CIRESE de MAI -IUNIE 2006 (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

Vivi Sar-na!

Seara asta nu a mai tusit, dar pare ca se ineaca tot timpul! Inspira precipitat! Si tot geme! Plange infundat! Stramba guritza si parca implora ajutor! Ochisorii varsa lacramioare la cea mai mica miscare din jur care o sperie..., chiar si un stranut, o usa trantita, un tzarait de telefon...

Mergem maine la dr, dar ce-i fac in noaptea asta??! (in afara de faptul ca am sa o pazesc)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

ceva picaturi de pus in nas...ser fiziologic...apa de mare...mie mi-a dat sa-i pun Ophtamesone N,o picatura in fiecare nara...contine un antiinflamator si un antibiotic...sa omoare microbul din nas.Si Karvol...pus pe o batista langa ea...are niste chestii mentolate care ii desfunda nasul(mi l-a desfundat chiar si mie ca patutzul ei e langa mine)
Da...da....si Ingrid se ineca...ca avea nasucul infundat si pe gura nu prea stia sa respire...statea cu guritza deschisa da i se aduna multa saliva si se ineca cu ea


poze http://pg.photos.yahoo.com/ph/vivighe/my_photos
filmulete www.dropshots.com/vivighe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

Vivi sar-na din nou!

Mai, chiar am citit cu interes evolutzia bb-lor cu mici probleme de sanatate! Da' nu-s-ce-a fost in capul meu ca inca n-am nevoie sa retzin ce sa-i fac de moment! Clar antibiotic nu o sa-i dau, nici daca face temp mai mare, sau dk se confirma ca are rosu in gat si mi-l recomanda dr.

Pb e ca dr. C. in care am eu atata incredere are tel inchise... maine merg oricum la Budimex cu Ravz-la alta dr, nu stiu dk sa o iau si pe Sara, ma gandesc ca poate o fi plecat (din oras, din tzara)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Io in locul tau i-as da nurofen(asta scade si temperatura) si ceva in nas...dar ma rog...tu faci cum crezi...Precis sunt fete care ar da cu roshii in mine.Io asa as face ca mie mi-e mila sa o las sa se chinuie sa respire si sa fornaie toata noaptea...plus ca nu-mi fac o obishnuintza din a o indopa cu pastile...de ex...acolo scrie nurofen o data la 8 ore...io nu-i dadeam decat o data pe zi...cand vedeam ca respira mai greu...si nu in fiecare zi...uneori ii era bine si fara.

poze http://pg.photos.yahoo.com/ph/vivighe/my_photos
filmulete www.dropshots.com/vivighe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

Uff! Ce bine sa va am aproape! Ma linistesc numai cu gandul ca suntem mai multe care am trecut sau trecem prin asa ceva...
La cei mari, macar m-am obisnuit sa-mi spuna ce-i supara, da' tot mi-e mila de ei! Ei, uite, astea sunt momentele in care nu-mi place sa fiu mama! Isi pun atata nadejde in noi, ca le putem lua orice durere, insa nu sta delok in puterea noastra sa le alinam suferintza cu altceva decat dragoste!

Imi vine sa stau cu ea in brate, sa o legan, sa-i cant, si ... evident ... sa ma rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

Dar dk e o indigestie din cauza a ceea ce am mancat eu (pepene, sau salata de vinete, sau cereale cu lapte?!) Merge nurofenul?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

stai sa dau fuga la prospect...

mei...poate o fi si de la ce ai papat tu...forfota din burtik ma gandesc...da daca zici ca e si nasul...si ati mai fost si voi racitzi...

revin...


poze http://pg.photos.yahoo.com/ph/vivighe/my_photos
filmulete www.dropshots.com/vivighe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Angelica, multa sanatate Sarei! Din pacate eu nu te pot ajuta cu sfaturi. Stiu intr-adevar ca pana la 38 gr. C, nu se pune problema de febra. Incearca daca in aceasta noapte ii mai creste temperatura sa i-o scazi cu antitermice. Eu am in casa Eferalgan supozitoare. Si cand i-am facut vaccinul de 2 luni am cumparat si Calpol (paracetamol).

Am reactualizat listuta cu datele trecute in ultimele 2 capitole. Doroti a fost mai iute la deschiderea capitolelor pentru care ii multumim , si nu am mai apucat sa ma logez sub userul comun.

Noi suntem bine. Citim ce se scrie pe forum, dar cu timpul liber stam tare prost. Vineri se intoarce si tati acasa, dupa aproape o luna si jumatate. Abia astept sa ma mai elibereze si pe mine. De aceea am hotarat ca trebuie sa evadam cateva zile pe la munte, la mare... Asa ca noi nu vom fi in Bucuresti pentru BabyExpo .

Luana, spune-mi te rog, pana la urma la ce hotel ati fost cazati in Albena???

Fetelor, care ati trecut bebele pe pasaport??? Ce acte sunt necesare???

Roxana, bine ai revenit printre noi! Si nu mai pune toate la suflet.

Intreba cineva de Ioana. Din cate imi aduc aminte urma sa plece in vacanta. La fel si Magghy.

M-am uitat pe pozele bebeilor printre picaturi. Sa ne traiasca cireselele frumoase!!!



Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Zice ca e mai ales pt dureri de tot felul,febra,raceala,gripa.

poti sa-i dai 2 ml(daca are peste 3 luni si peste 6 kile)-doza ar fi de 2,5 ml...da-i si tu 2(mie asa mi-a zis sa-i dau)...nu cred ca poate sa patzeasca ceva.


poze http://pg.photos.yahoo.com/ph/vivighe/my_photos
filmulete www.dropshots.com/vivighe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

... a atzipit din nou... adoarme si se trezeste speriata, agitata si inecata!

Amiss, Carmina super filmuletzele! Mi-e mie asa de greu sa le descarc in programul care permite sheruirea! Oricum, acum nici nu-mi mai arde! Ziceam ca pun poze cu Sara, cu Razv, ... nu mai am nici o determinare!

Roxana-Claudia nu-mi amintesc de controverse pe topicul nostru (exceptand ultima- cand Ina a fost purtatoarea de cuvant a mamicilor si si-a declarat raspicat punctul de vedere in fatza unei nou venite fete in grup). Dar, chiar asa, nu stii ca fiecare are dreptul la propriul sau ratzionament?! De sa ne justificam?! Comentam, intrebam, analizam, ..., aplicam de ce ne place! la Cata scump!

Doroti multumim pt ca iti mai faci timp si de noi!

Mergi la inceput