Mamici de noiembrie - decembrie 2006(40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

deoarece korina nu are PM - si pe mail nu stiu daca ajunge mesajul ... incerc pe fatza:

asadar:
sper ca aveti parola comuna - daca nu - un PM la fata. Kokorina - daca nu ai parola activeaza Pm si scrie-mi.

Asa: mergeti la yahoo. www.yahoo.com Acolo in stanga veti gasi Photos. Apasati acolo. Vi se va cere user si parola. Userul este mami_nov_dec_06 iar parola comuna tre s-o stiti.

Veti vedea o multitudine de albume. dati pe Create new album.
Apoi veti putea alege optiunea sa fie privat sau public -fiecare cum doreste. dupa care dati add Photos.
acolo veti putea pune pe rand cate 10 poze in album.
Dupa ce ati incarcat cele 10 poze (sau mai putine) - dati add.
Gata.
apoi fiecare dintrenoi- cine stie parola va putea viziona pozele.
Claro?

Daca nu - spuneti unde v-ati impotmolit si reluam.


Miro33+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Chris, scuze dar am uitat sa scriu: am mai spus, ptr picioare umflate in primul rand(maini mai putin) mi-a dat doctorita mea Furosemid, cate o pastila la 2 zile, 3pastile in total. Adica am luat vineri, duminica si azi e ultima. Mi-a spus ca in zilele cand iau pastila sa beau suc de fructe ptr ca odata cu apa se elimina si minerale (parca) . Mai mi-a spus ca mai pot lua o pastila daca continua sa se umfle dar dupa 2 saptamani, nu mai devreme.Acum...parca nu le mai am asa umflate, dar tot mai sunt putin. Am uitat sa spun: fara sare, dar eu mai trisez asa, putin doar. De fapt nu mai pun sare in mancare, dar putin delicat tot pun si ala are sare in el.Daca nu-mi cedeaza ma las de tot de sare, dar e greeeeeu de tot.

Va pup, fug la scarbici. Pe diseara!

Si am uitat sa spun: daca punem pozele astfel incat sa ne putem uita doar noi ce ziceti? Si eu as vrea ca numai voi sa va puteti uita la pozele mele. Sa nu aruncati cu rosii, am dat o parere doar!

Roxana30+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

DRAGELOR ,

eu nu stiu cum voi ve duceti doar atata la toaleta cand eu sunt pasare de noapte :) azi noapte am mers de 5 ori ......dar au fost nopti si de 10 ori , dimineata eram beata de somn . in schimb in timpul zilei .nimika ....... totul obisnuit .


mirona, cre ca la mine e ceva legat de reflux ptr ca am observat ca daca dorm la nivelul unei sg perne ....patesc asa ..... daca dorm mai sus e ok , doar ca nu prea imi place sa dorm asa sus la cucurigu .
mai intai vroiam cam 20.000 euro acum ne gandim sa facem o economie si sa luam doar 10.000 ..... ce sfaturi de banci ...ne puteti da ?

pupici
D






BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

bine,bine........dar care e parola comuna........nu ma bate dar cred ca sant ca si CHINICO.........mura-n gura.ai sa ma injuri,dar.....merita.asadar,nu stiu daca va functiona,pt ca nu stiu parola comuna si fara asta nu pot da inainte.

29 + cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Chris, mie nu prea mi se umfla mainile, nu deranjant cel putin, insa mi se mai umfla gleznele...nu prea le fac nimic; le mai ung din cand in cand cu Lioton (insa asta e pentru prevenirea varicelor), iar seara imi face sotul meu cate un masaj la talpi si glezna, iar dimineata e mai bine deja!
Miro, si eu mai faceam asa ca tine inainte cu "nu, nu e nevoie", dar am constat ca e MARE NEVOIE si prefer sa-mi cer dreptul decat sa am eu de suferit ca si asa pe nimeni nu intereseaza ce si cum daca patesc ceva! Acuma, te invidiez ca o s-o intalnesti pe Chinico, daca vine acasa, ca vad ca e tot timisoreanca de-a ta! As fi vrut si eu sa va intalnesc pe amandoua, dar poate veniti voi prin Cluj odata sau, cine stie, dau eu o fuga pana la Timisoara...
Dolores, multam de articol...m-am mai delectat cu o barfa...mult r...h....t se ascunde in lumea asta "buna" de prin Bucuresti! Nu-i invidiez deloc!
kokorina, abia astept sa-ti vad burtica ta de gemeni...Si eu am spalat hainitele lui bb cu detergent obisnuit si balsam.....si le-am si calcat si aranjat, dar cred ca le mai spal o data!!!!
Desiree, pe unde esti? Ti-ai facut titrul de anticorpi? Cum stai?
Roxanici, eu NU POT sa renunt la sare...nu cred c-as mai manca nimic...nici macar nu am redus-o, dar poate nu ma necajesc asa de tare picioarele inca...sper sa nu fie nevoie!

