a 2 a nastere...

a 2 a nastere... | Autor: creola132001

Link direct la acest mesaj

Am un baietel de 3 ani nascut prin cezariana - am avut placenta praevia. Acum sunt insarcinata in 5 luni...
Pana ma duc la control sa o intreb pe doctorita, aveti idee cum va fi a 2-a nastere? Am inteles ca dupa prima nastere, cezariana, urmatoarea este tot cezariana...
Mariana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Depinde de medic!In ultimul timp sunt destui medici si la noi care asista la nasteri vaginale dupa cezariene....dar nu prea multi...
Asa ca intreaba-ti medicul daca e de acord cu nasterea vaginala(totusi au trecut 3 ani....adica e un interval rezonabil).
Sa ne spui si noua ce ti-a zis!
Sarcina usoara in continuare!

Pupici!


Ioana(39+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
Povestea bazucului
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

Mariana si eu placenta jos situata desi la prima nastere am nascut vaginal fara probleme.Am inteles ca daca ai avut o previa posibilitatea sa o ai inca o data e extrem de mica, intre 4 -8%.
Nasterea vaginala dupa cezariana se poate incerca in functie de motivele care au determinat cezariana.La tine n-ar fi nimic deosebit de data asta.

Depinde de medicul care te supravegheaza.Daca doresti sa nasti natural ar fi bine sa cauti un medic cu experienta in asemenea situatii.Riscul de ruptura uterina e foarte mic mai ales ca la tine au trecut 3 ani.

Succes!

Sabina 20+
mamica lui Aleksi Joel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creola132001 spune:

Va multumesc pentru raspunsuri!
Peste 2-3 saptamani ma voi duce la control si va voi povesti ce mi-a spus doctorita. Pana atunci... numai bine!
Mariana

Mergi la inceput