CUCUIELE - cum le tratam?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Urgo - unguent cu arnica pentru contuzii, hematoame. L-am testat pe cucuiele fetitei mele si e foarte, foarte bun.

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Poze
Poze mai noi
Vacanta Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

KARINA...normal ca intreb si pt. bebei...de asta l-am pus aici (la "parintii intreaba...")..Altfel il puneam la "lectii know-how"...sau la "femina":)))

..Dar de data asta eu am fost "victima"...De Alex..nu mai zic..trece un cucui..apare altul..Are un talent..ce n-ati vazut:))

Dar eu am "luat-o" rau de tot..am zis ca-mi tai parul, fac breton sa nu se mai vada minunatia..mi-era jena sa ies din casa...

Pupici,
Mama_lui_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by mama_lui_alex

KARINA...normal ca intreb si pt. bebei...de asta l-am pus aici (la "parintii intreaba...")..Altfel il puneam la "lectii know-how"...sau la "femina":)))

..Dar de data asta eu am fost "victima"...De Alex..nu mai zic..trece un cucui..apare altul..Are un talent..ce n-ati vazut:))

Dar eu am "luat-o" rau de tot..am zis ca-mi tai parul, fac breton sa nu se mai vada minunatia..mi-era jena sa ies din casa...

hihihi

Noi am ajuns saptamina trecuta la urgenta, asa tare s-a lovit Bogdan. A facut un cucui cit un ou. Am facut radiografie si in rest atit ne-au spus: gheata multa si sa-l supraveghem. Am sa aduc hirtia aia sa trec ce trebuie supravegheat cind kupilu' da cu kapu'. Pina atunci va spun ce-mi aduc aminte:
- daca vomita;
- daca are stari de somnolenta;
- il doare capul;
- se umfla lovitura in continuare;
- etc.

De asemenea trebuie avut grija ca timp de citeva zile sa nu se agite prea tare: sa nu alerge, sa nu sara, etc., adik tot ce face al meu kupil intr-o zi obisnuita

Miine editez mesajul ca sa-l completez.

Tataneasa ne-a recomandat-o directoarea de la gradi cind i-am dat telefon sa-i spunem ca nu mergem la gradi.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craita spune:

Eu folosesc de mai bine de un an crema Hirudoid. Mi-a recomandat-o pediatra pentru primul cucui si am folosit-o de multe ori, mai ales ca la mine sunt 2 motate, deci sunt mai multe cucuie in casa, chiar in acelasi timp. Dupa care m-am mai dat si eu si altii din familie. E bun si la lovituri si la taieturi superficiale, eu sunt foarte multumita.

, mama Craitei si Crinei

Mergi la inceput