica
Fetelor cum stati cu cura de slabire?Fomica mare?
Alain n-a papat din nou, mai incerc la 17 cu un piure de cartifei+pulpa de pui fiarta +iaurt, am luat reteta de pe net.
Mira, sa-ti fie de bine papica.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

IMC (indice masa corporala) = greutatea/inaltzimea la patrat

18-20 slab
20-25 normal (barbatzi)
19-24 normal (femei)
25-40 supraponderal

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

silvi-stau bine cu rosiile-3 pape pana acu-mie imi plac tare rosiile ,mai rarut cu laptele batut si am fost si la

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:


Hello, hello,


Ati scris, nu v-ati incurcat. Eu ieri nu am avut net toata ziua si seara, cand am incercat sa citesc ce-ati scris, m-a luat durerea de ochi si de cap. Mesajele apar alandala. Am vazut pozele si filmuletele noi. Ale Dariei tin topul, fara suparare. Cine a mai fost in asa vacanta pe munte la varsta asa de mica? Nimeni.

Vladimirescu se tot chinuieste cu dintele nr. 2 si nu prea mananca. Nu ca s-ar fi aruncat el cu mare pofta nici inainte, da' acu maraie toata masa. Eu ii indes mancarea in gura cat pot. Silvi, ai o rabdare de fier cu Bruno. Am vazut ce face la masa. E haios tare cum face el brrrr fix in lingurita plina, dar nu cred ca i-as face fata.

Cosmi, da si tu o cautare, ca au tot scris fetele cum pregatesc spanacul (si pestele).

-istele, sunteti mortale.


Ioana si Vladimir (08.02.2006)

http://www.dropshots.com/pufumic

Mergi la inceput