Io cu pozele nu ma feresc de nimeni...cui nu-i place sau nu-i convine ceva (aviz "prietenelor" mele), sa nu se uite, sic...sic...


V-am pupacit...

Oana 26+ cu Denis Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

multumesc de raspunsuri. problema e ca medicul de familie e plecat pana pe 27, iar pe ginecolog nu l-as suna, ca nu e situatia chiar disperata. nu iau nimic de capul meu, voiam doar sa imi fac o idee. treaba cu sarea nu imi place... si de mers la baie merg mult si bine, dupa parerea mea.

chris 28+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

miro cum activez pm? am fost in profil, am activat optiunea sa mi se trimita mesaje pe mail de catre ceilalti membri de pe forum, dar nu vad nici o schimbare.

chris 28+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

gata!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ma uimesc si pe mine cat de desteapta sunt! miro , imi trimiti si mie parola, te rog?

chris 28+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

kokorina nu-i bai si sa stii ca nu te injura nimeni. Ia vezi ca ti-am trimis un mail cu parola comuna.

Daca cumva nu ajunge mail-ul - te duci pe pagina asta sus in stangasi dai clik pe mesaje private. La mesaje private cauti optiuni. Acolo dai clik si apoi bifezi sa poti primi Pm-uri. Apoi imi dai un PM.

Cris trimis la fata PM.

Roxana decizia cu pozele e a ta. Du-te la pozele comune si doar albumul tau il poti face privat. daca nu te descurci - te pot ajuta eu ... doar spune-mi si se rezolva.

danita ai mare grija. Mia bine incerci inca astea 2 luni sa dormi cu 2 perne decat sa patesti ceva peste noapte.
Cu creditul ... nu stiu ce sa-ti spun. Tre sa faceti ture pe la mai multe banci si sa vezi unde e mai convenabil. Pe vremea cand am luat noi credit 25.000 euro - Reifeisen nu voiau sa ne dea ca nu aveam domiciliul stabil in Timi, apoi Alfa banc nu ne dadeau atat de mult la ce salarii aveam atunci. Am ramas la BancPost.
Nu suntem incantati - tre sa te deplasezi lunar sa platesti - nu ti se trage de pe card - desi salariul mi se vireaza pe card BancPost - idiotenie din partea lor.
Acum avem al doilea credit - pentru logan - la Brd - aici barem trag banii de pe card-ul lui Dani lunar si nu mai e necesar sa merg pana la banca. Ba mai mult ... imi si vine home lunar situatia contului si a creditului.
Colegul meu are la Transilvania, altul la Tiriac - deci fiecare unde a crezut ca e mai bine si are avantaje mai mari. Iti doresc bafta sa gasesti banca ideala.



Miro33+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Salut fetele!
Danita daca te hotarasti pentru credit ipotecar ti-l recomand pe cel de la OTP Bank (este credit in franci elvetieni, cea mai avantajoasa moneda pentru credit de la revolutie incoace. A fost singua care nu a avut fluctuatii mari, nu acrescut aproape deloc. In plus au o oferta super faina acum: dobanda fixa 4.9% pentru primii doi ani (sau cel putin era oferta asta in luna iulie cand am luat eu credit). Iar acum, in afara ofertei, dobanda este de 6.5%, deci oricum e mult mai mica decat la alte credite atat in lei cat si in valuta).

Laura si bebe strumf 31+

Mergi la inceput